"Britney puhkes nutma hetkel, kui ta kuulis kohtuniku otsust," kirjeldab kindel allikas superstaari reaktsioone väljaandele Page Six. "Pärast pikka aega on Britney hakanud mõtlema, et ei näe kunagi päeva, mil tema isa lõpetab kontrolli tema elu üle, kuid lõpuks see ikkagi juhtus."

Siseallikas lisas, et naine oli täielikus šokis ning ei osanud emotsioone sõnades väljendada. Sellegipoolest hüppas ta rõõmust ning allika sõnul pole Britney end kogu 13 aasta jooksul nii hästi tundnud.

Los Angelese kohtunik Brenda Penny möönis, et oli Britney parimates huvides tuleb peatada Jamie ametlikult kehtestatud piiravad korraldused, mis said alguse 2008. aastal, kontrollides seejuures kuulsa tütre isiklikku, meditsiinilist ja finantsilist poolt.

Muu hulgas ütles kohtunik, et praegune olukord on väljakannatamatu, kuuldes mõlema poole argumente. "See peegeldab toksilist keskkonda, mis nõuab Jamie Spearsi õiguste peatamist."

Otsus tehti pärast seda, kui 39-aastase laulja advokaat Mathew Rosengart esitas kohtule avalduse viivitamatult ära võtta Jamie õigused kolmapäevaks, väites, et tema isa jätkuv kaasamine tegi Britney elu elavaks õudusunenäoks.

Päevad enne Jamie Spearsi eestkoste peatamist rõõmustasid fännid juba selle üle, et Britney advokaat Rosengart avastas tema isa tegevuse, kus ta oli lindistanud tütre privaatseid vestlusi, sealhulgas neid, mis tal oli pidanud advokaadiga ja oma magamistoas.