Apteeker Melchiori režissööri Elmo Nüganeni sõnul on noore apteeker Melchiori salarelv mõrvamüsteeriumi lahendamisel tema võime mõista teist inimest, ka vaenlast. „Noor apteeker lähtub mõrvade lahendamisel kreedost: „Kui sa tahad, et jumal sind mõistaks või kui sa tahad mõista jumalat, siis püüa mõista teist inimest. Isegi siis, kui ta mõtleb teistmoodi. Isegi, kui ta on sulle võõras või sinu vaenlane.““

Filmi produtsent Kristian Taska lisas: „Apteeker Melchiori loo jutustamisel määrasime endale kaks reeglit. Esiteks mängib detektiiv lahtiste kaartidega. Kõik, mida Melchior teab või avastab, selle avab ta kohe ka vaatajale. Nii saab publik koos peategelasega aktiivselt uurimises osaleda. Selle reegli alusel hakkas ka Conan Doyle omal ajal Sherlock Holmes´i kirjutama. Teiseks, me loobusime kriminaalžanrile omastest tagasivaadetest. Nimetagem Apteeker Melchiori puhul seda detektiivžanri värskendust baltigootikaks.“

Apteeker Melchiori filmi tegijad said inspiratsiooni keskaegsest Tallinnast. Filmi pildikeeles tunneb vaataja ära Tallinnale iseloomuliku halli paekivi, halli taeva ja Läänemere, mille taustal mõjuvad kontrastina värvilised kostüümid ning elava tulega valgustatud soojades toonides interjöörid.

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud romaanisarjal. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid esimeses filmis raamatust "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus" tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Tallinnas tapetakse kuulus ordurüütel – kangelane, kes vabastas Läänemere piraatidest. Nüüd on ta pea maha raiutud ja suu münte täis topitud. Kadunud on kuldkett, mille ta alles samal päeval ostis.

Kohtuhärra Wenzel Dorn võtab mõrvapaigale kaasa noore apteekri Melchior Wakenstede. Noormees on nagu verekoer, kes oskavat ka surnutega rääkida. Melchiori nutikus ja Dorni oskamatus viivad aga selleni, et kogu mõrvaloo lahendamine jääb apteekri õlule.

Peagi selgub, et tapetud rüütel tuli Tallinnasse eriülesandega. Kõik jäljed viivad dominiiklaste kloostrisse. Sealt algab mõrvade rida, kus ohvriks kõik, kes puutunud kokku salapärase „Tallinna vangiga“.

Filmi režissöör on Elmo Nüganen („Nimed marmortahvlil“, „1944“), tootjateks on Taska Film („O2“, „Fred Jüssi. Olemise ilu“, „Talve“, „Klassikokkutuleku“ triloogia, „Nimed marmortahvlil“, „1944“), Nafta Films („O2“, „Supilinna salaselts“), Apollo Film Productions („Talve“, „Vanamehe film“) ning HansaFilm („Tõde ja õigus“).

„Apteeker Melchiori“ filmide triloogia valmib Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks on Maze Productions Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, helirežissöör Horret Kuus, järeltootmise juht Jan Viljus, grimmikunstnik Gristina Pahmann, kostüümikunstnik Kristine Jurjāne.

Apteeker Melchiori rollis teeb kinodebüüdi Märten Metsaviir. Lisaks teevad kaasa Maarja Johanna Mägi, Marko Matvere, Henessi Schmidt, Franz Malmsten, Mait Malmsten, Andero Ermel, Alo Kõrve, Ken Rüütel, Hendrik Toompere ja paljud teised.

Projekti tootmiseelarveks on 6 miljonit eurot. Esimese mängufilmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Triloogia tootmisele aitavad kaasa ka Kultuuriministeerium, Viru Filmifond, Saarte Fond, Tartu Filmifond, National Film Centre of Latvia, Riga Film Fund, Elisa ja Kanal 2.

Keskajast inspireeritud mõrvamüsteerium Apteeker Melchior esilinastub 18. veebruaril 2022.

Vaata treilerit!