95aastane monarh pidi sõitma Glasgowsse olulisele kohtumisele Šoti ülikoolilinnakusse, et kohtuda muu hulgas Joe Bideni ja teiste oluliste maailmaliidritega.

Uudis kuninganna vastuvõtul mitte osalemisel saabus pärast seda, kui Elizabeth II oli sunnitud veetma analüüside tõttu öö haiglas. "Jälgides nõuannet puhata on kuninganna otsustanud täita ainult lihtsaid kohustusi Windsori lossis. Seepärast otsustas tema kõrgeausus, et ta ei sõida hetkel Glasgowsse osalemaks 1. novembril Cop26 vastuvõtul," nendib palee kõneisik.

"Tema majesteet on pettunud selles, et ta vastuvõtul osaleda ei saa, mispärast saadab ta delegaatidele salvestatud videopöördumise," lisab ta.

20. oktoobril viibis kuninganna terve öö Edwardi VII haiglas Londonis esimest korda pärast kaheksat aastat. Kuninganna abiliste sõnul olid testid läbiviidud puhtalt ettevaatusabinõuna. Tema Majesteet, kes tähistab järgmisel aastal oma plaatinajuubelit, on töötanud pidevalt alates ajast, kui naasis suvepuhkuselt Balmoralist, Aberdeenshire'i kuninglikust mõisast.