Näitleja andis süsti tegemisest teada laupäeval, kirjutades Twitteris: "Olen õnnistatud ja olen tänulik. Sain just enda tõhustusdoosi. Käsi on natuke tundlik, aga ei ole valus. Tunnen valule kaasa. Tänan taaskord kõiki arste ja õdesid."

Ta lisas, et kuigi ta on nüüd täielikult vaktsineeritud, siis jätkab ta ikka maski kandmist ja distantsi hoidmist.

Mr. T'd on pärast vaktsiinide pooldamist saatnud kahetised reaktsioonid. Suur hulk inimesi loeb teda inspiratsiooniks ja eeskujuks, just nagu tema mängitud tegelaskujud ekraanil (välja arvatud see üks kord kolmandas Rocky filmis).

Teiste jaoks ei ole Mr. T mitte midagi muud kui osa valitsuse propagandast, kes püüavad keelitada inimesi vaktsineerima. Täpselt seda juttu räägivad paljud parempoolsed, nagu nt poliitik Ted Cruz.

Sarnaselt muule maailmale on ka Eestis suur hulk vaktsiinivastaseid, kelle vaateid ei mõjuta ei teadus ega teiste arvamusliidrite eeskuju. Kui Raul Rebane käis saates "Hommik Anuga", siis tuli jutuks ka vaktsiinivastasus.

"Tegelikult on midagi tähtsat juhtunud: olukord, kus me oleme üle tuhande aasta kartnud venelasi, sakslasi ja teab keda veel. Nüüd kartku teised meid. Me oleme nii ohtlikuks muutunud. Oleme koroonat täis. See on täiesti ebanormaalne olukord," nentis Rebane igapühapäevases hommikusaates.

Ta toob põhimõtte, mis levib Põhjamaades: algul vaktsineerime ja siis saame vabaks. "Me tahame saada algul vabaks ja siis ei taha vaktsineerida. See ülesanne ei lahendu niimoodi," väitis Rebane.

Koroonaolukord on tema sõnul andnud meile tugeva hinnangu: "Me oleme siiski Ida-Euroopa oma paljude mentaalsuste poolest. Me süüdistame, et on olemas vaktsiinivastased, kuid kõike ei saa sugugi võtta üheülbaliselt. Vastaste seas on palju erinevaid gruppe."

Rebase sõnul on vastaste osas kolm suuremat gruppi. Tema hinnangul on üks grupp need, kes on mõjutatud vene propagandast, teisena toob ta välja inimesed, kes lihtsalt usuvad igasugu huvitavaid asju ja nn "uhhuu"-teadust. Kolmanda ja kõige suuremana on tema sõnul ühiskonnas inimesed, kellele vaktsiin ei oma mitte mingisugust tähtsust. "Vastandumine on tähtis, sest tegu on mina-pildi ja identiteedi loojaga. Mõte rumalale massile vastanduda. Tegu on grupiga, kellega ausalt öelda pole mõtet rääkidagi. Nad surevad enne, kui loobuvad piltlikult öeldes isiksusest," põrutas Rebane.

Jaga
Kommentaarid