"Trummipulgad kukuvad käest ning ta ei jaksa rütmi lüüa. Ta teadis oma diagnoosi enne, kui ta sellele kinnituse sai," sõnas Kertu. Nimelt põdes Kuut neurodegeneratiivset ALS-i, mis sisuliselt tähendab, et ajapikku kadus kontroll oma keha üle.

"Ma ei oleks seda asja jätnud nii, nagu nemad jätsid. See, mis tal oli, sellega ta oleks paari aastaga täitsa terveks saanud. Ta oleks pidanud tulema Rootsi, aga sellest me rohkem ei räägi," tõdeb telefonikõnes Marju Kuut, kes ilmselgelt seda teemat rohkem puudutada ei tahtnud.

Muu hulgas uuris "Pealtnägija" ka Kuudilt presidendi teenetemärgist loobumise kohta, et ehk on ta ümber mõelnud. "Mis seal ümber mõelda. See saadeti juba ammu siia koju. Mul on olemas pakk ja kaunis ümbrik," nendib Kuut, kes enda sõnul rohkem lavale ei astu.

Uku Kuut suri 22. septembril 2017. aastal 51-aastasena. Ränk närvihaigus tegi funk-muusika produtsent Uku Kuudist ööpäevaringset hooldust vajava mehe. Uku Kuut põdes haigust nimega ALS (amüotroofiline lateraalskleroos), mis on motoorsete närvirakkude progresseeruv degenereerumine kogu närvisüsteemis, mille tulemuseks on lihaste jäikus, kõhetumine ja hilisemas staadiumis kogu keha halvatus. Halastamatu haigus lukustab terve mõistuse juures inimese abituna oma kehasse.

Särava mõistusega mehe ainsaks suhtlusvahendiks oli silmade abil liigutatav arvuti. Uku Kuudil on ka täiskasvanud poeg, abikaasa Kertuga neil lapsi ei olnud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid