KUULA LUGU: Ivo Linna polnud Eesti Laulul osalemise ideest vaimustatud: ütlesin, et see on ikkagi noorte üritus!

 (2)
Vaata intervjuud!
Ivo Linna
Ivo LinnaFoto: Atko Januson / Positive, Pressimaterjal

Korra juba Eestit Eurovisioonil esindanud laulja Ivo Linna on taas võistluskarussellis, sedakorda looga "Suur loterii", mille saladuseks peab ta head ja meeldejäävat meloodiat.

Linna tunnistas Eesti Laulu veebisaatele antud intervjuus, et väga hea tunne on võistlustules olla.

"Kõige nostalgilisem on see, et kui omal ajal, 20 aastat tagasi, 1996 Priit Pajusaar pakkus seda "Kaelakee häält", siis mina mõtlesin, et olen juba õitsvas keskeas inimene ja Maarja-liis veel 16 saamata, et misasja ta seal nüüd küll välja mõelnud on. Lindistamise hetkeks oli mul totaalne mingisugune gripp ja ma helistasin Pajusaarele kergendunult: "Ma ei saa tulla lindistama, võta mõni noor." Ta ütles, sellest pole midagi, et sa oled haige, kõik on haiged, lükkame edasi. Ja nii see läks," meenutas Linna omaaegset Eesti Eurovisooni eelvooru võitu.

Tänavu kevadel helistas lauljale aga Rainer Michelson ja pakkus ühte lugu, peagi saatis ka Urmas Jaarman sõnad. "Lugesin läbi – meeldis, viis – meeldis," kirjeldas Linna. Kui pärast lindistamist tuli aga mõte hoopis Eesti Laulule pürgida, siis Linna esialgu ideest väga vaimustunud polnud. "Ma ütlesin, et see on ikkagi noorte üritus ja ma arvangi, et see on selline noorte taimelava, tõusuks vajalik stardiplatvorm," selgitas laulja, kuid lisas, et kui lugu oli konkursi žürii käest läbi pääsenud, sai ta aru, et tegelikult on see ikka väga tore.

Seotud lood:

Vaata intervjuud ERRist.