Uno Loop on olnud üle poole sajandi tuntud kui silmapaistev ning armastatud muusik ja pedagoog. Tema loominguline tegevus algas 1950. aastal ning isegi pärast 80. juubelit jätkas ta veel aktiivset muusikalist tegevust.

Uno Loop sündis 31.05.1930. aastal Tallinnas, kus omandas alg- ja keskhariduse. Muusikalise hariduse sai ta Tallinna Muusikakoolis 195458 muusikateoreetikuna ning muusika-pedagoogilise kõrghariduse (keskkooli muusikaõpetaja, orkestridirigendi erialal) Tallinna pedagoogilises instituudis 1975-80, mil ta oli viiekümneaastane.

Aastatel 1959–1961 ja 1977–1992 töötas ta Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis muusikaajaloo, laulu- ja kitarriõpetajana ning 1980-1990.a. jazz-osakonna juhatajana.

Tema poolt on kirjutatud esimese eestikeelne kitarriõpik pealkirjaga "Kitarrimängu õpik", mis ilmus 1964. aastal.

Pikka aega oli ta Eesti Raadio (estraadiorkestri) solist ja aastatel 19611965 Eesti riikliku filharmoonia orkestri solist. Esitajana on ta osalenud ansamblites Metronoom, Swing Club ja Sinilind ning Eesti Raadio meeskvartetis koos Eri Klasi, Kalju Terasmaa ja Arved Haugiga. Uno Loop on koos esinenud ja esitusi salvestanud väga paljude teiste tuntud lauljatega nagu Georg Ots, Els Himma, Heidy Tamme, Heli Saul-Lääts, Kalmer Tennosaar, Marju Kuut, Tarmo Pihlap, Ivo Linna, Jaak Joala.

Uno Loop on aastakümnete vältel tutvustanud Eesti laululoomingut kõikjal maailmas. Pikaajalise loometegevuse käigus on ta salvestanud üle 250 unustamatu laulu, mitmed neist tema enda poolt kirjutatud. „Clementine“, „Isad ja pojad“, „Juanita banana“, „Lõke preerias“, „Me pole enam väikesed“, „Mis värvi on armastus“, „Märtsis algas mai“, „Puuriida laul“, „Sinilind“, „Su aknast näen“, „Väike neiu“, „Ära koo mu käpikuisse päikest“ – see on vaid väike loetelu Uno Loopi meeldejäävast repertuaarist, mis jäävad publiku südamesse.

Tema loominguga on ilmunud arvukalt heliplaate, Eesti Televisiooni poolt on salvestatud tema tegevusest mitu kontsertfilmi. Peale muusikalise tegevuse, on ta kogu aeg tegelenud ka võistlusspordiga, mis näitab Uno Loopi mitmekülgsust. Tema nimel on Eesti meistritiitel poksis, ta harrastas triatloni ning oli triatloniklubi 21.CC asutaja.

Uno Loop oli üheks Eesti esitajate liidu üks asutajatest. Ligi 20 aastat tegutses ta selle liidu juhatuse liikmena, olles pühendunud lauljate huvide edendamisele.

Uno Loopile on EV Presidendi poolt omistatud 2001. aastal Valgetähe teenetemärk.

"Jääme mäletama Uno Loopi kui andekat muusikut, head kolleegi ja sõpra. Avaldame sügavat kaastunnet Uno lähedastele," teatas esitajate liit.