Koos Eesti filmidega võistleb Haapsalus kaheksa linateost, millest parim saab Hõbedase Mélièsi nime kandva auhinna ja õiguse kandideerida Euroopa parima lühikese fantaasiafilmi tiitlile.

Prantsuse legendaarse filmiillusionisti Georges Mélièsi järgi nime saanud mainekat konkurssi korraldab Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, kuhu HÕFF juba kümnendat aastat kuulub.

„(Ära) vaata” on õudusfilm üksi elavast eakast naisest, kellele hakkab tunduma, et teda jälgitakse. Isegi tema lihane poeg ei suuda teda ümber veenda. Peaosades Laine Mägi ja Ott Aardam.

„Talent” on šokeeriva puändiga draamafilm, milles süngevõitu luulet kirjutav Andreas ja perfektset fototabamust otsiv Lo unistavad suurest läbilöögist, kuni saabubki õige hetk. Filmis, mis põhineb Armin Kõomäe samanimelisel novellil, mängivad Markus Truup ja Katariina Tamm.

Tähelepanuväärne on, et mõlemad linateosed on valminud Balti filmi- ja meediakooli kursusetööna.

Festivalile esitati kokku 238 filmi, mille seast tegid valiku Henryk Johan Novod ja Ra Ragnar Novod.

Euroopa fantaasiafilmide konkursil on 19 osavõistlust, mille võitjad hakkavad kandideerima Euroopa parima fantaasiafilmi tiitlile. Kuldse Mélièsi auhinnaga pärjatav Euroopa parim fantaasiafilm kuulutatakse välja aasta lõpus toimuval Sitgesi festivalil.

Traditsiooniliselt saab Haapsalus näha ka teist lühifilmide programmi „Väikesed luupainajad”, kust leiab valiku maailma viimase aja õudus-, ulme- ja fantaasiafilmidest.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab tänavu aset 29. aprillist 1. maini. Festivali avab film-kontsert „Nosferatu 100. Remiks”. Piletid ja passid on juba müügil.