Ivo Linna: mul on tõesti väga uhke olla eestlane ja me peaksime olema palju rohkem rahvuslikumad

 (45)
Publik Eesti Laulul!

Tõnis Mägi rääkis hiljutises intervjuus Õhtulehe, mida ta arvab hetkel Eesti toimuvast ning avaldas muret noorema põlvkonna üle (Loe lähemalt SIIT). Uurisime mehe healt sõbralt ja kolleegilt Ivo Linnalt, kes hetkel võtab mõõtu Eesti Laulul, mida tema sellest kõigest arvab,

“Ma lugesin seda intervjuud ja ma kirjutan sellele kahe käega alla. Selge on see, et põlvkonnad vahetuvad, poliitiline situatsioon muutub, kõib muutub. Inimeste elu on muutunud ju pööraselt teistsuguseks kui see oli meie nooruses. Meie oleme aga näinud igasuguseid aegu, igasuguseid pöördeid, igasugust jama oleme ka näinud. ja selles mõttes olen ma Tõnisega täiesti ühel nõul — me peame hoidma seda ainukest maad, mis meile on antud. Me peame hoidma seda rahvast ja seda iseteadvust, et me oleme eestlased. Nagu see laulgi ütleb, on mul tõesti väga uhke olla eestlane ja me peaksime olema väga palju rohkem rahvuslikumad," mõtiskles Ivo Linna Publikule antud intervjuus.

Muusiku sõnul võivad eestlased olla küll üks sektor maailmast, kus seitse miljardit inimest elavad, ent just see maa on ainuke, kus eestlasel on tõeliselt hea elada: "Ja just selle maa pärast tasubki muret tunda, vägagi."

Vaata videot, et teada saada, millised on muusiku meelest meie riigi suurimad murekohad!