„Volditavad nutitelefonid on hetkel selline valdkond, kus iga uue põlvkonnaga toimub seadmetes rohkelt uuendusi, kuna antud tootekategooria on veel noor ja areneb kiirelt. Samsungi jaoks on tegemist juba kolmanda põlvkonna volditavate telefonidega, seega oleme saanud varasematest kogemustest palju õppida ja olemasolevatelt volditavate nutitelefonide kasutajatelt rohkelt tagasisidet, mida järgmistele mudelitele tuleks lisada,“ rääkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Aasma sõnul soovivad volditava nutitelefoni ostu kaaluvad inimesed rohkem kindlust nende vastupidavuse osas, tänu millele ongi uued Galaxy Z Flip3 ja Galaxy Z Fold3 mudelid IPX8 veekindlad, kaetud tugeva Gorilla Glass Victuse ekraaniklaasiga, mis on hinnanguliselt 50% vastupidavam erinevatele kriimustustele, ja seadmete raamid on valmistatud Samsungi spetsiaalsest tugevdatud alumiiniumist, mis on tugevaim alumiinium, millest Samsung on kunagi nutitelefoni valmistanud. Lisaks sellele on seadmete sisemisel volditaval ekraanil uus kate, mis on 80% vastupidavam kui eelmistel mudelitel. Telefonide vastupidavuse testimiseks on mõlemad mudelid läbinud katsed, kus telefoni volditakse lahti ja kokku 200 000 korda.

Samsung Galaxy Z Fold3 on suurem, 7,6-tollise Infinity Flex sisemise 2208 x 1768 resolutsiooniga ekraaniga nutitelefon, mida on võimalik sarnaselt raamatuga kokku voltida ja avamisel saab kasutada väiksema tahvelarvutiga võrreldavat ekraani. Ennekõike on telefon Aasma sõnul suunatud inimestele, kes otsivad nutitelefoni, mille saaks soovi korral muuta ka tõeliseks tööseadmeks.

Telefoni ekraani alla on peidetud uuenduslik esikaamera, mis jääb ekraanipikslite alla ja on seadme kasutamise ajal märkimisväärselt vähem nähtav. Samuti on seadme välimisel ekraanil 10 MP esikaamera. Lisaks on ekraan ülikiire 120 Hz värskendussagedusega ja võrreldes eelmise mudeliga 29% eredam. Esimest korda volditava telefoni puhul on Galaxy Z Fold3 nutitelefonile lisatud puutepliiatsi Samsungi S Pen tugi, mida on varem aastaid kasutanud Note-seeria nutitelefonid. Volditava telefoni jaoks on arendatud spetsiaalsed puutepliiatsid S Pen Fold Edition ja S Pen Pro, mis on mõeldud just volditava ekraaniga kasutamiseks. Kokkuvolditult saab kasutada seadme välimist 6,2-tollist HD+ Dynamic AMOLED ekraani, mis on samuti 120 Hz värskendussagedusega.

Galaxy Z Fold3 telefoni tagaküljel on kolm kaamerat: 12 MP ülilainurkkaamera, 12 MP lainurkkaamera ja 12 MP telefotokaamera, mis pakub kahekordset optilist suumi. Telefoto- ja lainurkkaamerad on varustatud ka optilise pildistabilisaatoriga (OIS). Seespool on seadmel 12 GB muutmälu ja kuni 512 GB salvestusruumi. Aku on Galaxy Z Fold3 telefonil 4400 mAh mahuga.

Galaxy Z Flip3 on väiksem ja kompaktsusele suunatud telefon, millel on seespool 6,7-tolline FHD+ resolutsiooniga ekraan, mis pakub samuti 120 Hz värksendussagedust. Lisaks on seadme välimisel küljel väike 1,9-tolline ekraan, mida saab kasutada sissetulevate teavituste lugemiseks või selfide tegemisel pildi eelvaate vaatamiseks. Aasma sõnul sobib Z Flip3 hästi neile, kelle prioriteediks on telefoni kompaktsus. Kuna lahtivoldituna on telefon ligikaudu tavalise nutitelefoni suurune, siis kokkuvolditult on see poole väiksem.

Seadme välimisel küljel on kaks kaamerat. 12 MP ülilainurkkaamera ja 12 MP lainurkkaamera, millel on samuti optiline pildistabilisaator. Seadme sisemisel küljel on 10 MP selfikaamera.

Aasma sõnul on Z Flip3 telefoni juures üheks oluliseks uuenduseks kindlasti selle välimine ekraan, mis on nüüd neli korda suurem kui eelmisel mudelil, mis muudab selle kasutamise palju mugavamaks ja ekraanile mahub nüüd korraga palju rohkem informatsiooni.

Z Flip3 telefoni sees on 8 GB muutmälu ja kuni 256 GB salvestusruumi ning 3300 mAh aku. Samsung Galaxy Z Fold3 nutitelefon toetab 25 W kiirlaadimist, 10 W juhtmevaba laadimist ja 4,5 W laadimist teise nutitelefoni kaudu. Galaxy Z Flip3 toetab 15 W kiirlaadimist, 10 W juhtmevaba laadimist ja 4,5 W laadimist teise nutitelefoni kaudu.

Uusi Galaxy Z Fold3 ja Galaxy Z Flip3 volditavaid nutitelefone saab eeltellida alates tänasest ja seadmed jõuavad poodidesse 27. augustil.

Värvivalik

  • Samsung Galaxy Z Fold3 – fantoomroheline, fantoomhõbedane, fantoommust
  • Samsung Galaxy Z Flip3 – kreemjas, fantoommust, roheline, lavendlililla