KUULA LUGU | Eesti Laul 2018 poolfinalist Indrek Ventmann: “Hispaania tüdrukut” soovitakse ikka väga palju kuulda

 (4)
Eesti Laul 2018 poolfinalistid
Indrek VentmannFoto: Taavi Sepp

Laulja, proviisori ja “Hispaania tüdruku” esitaja Indrek Ventmann on võistlustules tagasi ja sel korral palju sügavama lauluga. Lugu kannab nime “Tempel” ja selle autoriks on Allan Kasuk, kes kirjutas ka Ventmanni 2016. aastal Eesti Laulul osalenud pala, mis paraku poolfinaalist edasi ei pääsenud.

“See oli esimene lugu üldse, mille me välja andsime ja pärast seda on esinemisi ikkagi väga palju tulnud. “Hispaania tüdrukut” soovitakse ikka väga palju kuulda,” rääkis Ventmann Eesti Laul 2018 veebisaates Piret Järvis-Milderile antud intervjuus, kuidas paar aastat tagasi konkursil osalemine tema elu muutis.

Ventmann nendib, et tänavu on tema võistluslugu kindlasti teistsugune ja kahjuks Hispaania tüdrukut rahvas sel korral ei näe. Midagi ta enda puhul muuta ei kavatse, ent tänu eelnevalt Eesti Laulul osalemisele teab ta nüüd paremini, kuidas konkursil käituda: “Selle kogemuse võrra olen ma rikkam ja ma arvan, et ma kasutan seda targasti ära.”

“Tänapäeval on seda kiirust ja müra päris palju igal pool — arvan, et see lugu tõmbab natukene pidurit ja igaüks võib ise ette kujutada, mis see tempel või pühapaik on, kus saab oma rahus ja headuses olla,” seletab Ventmann lahti oma loo sisu.

Kaks laiemale avalikkusele tuntud lugu on nüüd Indrek Ventmannil olemas ja mõtted on liikumas ka täispika albumi suunas, kuid täpsemat infot oma plaanide kohta ei oska muusik hetkel veel jagada. Koostöös Allan Kasukiga on hetkel valmis tervelt viis lugu. “Meil on üks jõululugu ka, aga see ei leidnud suur kajastust — see sattus täpselt sellisele momendile, kui ma möödunud aastal isaks sain. Väga ilus lugu on, tasub kuulata,” kiidab muusik oma teost.

Seotud lood:

Kevadel lõpetas Indrek ülikooli ja oma lauljakarjääri kõrvalt peab ta porviisoriametit. Kui peaks juhtuma, et Ventmann kogub muusikuna veel rohkem tuntust, siis oma päevatööst pole ta nõus siiski loobuma: "Ma tahaks hoida ikkagi seda erialast sidet edasi, et puutepunkt ära ei kaoks. Arvan, et on täitsa võimalik mõlemat ühildada. See on nii põnev maastik, sa võid teha ükskõik mida," on Indrek oma tööga äärmiselt rahul.

Kuula Indrek Ventmanni võistluspala: