Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt korraldatav ERKI Moeshow tähistab sel aastal suurt juubelit - möödunud on 40 aastat legendaarse moesündmuse esimesest toimumiskorrast. Tänaseks on ERKI Moeshowst kasvanud rahvusvaheline hüppelaud piiridest välja ja innovaatiliselt mõtlevatele moekunstnikele. Tegemist on Eesti Kunstiakadeemia ühe kõige silmapaistvama iga-aastase suursündmusega, mis areneb koos publikuga, panustades noorte disainerite julgustamisele ja edutamisele nii Eestis kui ka välismaal.

Eesti Kunstiakadeemia rektori Mart Kalmu sõnul on 40-aastasele ajaproovile vastu pidanud ERKI Moeshow üks tähelepanuväärsemaid eesti üliõpilaskonna omaalgatusi, mis liidab kõrgel tasemel erialase enesearenduse ja atraktiivse meelelahutuse. “Selle nautimiseks ei pea ilmtingimata olema ka moehuviline,” kinnitab Kalm.

ERKI Moeshow peaprodutsent ning üliõpilaste üks juhendajatest Karin Kiigemägi, kutsub vaatajaid end aga mitte piiritlema: “ERKI Moeshow tähistab seekord oma neljakümnendat eluaastat, ikoonilise moedraama külalistel saab olema võimalus sukelduda nii tudengite loomepalangust kantud maailma kui lasta end ka sõu korraldajate poolt loodud tunnetepuhangul kaasa haarata. Tunda imestust, hämmeldust, naerda, nutta, olla raamideta - püüame pisutki kõigutada moeilma tohutut kalkuleeritust,” lisab ta. Kiigemägi silmis on ERKI Moeshow disainerile tõsine stardipakett, mis lisaks loometöö kaitsmisele konkursil, annab ka võimsa kogemuse olla oma loominguga avaliku tähelepanu keskmes.
ERKI Moeshow kavandite konkurss algab täna - 16.detsembril.

Kandideerima on oodatud keskkooli lõpetanud, hetkel ülikoolis/ametikoolis/kõrgkoolis õppijad ning õpingud 3 aastat tagasi lõpetanud loomeinimesed. Kavandid tuleb kohale tuua Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse valvelauda või saata postiga aadressile Põhja puiestee 7. Disainerid, kes pääsevad edasi ERKI Moeshowle on planeeritud avalikustada 21. märtsil. Konkursile pääsemiseks vajaliku reglemendiga saab tutvuda SIIN!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid