Harry Potteri raamatute autor JK Rowling reageeris Venemaa presidendi Vladimir Putini väitele, et Venemaa kultuuri on hakatud tühistama, vahendab BBC.

Putin võrdles nimelt oma tänases telepöördumises Putini-meelsete kirjanike ja heliloojate nn tühistamist Harry Potteri raamatute autori tühistamisega (JK Rowling on saanud omajagu kriitikat transsooliste temaatikasse suhtumises - toim).

JK Rowling aga vastas Putinile, et kriitikat Lääne tühistamiskultuuri osas ei peaks tegema keegi, kes samal ajal tapab tsiviilelanikke ning paneb oma kriitikuid vangi või mürgitab neid.

Putin teatas oma pikas kõnes, et tühistajad üritavad "tühistada 1000-aastase ajalooga riiki". Mõned üritused on tõesti viimase kuu jooksul tühistatud, kuid peamiselt sellised, kus osalevad sõda pooldavad vene kultuuritegelased. Juba surnud vene heliloojate üritusi on tühistatud väga vähe. "Diskrimineeritakse kõike, mis on Venemaaga seotud, keelatakse vene autorite raamatuid," väitis Putin ning viitas JK Rowlingule, kes sai kriitikat väidetavas transfoobias.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid