Üks ülioluline argument Gabby Petito kadumise ja surma puhul võib olla tõsiasi, et sotsiaalmeediastaar ja tema poiss-sõbra Brian Laundrie'i vahel oli vahetult enne kadumist üsna märkimisväärne tüli Wyomingis asuvas restoranis.

Gabby surnukeha leiti ühelt Wyomingi Bridger-Tetoni rahvuspargi telkimisalalt 19. septembril. Muu hulgas on mitmeid tunnistajaid selles osas, et juutuuber tülitses oma elukaaslasega enne, kui ta ära kadus.

Nimelt olid Gabby ja Laundrie üleriigilisel ringreisil, kui 26. augustil teatati, et sotsiaalmeediastaar on kadunud. Koroneri sõnul suri 22aastane tütarlaps kägistamise tagajärel ning enne surnukeha leidmist oli ta siitilmast lahkunud koguni kolm või isegi neli nädalat.

Niisamuti kadus ka tema poiss-sõber pärast seda, kui ta naases koju ilma Gabbyta. Nüüdseks on ta kadunud ligikaudu kuu aega. Ta on ka politsei poolt nimetatud tagaotsitavaks.

Arvestades tunnistaja Nina Celie Angelo sõnu olevat neil kahel olnud Merry Pigleti restoranis väga tuline sõnasõda. Laundrie olevat olnud agressiivne, mispärast Gabby kutsus poiss-sõpra korduvalt korrale.