Kuus tundi enne seda, kui Hutchins oma elu kaotas, olid kuus operaatorit kurtnud pikkade tööpäevade ja vähese töötasu üles. Samuti tekitas pingeid fakt, et enne võtete algust oli neile lubatud ööbimine hotellis lähedal asuvas Santa Fe linnas.

Kuid tegelikkus oli see, et igapäevaselt tuli neil hommikul ja hilja öösel sõita maha 120 kilomeetrit, et jõuda ööbimiskohta Albuquerques. Pinged olid keenud juba alates filmimise algusest 6. oktoobril ning saatuslik tulistamine leidis aset 12. võttepäeval.

Samuti tekitas probleeme see, et paljude meeskonnaliikmete arvates võeti võttepaigas ohutust liiga lõdvalt. Mitmetel allikate väitel olid kasutusel olnud püstolid ka eelmistel võttepäevadel tekitanud ärevaid momente, kuid keegi polnud viga saanud.

"Filmimise jooksul oli näha, et turvameetmed olid puudulikud," ütles allikas LA Timesile.

Seetõttu otsustasid mitmed meeskonnaliikmed, et lahkuvad võtteplatsilt ning näitavad sellega üles oma pahameelt. Ka ülemused olid neile teatanud, et kui nad ei lahku, siis kutsutakse turvamehed.

Daily Maili andmetel ei võtnud Hutchins mäsust osa ning ta jätkas vaikselt töötamist. Siiski oli teada, et ka tema polnud rahul töötingimustega, kuid otsustas siiski aidata produktsiooni.