Tegu on Soome kirjaniku Ilkka Remesi bestselleril «6/12» põhineva filmiga, mis räägib Euroopa erioperatsioonide grupi Omerta operatsioonist. Lugu hakkab hargnema, kui Serbiast pärit rünnakurühm teeb Soome iseseisvuspäeval, 6. detsembril Soome presidendile atentaadi. Pantvangideks võetakse hulk auväärseid külalisi. Julgeolekuteenistuse ametnik Max Tanner (Jasper Pääkkönen) on pantvangikriisi läbirääkija ja peagi saab selgeks, et terrorirünnaku peamine sihtmärk on plaan Euroopa julgeoleku destabiliseerimiseks. Tanner peab tegema julgeid ja valusaid otsuseid, et välja selgitada, kes on rünnaku taga. Ohus ei ole mitte ainult inimelud - vaid kogu Euroopa tulevik.

Filmi režissöör on Aku Louhimies, operaator Mika Orasmaa, kunstnik Kaisa Mäkinen, osades Jasper Pääkkönen, Nanna Blondell, Sverrir Gudnason, Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla, Märt Pius, Priit Pius jpt.

Filmi produtsent Evelin Penttilä: "Mul on loomulikult äärmiselt hea meel, et film jõuab Eestis kinodesse samal ajal kui see Soomes esilinastub. See oli mastaapne ettevõtmine ning suur väljakutse nii filmimeeskonnale kui ka näitlejatele, on tore on seda ka laiemalt Eesti publikuga nüüd peatselt jagada. Film on üles võetud enamalt just Eestis, võttekohad olid nii Tallinnas, Tartus kui ka Narvas."

"Omerta 6/12" tootjateks on Soome produktsioonifirma Cinematic, filmi produtsendid on Antti J. Jokinen, Sirkka Rautiainen, Mikko Tenhunen, Evelin Penttilä. Film ning samanimeline telesari (2022) valmivad kaastootmises Stellar Filmiga Eestist.