„Nagu varasematelgi aastatel on Ultra meie S-seeria kõige võimsam mudel. Sel aastal on Galaxy S22 Ultra eripäraks aga see, et seade ühendab endas meie Note- ja S-seeria telefonide parimad omadused. See tähendab, et Ultrale on lisatud sisseehitatud puutepliiats S Pen, mis on varem olnud saadaval vaid Note-seerias. Kuna pliiats on paigutatud seadme sisse, on selle kasutamine näiteks S21 seeriaga võrreldes palju mugavam, kuna S21 Ultra puhul tuli pliiatsi kasutamiseks muretseda eraldi taskuga ümbris,“ sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Aasma sõnul on Eestis ja ka mujal maailmas välja kujunenud pühendunud S Peni pliiatsiga telefonide kogukond, kes selle funktsionaalsust väga hindavad, mistõttu oli Samsungile oluline seda jätkuvalt pakkuda.

„Eelmisel aastal nägime, et S-seeria telefonide vastu on Eestis huvi väga suur, seega soovitame tõelistel huvilistel tegutseda kiirelt ja uus mudel endale juba eelmüügi ajal ära tellida,“ ütles Aasma.

Disainilt meenutavad Galaxy S22 ja S22+ mudelid Samsungi eelmise aasta S21 seeria telefone, kus tagumised kaamerad on spetsiaalse kontuuriga asetatud vasakule küljele. Samas telefonide ääred on tehtud kandilisemaks. Galaxy S22 Ultra sarnaneb oma teravate nurkadega disaini ja S Peni pliiatsi tõttu varasemate aastate Note-seeria telefonidega.

Mudelitest suurimal Galaxy S22 Ultral on 6,8-tolline QHD+ resolutsiooniga Dynamic AMOLED 2X ekraan, keskmisel Galaxy S22+ mudelil 6,6-tolline FHD+ resolutsiooniga ekraan ja kõige väiksemal Galaxy S22 mudelil 6,1-tolline FHD+ resolutsiooniga erkaan. Kõigi telefonide ekraanid toetavad ka 120 Hz värskendussagedust, et seadme kasutamine oleks eriti sujuv. Uuendusena suudab S22 Ultra mudel lasta ekraani värskendussageduse 1 Hz peale, et säästa akut oludes, kus kiire värskendamine ei ole vajalik. Kõigi telefonide ekraanid on hetkel maailmas ainsad, mis kaetud uhiuue Corning® Gorilla® Glass Victus®+ klaasiga.

„S22 Ultra ja S22+ ekraanide puhul tasub rõhutada, et lisaks muule on tegemist ka äärmiselt eredate ekraanidega, mille kõrgeim eredus on 1750 nitti, seega on seda väga mõnus kasutada isegi eredal päikselisel päeval,“ ütles Aasma.

Galaxy S22 Ultra tagaküljel on neli kaamerat: 12 MP ülilainurkkaamera, 108 MP põhikaamera, 10 MP 3X telefotokaamera ja 10 MP 10X telefotokaamera. S22 ja S22+ tagaküljel on kolm kaamerat: 12 MP ülilainurkkaamera, 50 MP põhikaamera ja 10 MP 3X telefotokaamera. Suumimiseks on kõigil telefonidel Samsungi Space Zoom lahendus, mis ühendab endas optilise ja digitaalse suumi. S22 Ultraga saab suumida objektile kuni 100 korda lähemale ning S22 ja S22+ mudelitega kuni 30 korda.

Telefonide kaamerate puhul on erilist tähelepanu pööratud video- ja fotofunktsioonide uuendamisele, ennekõike hämarates oludes. S22 Ultra kaamera on varustatud 2,4 µm pikslitega sensoriga, mis laseb kaamerasse rohkem valgust, et lõpptulemuse kvaliteet oleks parem. Lisaks sellele on kaamera kaetud spetsiaalse üliselge klaasiga, mis aitab vältida peegeldusi ja muid visuaalseid vigu. Lisaks sellele on telefonil olemas Expert RAW rakendus, mis lubab telefoniga teha kuni 16-bitiseid RAW-formaadis pilte, et neid pärast foto tegemist täpselt enda äranägemise järgi töödelda.

Kõigi telefonide sees peitub Samsungi uus 4 nm Exynose protsessor, Wi-Fi 6E tugi. Failide ja muu info talletamiseks on S22 Ultral 12 GB muutmälu ja kuni 512 GB salvestusruumi. S22 ja S22+ mudelitel on 8 GB muutmälu ja kuni 256 GB salvestusruumi.

Samsung Galaxy S22 Ultra mudelil on lisaks sees ülisuur 5000 mAh aku, S22+ mudelil seevastu 4500 mAh ja S22 mudelil 3700 mAh. S22+ ja S22 Ultra seadmed toetavad ka Samsungi 45 W kiirlaadimist, millega saab vähemalt 50% akust täis 30 minutiga, ja väiksem S22 toetab 25 W kiirlaadimist.

Tarkvara poole pealt on kõik seadmed varustatud uue Android 12 operatsioonisüsteemiga ja Samsungi värskeima One UI 4.1 kasutajaliidesega. Pahavara ja viiruste eest kaitseb telefone Samsung Knoxi turvasüsteem ja kõigile telefonidele on garanteeritud kuni neli generatsiooni Androidi operatsioonisüsteemi uuendusi.

Kõik Galaxy S22 telefonide pakendid on valmistatud täies mahus taaskasutatud paberist ja uuendusena on Samsung alustanud koostööd rahvusvaheliste keskkonnaorganisatsioonidega, mille raames on 20% Galaxy S22 telefonide nupusüsteemidest valmistatud taaskasutatud ookeaniplastist, täpsemini hüljatud kalavõrkudest.

Värvivalik:

Samsung Galaxy S22 Ultra – fantoommust, fantoomvalge, roheline, veinipunane
Samsung Galaxy S22 | S22+ – fantoommust, fantoomvalge, roheline, roosakuldne

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid