MARATONBLOGI: Igal täistunnil uus lugu! Eesti Laul 2017 teise poolfinaali palad jõuavad esmakordselt kuulajateni

 (93)
Loe, mida arvavad Publiku tegijad!
MARATONBLOGI: Igal täistunnil uus lugu! Eesti Laul 2017 teise poolfinaali palad jõuavad esmakordselt kuulajateni
Fotokollaaž: pressimaterjal

Täna alates kella 10.00 stardib Eesti Laulu veebilehel maratonsaade, kus avalikustatakse esmakordselt kõik Eesti Laul 2017 teises poolfinaalis osalevad laulud. Et mitte tähtsatest asjadest ilma jääda, elame saatele kaasa ka Publiku otseblogis.

Igal täistunnil tehakse eestilaul.ee lehel uus poolfinaali pääsenud laul avalikuks, laulule järgneb intervjuu artistiga. Nõndaks paisataksegi eetrisse kümme lugu kuni kella 19.00-ni välja! Veebisaadet juhivad Mai Palling ja Piret Järvis.

Publik ei jäta juhust kasutamata ning igal täistunnil, mil uus laul avalikustatakse, võtab meie otseblogi tiim selle üksipulgi lahata.

Eesti Laul 2017 2. poolfinaali laulud
Anne Soosalu: Kuna tegu on Mick Pedaja kallimaga, kartsin, et siinkohal võivad peika mõjutused liiga tugevalt ilmneda. Kuid seda on vaid õige tibake (hingesugulased siiski, võib andeks anda!) Tänase päeva lõpuks hakkan siiski elektroonikast veidi väsima, eriti kui pole tegu karvavõrdki modernsete saundidega - Mario Bazanov ja John Tejada tegid sellist muusikat juba hea hulk aastaid tagasi.
Marta Püssa, Publik: Üllatus-üllatus: järjekordne elektroonilisest popist ligunev üllitis! Aga erinevalt teistest - täiesti oma näoga. Kõpperi käekirja ning Angeelia ingelliku ja süütu hääle heas kooskõlas ei kahelnud ma ka enne võistluslaulu kuulmist. Armas punkt suuresti üksluisele line-upile, mis teeb muidugi selle kõige õigema välja selgitamise sedavõrd keerulisemaks :) kisub põnevaks...
Jaane Tomps: Kuna Angeelia loo üheks autoriks on Andres Kõpper, olid minu ootused "We Ride With Our Flow" suhtes äärmiselt kõrgele seatud ja ma ei pidanud õnneks pettuma. Kõpper ja Angeelia on juba varem oma koostööga hiilanud ning ka sel korral pole mingit allahindlust tehtud. See on küll ootuspäraselt NOËP-i nägu ja isegi autorit teadmata oskaksin ma koheselt Kõpperi poole vaadata, kuid mis seal ikka - fantastiline pala, mida ma kavatsen täna veel vähemalt kakskümmend korda kuulata, sest iga korraga läheb ainult paremaks. Imeilus punkt tänasele musamaratonile, aitäh!
Marta Püssa, Publik: 10. Angeelia - "We Ride With Our Flow"Autorid: Angeelia Maasik, Andres Kõpper
Anne Soosalu: Antsud - selline asi ei saa ju tulla kuskilt mujalt kui Viljandist? Igav ja algeline leelotamine. Pärimusmuusika maailm tänapäevases võtmes on ammu sellest edasi arenenud.
Anne Soosalu: Almost Natural - Teate, mul on siiralt hea meel, et keegi teine ka peale Cartooni meeste edukalt EDMi maailma nuusib (ebaedukad ponnistajad siinkohal arvesse ei lähe). Tubli poiss, Anis! Hea sooritus, ilus promofoto ja hea, et too blond kukehari välja kasvatatud on.
Anne Soosalu: Close To Infinity - nõus Jaanega retromeenutuste osas, ent vaimustust ei jaga. Meenutab Linkin Parki ja Limp Bizkiti mažoori vägistatud kaksikvenda. Väga puine. Vau, polegi ühegi teise osaleja kohta veel nii pahasti öelnud...Palun vabandust.
Marta Püssa, Publik: 9. Antsud - "Vihm"Autor: Aive Alveus-Krautmann
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olen kuulanud Anise varasemat elktrokraami, mis on maru sünge, võimas ja eklektiline. Tänane sooritus on aga maruigav ja liiga NRJ raadiomaiguline. Meh.
Jaane Tomps: Oot-oot, kas ma olen seda lugu täna juba kuulnud? Meenutab väga Daniel Levi võistluslugu. "Electric" on vaibilt sarnane ja turvalise valemi järgi kirjutatud. Tahaks rohkem vau-faktorit -  kui lauldakse elektrit, siis ma tahan elektrit ja täie võimsusega! Möödunud nädalal oleks lugu minus ehk suuremat vaimustust pakkunud, kuid nüüdseks on seda hullult moodsat elektrovärki juba küllalt saadud. Loodan, et poisid päästavad olukorra silmapaistva lavalahendusega.
Marta Püssa, Publik: Almost Natural pani küll oma võistlusteose nimevalikuga pisut puusse - igasuguse elektrilise särtsu asemel suutis mul see lugu juba keset kuulamist meelest libiseda...
Jaane Tomps: 8. Almost Natural - "Electric"Autorid: Amiran Gorgazjan, Anis Arumets, Noah McNamara, Willie Weeks
Marta Püssa, Publik: Üleüldise vahekokkuvõtena mainin ära minusuguse kurja (+ läbi ja lõhki amatööriliku) muusikakriitiku frustratsiooni - ja ma ei räägi ainult sellest poolfinaalist: mis huvitava kokkusattumuse läbi on umbes pooled artistid just Eesti Lauluks viljelema hakanud niivõrd lihtlabast (kui veab, siis troopiliste nootidega) elektropoppi? Näiteks Liis Lemsalu, Daniel Levi ja isegi suursoosik Kerli lugude refräänid võiks üksteise külge kokku liimida ja nende eristamine muutuks omaette katsumuseks. Popmuusika pole žanrina ju sugugi häbiasi - Uuel rindel Rändvee Rasmus suutis mind ülimalt positiivselt üllatada.
Marta Püssa, Publik: Huvitav, minu peanupus tekkisid Close To Infinity ja Ian Karelli üllitisega vastupidiselt Jaanele seosed justnimelt tänapäeval ülipopulaarseks kujunenud žanrite tohuvapohu, alternatiivse räpp-poprokiga. Solisti justkui ängistunud laulumaneer koostöös energilise trummibiidiga võiks selle laulu sobitada Twenty One Pilotsi mõned aastakesed tagasi ilmunud albumi "Vessel" B-side'ile.
Jaane Tomps: Möödunud Eesti Laulul oli Ian Karell samuti kaasa löömas, kuid toona jagas ta lava lauljatar Kéaga.
Jaane Tomps: Grupeeringu Close To Infinity featuring Ian Karell pala "Sounds Like Home" viib mind tagasi teisemikka, kui mu CD-pleieris rokkisid Blink -182, Simple Plan, Good Charlotte jne ehk kõlab tõesti nagu kodu.  Sel korral ilmselt mu lemmikute sekka ei mahu, kuid bändi laivis nähes tõstaks välgumihkli õhku küll!  Finaali see ilmselt ei pääse, ent samas kujutan ma oma vaimusilmas ette, kuidas tuhanded Saku Suurhalli kogunenud inimesed seda lugu tulede meres üheskoos üürgaks.
Jaane Tomps: 7. Close To Infinity featuring Ian Karell - "Sounds Like Home"Autorid: Ian Robert Karell, Johannes Kanter, Sander Ulp, Tanel Kordemets
Liina Ristoja, Publik: Alvistar Funki tegijad on kasutanud trikki, mida paljud nende eelkäijadki: nimeta loos riike/linnu ning edupotentsiaal tõuseb nii mis mühiseb. Eurovisionil võib vaid ette kujutada seda lõputut aplauside kaja :) Üldiselt on tegu looga hästi spetsiifilisele maitsele, kuigi ma olen salamisi veendunud, et igaühes on peidus väike Ricky Martin ja salsasamm. Bossanova ja jazz istuvad teatud olukordades suurepäraselt taustamuusikaks, kuid poplugude konkurentsis suuremat menu ei ennusta.
Jaane Tomps: Ütlen ausalt, et ma pole just kõige suurem bossa nova austaja ning ilmselt seetõttu ei oska ma ka ansambli Alvistar Funk Association loo väärtust õiglaselt hinnata. Samas tuleb autorite ees müts maha võtta, sest terve pala puhalt riikide nimede põhjal üles ehitada on omaette geniaalsus! Eks poptitaanide sekka on pisut värvi vaja, kuid selle loo läbilöömise tõenäosus Eesti Laulul on äärmiselt väike.
Anne Soosalu: Uued tegijad meie üsna üheülbalisel muusikaskeenel on enam kui teretulnud. Huvitavad taustasaundid, sobib Raadio Tallinna pärastlõunaprogrammi, kahjuks ei kujuta Saku Suurhalli laval eriti ette neid. Aga väga mõnus on sellegipoolest.
Jaane Tomps: 6. Alvistar Funk Association - "Make Love, Not War"Autorid: Inga Kaare, Margus Alviste, Jürgen Urbanik
Liina Ristoja, Publik: Daniel Leviga on see lugu, et kui ollakse kellegagi üleeile Publiku jõulukalendri video jaoks (ilmub homme!) koos köögis mässanud ja jõuluks munajooki keetnud, siis sigineb inimeste vahele teatav poolehoiutunne, niisiis minu poolt hästi erapoolikud kiidusõnad. Mõnusa minekuga hästi sümpaatne ja lahe lugu!
Liina Ristoja, Publik: Minu esimene vau sel konkursil kuulub kindlalt Kerlile: tummine, jõuline ja maagiline lugu, mida kuulates hakkab lavashow vaimusilmas iseenesest pihta. Natuke The Knife'i ja Crystal Castelsit, sõrmeotsaga Björki – väga lahe tulem! Samal ajal pean ütlema, et kogu austuse juures Björki muusika vastu säilib minus alati teatav vastumeelsus beebihäälsete naisvokalistide vastu ja antud juhul ei käi see mulle imekombel üldse närvidele =) Mingi väike tõuge on orgastilisest kulminatsioonist ehk maksimumist küll puudu, aga jõuaks veel treida. Kerli Eurovisionile! 
Jaane Tomps: Daniel Viinalass oli mõned päevad tagasi veendunud, et mulle meeldib nende lugu kohe kindlasti ja ega ta ei eksinudki. Pala üheks autoriks on Cartooni liige Ago Teppand ning tema käekiri kõlab selles väga selgelt. "All I Need" paitab mahedalt kõrva ja annab kuulajale positiivse laengu. Taaskord tekib igatsus suvesoojuse järele!  Kui nüüd natukene kobiseda, siis tunnen veidi puudust mingist erilisest konksust - lugu libiseb kuidagi sujuvalt mööda, aga otseselt kinni ei haara. Refräänis on küll need korralikule kõrvaussile omased "uu-uud",  ent sellest jääb hetkel sutsu väheks. 
Anne Soosalu: Danielile ütleksin sama, mis Liis Lemsalule - on ülim aeg tema sisenemiseks rahvusvahelisele turule, sest on häält ja olekut, kahtlemata ka välimust. Antud lugu ei hiilga muidugi erilise originaalsusega, ent on väga mõnus kuulata, kaasa ümiseda, teeb hea tuju ja jääb isegi esmakuulamisel meelde. Ja Kerli lugu on headest kõlaritest kuulates täitsa korralikult bassine, soovitan proovida. Ootan samuti pikisilmi lavashow'd - vaevalt Kerli oma tiimiga seda ülesannet kergekäeliselt kohtleb. Väga-väga põnev!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kuulan Danieli lugu, aga miskipärast kripeldab hinges küsimus – kas menugrupi Cartoon liikmed on erinevaid teid kõndima läinud? Miks ei esitatud koos lugu, vaid löödi Teppand ja Hugo-Martin Maasikas lahku? Mis toimub meie elektroonikastaaridega?
Jaane Tomps: 5. Daniel Levi - "All I Need"Autorid: Ago Teppand, Daniel Levi Viinalass
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Jaane nostalgiale lisaks: olin ise kohal Fizz Superstari Tallinna voorus, mis toimus Zelluloosis. Enne saime sõbrannadega minu juures kokku, tegime teineteisele soengud ja tõmbasime silmnäod glitteri-rulliga kenasti üle ja olimegi minekuvalmis. Tervitan siinkohal klassiõdesid Kristiinat ja Aivet, kellega koos Kerlit lava ees fännasime. Muide, Kerli valetas end võistlusele minnes mitu aastat vanemaks ning Kerli kõrval võistlesid ka Ly Lumiste ning Tanja Mihhailova.
Jaane Tomps: Veidi nostalgiat kah: Mäletan, kui Kerli aastal 2002 Fizz Superstari võitis ja minu silmis maailma kõige lahedama tüdruku tiitli pälvis. Mul on vist siiani alles Kerli autogramm, mille ta kunagi Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhindade galal minu märkmikusse kritseldas. Ta kirjutas küll minu nime totaalselt valesti, aga olin sellest hoolimata sillas. Ja aastal 2004 tegin ma oma vanematele üüratu telefoniarve, sest "Beautiful Inside" oli minu absoluutne lemmik ja ma olin tohutult pettunud, kui see võistlust kinni ei pannud.
Jaane Tomps: Alles neljas lugu, aga juba on näha, et kõvemad tükid on hoitud just teise poolfinaali jaoks. Välismaised eurofännid on juba aastaid seda hetke oodanud - Kerli kiikab taas Eurovisioni poole ja kahtlemata lööks ta seal oma värvika karakteriga läbi. Mõnusa minekuga "kõrvauss", kust ei puudu Kerli firmamärgiks kujunenud müstika. Paratamatult meenub mul aga seda lugu kuulates möödunud aastal paljalt huntidega uidanud Valgevene euromuusik Ivan... Ehk tarib ka Kerli lavale mõned virtuaaltiigrid? Ootan igatahes suure põnevusega, millise kostüümi ja lavasõuga lauljatar meid üllatada plaanib!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Noh, ometi üks tõsiseltvõetavam elektrolugu ka. Tahaks pisut tummisemat minekut ja madalamaid basse, aga täitsa seeditav muusikatükike. Samas pean oma eelmise nädala sõnu kordama: lüürika on väga küündimatu seni kõikidel lauludel.
Jaane Tomps: 4. Kerli - "Spirit Animal"Autorid: Kerli Kõiv, Brian Ziff
Anne Soosalu: Kuigi kõik artistid vihkavad igasuguseid kõrvutamisi ja võrdlemisi, siis vast Rasmus ei solvu, kui ma tõmban väikse paralleeli The Black Keysiga. Vinge minekuga lugu, aga pärast Jüri eurosooritust peaks selliste lugudega ehk veidi vahet.
Liina Ristoja, Publik: Juhul kui Rasmuse lugu peaks osutuma Eesti rahva väljavalituks, siis peaks tegema mingi lepingu, kus on rasvaste tähtedega kirjas, et "mitte saata sinises ülikonnas". Või üldse ülikonnas. Lugu on minu jaoks seni ilmunuist kindlasti TOP 5 seas, väga meeldib. Midagi ääretult originaalset ei ole, aga särtsu ja seksapiili jagub küllaga, korralik replay-materjal. 
Jaane Tomps: Mõni muusikasõber tõmbab hoopis Austraalia bändidega paralleele: https://twitter.com/kaitlyn_amyy/status/809340981971587072
Jaane Tomps: Samas tuleb tõdeda, et Rasmus tegi seda Bondi-asja ammu enne Jüri Pootsmanni:
Jaane Tomps: Kui Rasmus Rändvee 2012. aastal superstaarisaates osales, olin ma tema suur fänn ning mul on ülimalt hea meel, et ta on tagasi pildil täiesti uue asjaga. Loodan südamest, et see ei piirdu vaid Eesti Lauluga ja oodata on ka tema sooloplaati. "This Love" meenutab oma dramaatilisuse ja James Bondi hõnguga veidi Jüri Pootsmanni võidulugu ja seega pole ma kindel, kas rahvas kaks aastat järjest sama kraami poolt hääletada viitsib, ent hoian talle siiski pöialt, sest lugu on vinge. Rasmus peab nüüd veidi lavasõu peale mõtlema ja seda Jüri võrdlust veidi maha raputama ehk siis polo pole mõtet selga tõmmata ja põlve ei tasuks ka nõksutada :) 
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mulle on Rasmus Rändvee algusest peale meeldinud ja ta ei vea mu lootusi ka selle lauluga alt. Samas tahaks natuke rohkem Facelift Deerilikku toorest kütmist, aga üldiselt on täitsa söödav pala. 
Jaane Tomps: 3. Rasmus Rändvee - "This Love"Autorid: Bert Prikenfeld, Stewart James Brock, Ewert Sundja, Rasmus Rändvee
Jaane Tomps: Liis on juba mõne välismaise eurofänni südame võitnud: https://twitter.com/robert_levyn/status/809325801808269312
Jaane Tomps: https://twitter.com/jakobrosin/status/809325129289396224
Jaane Tomps: Kui esmakordselt poolfinalistide nimekiri välja hõigati, kuulutasin ma Laura ja Koit Toome koheselt võistluse üheks kindlaks favoriidiks. See duett on ilmselt iga tulihingelise eurofänni unelm ja lugu ise on väga kindla eesmärgiga kirjutatud - pääseda Eurovisionile. Selles on esindatud kõik need ammu selgeks saanud faktorid, mis ühes eurohitis olema peavad ning Laura ja Koidu hääled sulanduvad selles romantilises pop-mullis suurepäraselt. Kui "Verona" peaks tõepoolest Eurovisionile jõudma, on meil kahtlemata võimalus üle pika aja esikoht endale napsata.
Liina Ristoja, Publik: Koidu ja Laura duetti ootasin sel Eesti Laulul kõige enam, sest selgelt ei kutsuta sellist powerhouse'i kokku selleks, et natuke musitseerida. Siin on ikka vöör selgelt eurokoitu pööratud ning eesmärk selge. Küll aga poleks ma osanud oodata nii retromaigulist lugu. Jättes oma isikliku maitse kõrvale, sest vastasel juhul suudaksin kirjutada vaid "ha-ha-ha-haa", julgen prognoosida kõrgeid punkte Maltalt, Itaalialt, Küproselt, Makedoonialt, Serbialt jmt. Sellise "sihtrühmaga" lugu ma meie eurokarussellilt ei mäletagi. Nutikas, tõesti!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Laura ja Koidu "Veronat" reklaamiti välja kui suurt armastusduetti. Aga miskipärast tuksub taustaks ikka vana blackvelvetlik dümaaž. See on nagu segu igast Grete Paia ja Laura loost, kus segastel põhjustel laulab bäkki Koit Toome. Ma ei saa sellest aru.
Anne Soosalu: Sven Lõhmus on Sven Lõhmus. Rohkem polegi midagi öelda Koidu ja Laura loo kohta. Väga vanamoodne ja kulunud.
