FOTOD | Tujurikkujatest klassikatähtedeni: Vaata ja meenuta Eesti Laulu säravaid saatejuhte läbi aegade!

 (1)
Eesti Laul 2011
Piret ja LennaFoto: Siim Lõvi

Eesti Laulu korraldajad jagasid lõpuks esimesi vihjeid tänavuste otsesaadete juhtide kohta, kuid päris selget pilti sellest veel ei tekkinud. Teada on, et Eesti Laulu lemmikuteks on aegade jooksul olnud näiteks Marko Reikop, Henrik Kalmet, Piret Järvis, Ott Sepp ja Märt Avandi, ent kas keegi neist naaseb saatejuhi rolli ka tänavu? Vaata ja meenuta konkursi säravaid eestvedajaid läbi aegade! Kes on olnud Sinu lemmikud?

Eesti Laul 2009 oli esimene Eesti Laulu lauluvõistlus ja 16. Eurovisioni lauluvõistluse Eesti eelvoor. Õhtujuhtideks olid vennad Kõrvitsad — Henry ja Robert!

Henry ja Robert Kõrvits

Eesti Laul 2010 finaal toimus 12. märtsil 2010 avaliku kontserdina Nordea Kontserdimajas. Finaalis astusid üles kõik 10 finalist. Õhtujuhid olid Ott Sepp ja Märt Avandi.

Märt Avandi ja Ott Sepp Foto: Ilmar Saabas
Seotud lood:

Esmakordselt kolmevoorulise konkursi poolfinaalid toimusid 12. veebruaril ja 19. veebruaril 2011 Tallinnas ETV stuudios. Eesti Laul 2011 finaal toimus avaliku kontserdina Nordea kontserdimajas 26. veebruaril 2011. Saatejuhid olid Piret Järvis ja Lenna Kuurmaa, kellega finaalis liitus Ott Sepp.

Lenna, Ott ja Piret Foto: Tanel Meos

Eesti Laul 2012 poolfinaalid toimusid 18. veebruaril ja 25. veebruaril 2012 ETV 4. stuudios. Finaal toimus avaliku kontserdina Nordea Kontserdimajas 3. märtsil 2012. Saatejuht oli Piret Järvis, kellega finaalis liitusid Tiit Sukk ja Taavi Teplenkov.

Piret Järvis Foto: Christo Neemre

Eesti Laul 2013 formaat oli sama, mis eelmisel aastal. Peeti kaks poolfinaali — 16. ja 23. veebruaril ja finaal 2. märtsil 2013. Saateid juhtisid Anu Välba (Esimene poolfinaal ja finaal) ja Marko Reikop (Teine poolfinaal ja finaal)

Marko Reikop ja Anu Välba Foto: Martin Dremljuga

Eesti Laul 2014 saatejuhid olid Helen Sürje, Henrik Kalmet, Indrek Vaheoja ja Peeter Oja. Poolfinaalid toimusid 14. ja 21. veebruaril ETV stuudios. Finaalkontsert toimus 1. märtsil Nordea Kontserdimajas.

Eesti laul 2014 1 poolfinaal lavataga Foto: Martin Dremljuga

Eesti Laul 2015 oli seitsmes Eesti Laulu võistlus ja 22. Eurovisioni lauluvõistluse Eesti eelvoor. Peeti kaks poolfinaali — 7. ja 14. veebruaril ja finaal 21. veebruaril 2015. Poolfinaale juhtisid Helen Sürje ja Indrek Vaheoja, finaalis olid saatejuhtideks aga Marko Reikop ja Henrik Kalmet.

Helen Sürje ja Indrek Vaheoja Foto: Karli Saul
Reikop ja Kalmet Foto: Andres Putting

Eesti Laul 2016 oli kaheksas Eesti Laulu võistlus ja 23. Eurovisioni lauluvõistluse Eesti eelvoor. ETV stuudiotes toimusid 13. ja 20. veebruaril kaks poolfinaali, mida juhtisid Maris ja Henry Kõrvits. Esimest korda kolis Eesti Laulu finaal aga Saku Suurhalli ja 5. märtsil 2016. toimunud sõu eestvedajateks olid Märt Avandi ja Ott Sepp.

Foto: Karli Saul
Foto: Karli Saul

Eesti Laul 2017 oli üheksas Eesti Laulu võistlus ja 24. Eurovisioni lauluvõistluse Eesti eelvoor. Poolfinaalid peeti 11. ja 18. veebruaril Eesti Televisiooni stuudiotes. Finaal toimus 4. märtsil 2017 Saku Suurhallis. Poolfinaalides olid saatejuhtideks Marko Reikop ja Elina Nechayeva, finaalis naasid lavale aga Märt Avandi ja Ott Sepp.

Foto: Karli Saul
Foto: Karli Saul