Ansambel LAINE ehk kõige kauem tegutsenud ansambel Eestis jäi hiljuti ilma oma kauaaegsest lauljast. Tänavu 21. veebruaril lahkus ootamatu terviserikke tõttu Krista Grinbergs.

Krista sündis Lätis Ventspilsis 1953. aastal eesti-läti perekonnas ja tuli Tallinnasse 1974. aastal, et alustada õpinguid Eesti NSV Riikliku Filharmoonia estraadistuudios. Ta laulis ansamblis Laine alates 1978. aastast kuni lõpuni välja. Aastatel 1986–1991 oli ta ka ansambli Viru Trio liige.

LAINE sai alguse juba 1960. aastal ja tegutseb kuni tänaseni. Viimases originaalkoosseisus olid Merle Lilje, Krista Grinbergs-Raigla ja Sirje Põllu.

Märtsi lõpus tuli teade, et juba 9. aprillil alustab ansambel esinemisi uue lauljannaga. Esialgu hoiti lauljat saladuses, kuid eile avaldati Facebookis, et et tegu on varalahkunud lauljanna Krista Grinbergs Raigla noorema tütrega. "Mis saabki parem olla kui põlvkondade vahetus sellisel perekondlikul moel," seisab postituses.

Ellen Raigla on õppinud flöödimängu ja laulmist ning välimuselt on ta emale tohutult sarnane. Kuna naine on alati ansambli ja ema tegemistega kursis olnud, on tal ka kergem sisse sulanduda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid