Priit Pajusaar kritiseerib Eesti Laulu: loomulikult ärritab, kui tekib küsimärk, kuidas on mõned esitajad pääsenud 20 parema sekka

 (15)
Priit Pajusaar
Priit PajusaarFoto: Tiit Blaat

Helilooja Priit Paljusaar, kes on kunagi rohkelt eurolaule kirjutanud, tõdeb, et tänavu ei ole ta rahul poolfinaalidesse valitud artistidega. Mees rääkis "Vikerhommikus", et osade laulude sobivus Eesti Laulu poolfinaalidesse on küsitav.

"Ausalt, viimane poolfinaal kuulasin ja osade lugude ja artistide puhul ikkagi tekib küsimus, et kui 250 lugu eelvooru tuleb, siis meelega valitakse sellist asja, mis ei kvalifitseeru minu arvates - mis ei ole originaalsed, kvaliteetsed, mõnikord on laul päris hea, aga artist teeb esimesi samme, mida on mage kuulata. Loomulikult ärritab, kui tekib küsimärk, kuidas on mõned esitajad pääsenud 20 parema sekka," avaldas Pajusaar, kes ei soovinud öelda, milliseid lugusid ta silmas peab.

Pajusaare sõnul on häid laule veel, näiteks Imre Sooääre kirjutatud "Sky" või Stig Rästa "Home". "Stig Rästa lugu on lihtne, pretensioonitu, aga kvalifitseerub selgelt muusika valdkonda, ei ole mingisugune pudru," selgitas ta.

"Toonitan, üldse ei peaks see kellelegi nii oluline olema, et sellepärast närvi minna, kedagi sõimata ja öelda, et jälle saatsime mingi savi sinna," täpsustas helilooja, et tegelikult ei ole tegemist väga tähtsa teemaga.

Loe refereeritud artiklit pikemalt portaalist Menu!