„Vanilla Ninja on uue materjali kallal töötanud 2019. aasta jaanuarist alates ning meil on ülihea meel, et lõpuks saame seda kraami maailmaga jagada,“ ütleb bändi esilaulja Lenna Kuurmaa. „Ehkki palju aastaid on mööda läinud, siis õhin koos uut muusikat teha on olnud sama suur kui alguses. Ma usun, et seda õhinat on meie uuel plaadil tunda ka. Värske Vanilla Ninja on jätkuvalt rokkiv ja meloodiline, aga varasemaga võrreldes on sisse tulnud ka malbemaid toone.“

Albumi muusika autoriks on Saksa produtsent David Brandes, kes on teinud pikalt koostööd näiteks Smokie frontmani Chris Normaniga, 80ndate popbändi Bad Boys Bluega ja kes seisab ka 90ndate hittbändi E-Rotic taga. Eestist pärit Vanilla Ninjaga alustas ta koostööd 2003. aastal, mil ilmus ühine album „Traces Of Sadness“, mis jõudis Saksamaa albumimüügi edetabeli 3. kohale. Ühiselt osaleti ka 2005. aasta Eurovisioonil, kus lugu „Cool Vibes“ saavutas finaalis 8. koha.

Uute lugude sõnade autoriteks on teiste seas Vanilla Ninja liikmed Lenna Kuurmaa ja Piret Järvis-Milder, aga näiteks ka legendaarne laulukirjutaja John O`Flynn, kes on muu hulgas 1982. aasta Eurovisiooni võiduloo „Ein Bisschen Frieden“ autor. O’Flynni sulest pärinevad ka mitmed Vanilla Ninja varasemad hitid nagu näiteks „Tough Enough“, „Liar“ või „Cool Vibes“.

Lisaks striimimiskeskkondadele ilmub „Encore“ nii CD kui vinüülina. Samuti ilmub „Encore’ist“ deluxe-versioon, millelt leiab kaks lisalugu ja spetsiaalse fänniraamatu. Esialgu album füüsilisel kujul Eestis müügile ei tule ja seda saab osta Saksa Amazoni kaudu.

Vanilla Ninja on 4-liikmeline Eesti ansambel, mis tuli kokku 2002. aastal. 2003. aastal ilmus bändi omanimeline debüütplaat. 2004 ja 2005 avaldas Vanilla Ninja koostöös Saksa plaadifirmaga Bros Music albumid „Traces Of Sadness“ ja „Blue Tattoo“, mis mõlemad jõudsid Saksamaa albumimüügiedetabeli esikümnesse. 2006. aastal nägi ilmavalgust ansambli seni viimane kauamängiv „Love Is War“, mis anti välja üleilmse plaadifirma EMI alt ning mis jõudis Saksamaa plaadimüügiedetabeli müüduima kahekümne hulka.

2020. aasta lõpul teatas Vanilla Ninja, et tuleb taas kokku ja plaanib välja anda uut muusikat.