Liina Ristoja, Publik: Saatke see Liis juba ükskord siit Eestist minema (tähtede poole)! Kui hästi läheb, siis pole rahvusvaheline areen tõesti enam kaugel. Igati Eurovisioni-kõlbulik, loogiline, ootuspärane ja hoogne laulukene, kus on tunda väga kavalat ja oskuslikku produtsendikätt (peamine taustakäik põhineb näiteks selgelt viimaste aastate mõningate suurimate hittide helistikualkeemial, mille esindajaks on näiteks Chris Malinchaki megahitt "So good to me"). Põhjamaade Beyonce tiitli võiks see tüdruk küll ühel hetkel vabalt ära teenida, kui jagub tarkust teha tarku valikuid ja oma stiili juhtimine tugevamini oma ohjesse haarata. Tüüpilisel skandinaavia popi maastikul suudaks Liis oma juba küpseva jõudluse ja selgelt suure töövõime ja andega üpris lõdva randmega kõiksugu pealekasvavate Zara Larssonitega konkureerida. Ent tegu pole enam teismelise toortootega, seega ootaks juba omanäolisemaid, julgemaid ja sisukamaid muusikalisi ja stilistilisi steitmente. Hetkel on kogu Liisi imago ja muusika mekk süvenevalt massitööstuslik, mis mind veidi murelikuks teeb. Loodan väga, et lauljatari ambitsioonid originaalse artistina kasvavad ja et ta isiksus ka loomingust tulevikus tugevamalt läbi kumama hakkab. 
Jaane Tomps: 2. Koit Toome ja Laura - "Verona" Autor: Sven Lõhmus
Anne Soosalu: Muide, tehes Liisiga intervjuud möödunud Tallinn Music Weeki raames peetud laulukirjutajate laagris, mainis ta, et sai sealt endale ilmselt järgmise suure hiti. Kas võib olla tegu sama looga? https://publik.delfi.ee/archive/publiku-video-nii-tore-liis-lemsalu-sai-laulukirjutajate-laagris-tehtud-hiti-hoopis-endale-tegemist-on-usnagi-hea-looga?id=74107369
Anne Soosalu: Tere kõigile! Kena algus Liisilt tänasele europäevale. Eelmisest voorust pakub see lugu minu jaoks tõsist konkurentsi Elina Borni tempokale hitile "In Or Out". Tugev nii Euroviisu kui ka Eesti Laulu kontekstis. Ja ma võin üksnes ette kujutada, milliseid laineid lööks Eesti üks ilusamaid lauljatare eurofännide hulgas...See võiks vabalt olla algus Liisi ammuoodatud rahvusvahelisele karjäärile, kuna tema stiil ei ole tüüpilise eestlase maitse.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Muide – lugu minevikust. Liis jäi mulle esimest korda silma, kui WAF-i rohelises lauluklassis Gnarls Barkley "Crazy't" laulis. Sellist tämbrit ei unusta naljalt, kui kord juba kuulnud oled.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kaunist eurohommikut ka minu poolt! Liis on alati oma lugudega võluv, aga praegune on natuke liiga Weekend Festival meets Beyoncé. Samas, Liisi laulud meeldivad mulle alati ning olen tema osas alati erapoolik, sest laulsime temaga WAF-koolis koos. 
Jaane Tomps: Tugev algus Liisi Lemsalu poolt! "Keep Running" toob sellist mõnusat suvenostalgiat - tahaks autoga mööda maanteed kimada, aknaluugid alla kerida, lasta tuulel oma juukseid sasida ja seda lugu kõva häälega kaasa laulda. Kindlal europotentsiaaliga lugu - hea vaibiga, kaasahaarav ja meeldejääv. Raadiosõbralik pala, millest oleks kahtlemata saanud 2016. aasta üks kõvemaid suvehitte, aga miks mitte ka nüüd? Suure tõenäosusega kohtume Liisiga ka finaalis.
Jaane Tomps: 1. Liis Lemsalu - "Keep Running" Autorid: Liis Lemsalu, Mihkel Mattisen, Gustaf Svenungsson, Magnus Wallin
Jaane Tomps: Mõningad välismaised fännid on jätkuvalt 1. poolfinaali lainel:https://twitter.com/eveboriee/status/808620647295451137
Jaane Tomps: Tervist, sõbrad! Enne, kui uus möll lahti läheb, kiikame kärmelt üle 1. poolfinaali lood: https://publik.delfi.ee/news/eestilaul2017/maratonblogi-eesti-laul-2017-esimeste-poolfinalistide-lood-joudsid-esmakordselt-eetrisse?id=76529212