Kas nõustud? Eesti Laulu võitjaks ennustatakse meesterahvast

 (15)
Eesti Laul 2019 I peaproov
Eesti Laul 2019 I peaproovFoto: Argo Ingver

Enne täna õhtust finaali, käib hoogne ennustamine, kes võitjaks osutub. Mitmed ennustusportaalid ja eksperdid usuvad, et võitjaks osutub keegi finaali pääsenud meestest.

Eurovisiooni-guru Olavi Pihlamäe sõnul on kõige tõenäolisemad võitjad, kas rootslane Victore Crone, armeenlane Stefan või eestlane Uku Suviste, kelle võimalused jäävad esimesest kahest veidi väiksemaks, kirjutab laupäevaleht LP kultuurikülgedel. Pihlamägi lisab, et "kolmikusse võib mõra lüüa ka üks poisilik tüdruk."

Teisalt rõhutab Pihlamägi, et arvestama peab kindlasti ka otseesitusega, mille ebaõnnestumine hävitaks kogu laulu nagu juhtus Grete Paial poolfinaalis: "Laulul polnud viga, aga kuna esitus oli üle karjutud, siis laul ei hakanud elama."

Ka ERR-i kultuuritoimetaja Kaspar Viilup leiab, et kõige reaalsem võitja on Victor Crone, kelle lugu eristub selgelt hea laulukirjutuse poolest.

Kuigi laulude tasememuutust näha ei ole, toob Viilup välja, et selgelt eristuvad need, mis on kiiruga valmis tehtud, ja need, mis tabavad ilusti raadiopopi suunda ja tahaks vaid head turundust, et Eestist edasi levida.

Pikka artiklit loe LP lehelt.