PUBLIKU MOEPOLITSEI: Millised Eesti Laulu 1. poolfinaali artistid meid võlusid ja millised totaalselt põrusid?

 (17)
PUBLIKU MOEPOLITSEI: Millised Eesti Laulu 1. poolfinaali artistid meid võlusid ja millised totaalselt põrusid?
Fotokollaaž: Karli Saul

Kätte on jõudnud Eesti muusikataeva kõige tähtsam sündmus ehk Eesti Laul 2017, kus lisaks lugudele pannakse tavapärasest rohkem rõhku ka lavasõule ja kostüümidraamale. Juba eeloleval laupäeval leiab aset konkursi 1. poolfinaal, milles 10 artisti finaali pääsemise pärast mõõtu hakkavad võtma. Publiku moepolitsei tuli tähtsa õhtu eel kokku, et anda hinnang muusikute tänavusele kostüümivalikule — loe, kes meid võlusid ja kes meie meelest põrusid!

1. Laura Prits

Laura Prits Foto: Karli Saul

Laura Pritsi tüdrukutepunt on oma välimuse ja üldise kontseptsiooni kallal kõvasti vaeva näinud. Läbi on mõeldud iga viimne detail, pealaest jalatallani. Mirjam Kalmanni poolt disainitud kirjud kostüümid tõusevad peamiselt musta riietunud Eesti Laulu seltskonna seast enim esile ja mõjuvad kui sõõmuna värsket õhku. Lõbus, äge, fantaasiarikas — Publiku kindel lemmik!

Seotud lood:

2. Ariadne

Foto: Karli Saul


Ariadne kostüümi tahaksime me kõik ka ise kanda! Kui tavaliselt astuvad soololauljatarid lavale õhtukleitidest, siis Ariadne on otsustanud minna teist teed. On mõistetud, et tegemist on noore inimesega ja liigset vahtu pole vaja. Tema soeng on lustakas ja trendikas ning riietus lihtne, ent efektne. Minimalistlikku kostüümi on kõige keerulisem kokku panna, kuid Ariadne puhul see töötab ja just oma sundimatu stiiliga paistab ta teiste seast kindlalt välja.

3. Elina Born

Foto: Karli Saul


Jana Hallase stilistika on Elinast teinud tõelise femme fatale! Tema lavakostüüm on hea näide sellest, et kui naisel on kurvid, siis võiks neid näidata ja seksikalt! Kui Elina peaks võitma, siis loodame, et tal jätkub enesekindlust see seksikus terve Euroopani viia. Boonuspunktid vinge aksessuaari eest!

4. Uku Suviste

Foto: Karli Saul


Uku Suviste on otsustanud sini-must-valge kasuks. Lipuvärvidega on lihtne imalat teedpidi minna, ent antud juhul on see hästi õnnestunud ja tunda on maitseka stilisti kätt. Hea näide sellest, kuidas kõikide meeste lemmikriietust kanda stiilselt — kääri käised üles, vali ägedat tooni pintsak ja kasuta käeehted. Kiidame!

5. Lenna Kuurmaa

Lenna Foto: Karli Saul


Lenna on alati kaunis ja naiselik. Tema tänavune kostüüm on küll klassikaline must, ent selle detailid loovad müstilise terviku, mis klapib taustajõudude minimalistliku riietusega. Boonuspunktid kauni meigi eest, mis telepildis kahtlemata hästi silma torkab!

6. — 7. Ivo Linna

Ivo Linna Foto: Karli Saul


Ivo Linna kohta võib küll öelda, et tema kannab riideid, mitte riided ei kanna teda! Iff on jäänud endale truuks ning selga tõmmanud pidulikuma pintsaku, mis sobib talle kui valatult.

6. — 7. Janno Reim & Kosmos

Foto: Karli Saul


Klassikalised rokimehed! Janno Reimi & Kosmose puhul on sama lugu, mis Ivo Linnaga ning sestap jäid nad Publiku edetablis võrdsele kohale. Me armastaksime Jannot ja Kosmose poisse ka siis, kui nad astuks lavale kartulikottides. Nad on, kes nad on ja nende puhul näeks ülestiliseerimine tobe ja võlts välja.

8. Carl-Philip

Carl-Philip Foto: Karli Saul


Carl-Philipi lavariietus on must ja minimalistlik, kuid visuaalselt see ei võlu — maailmas on selliseid kutte ju tuhandeid! Tema jakk on küll stiilne, kuid üldmulje ääretult igav. Oleks soovinud näha teist värvi särki, mis oleks tervikule palju juurde pannud. Potentsiaali ju tegelikult on, sest Carl-Philip on noor ja ilus ehk iga moekunstniku ideaalne lõuend.

9. Leemet Onno

Foto: Karli Saul


See tiim on jätnud vist stilisti palkamata...Leemet Onno mõjub kui kontorimees, mõne suurfirma projektijuht. Vaadates tema taustatantsijate kostüüme, oleks võinud ka Leemet veidi julgem olla ja kelleltki riietuse osas nõu küsida.

10. Karl-Kristjan ja Maian

Karl-Kristjan, Maian, Whogaux Foto: Karli Saul


Karl-Kristjan on äge ja tema kaabus on midagi...Maiani riietus meenutab aga mõisapreili romantikat, mis poisi vanakooliliku sarmiga kokku ei lähe. Oleks soovinud Maiani seljas näha mõnda minimalistlikku, ampiirlõikega vabalt langevat kleiti, sest vähem on rohkem. Lokkide, tikandite ja vöö vajadus selles kompotis puudub ning Eurovisioni möllus pole sellega midagi teha.

Vaadates nende lavasõud, siis paratamatult läheb meie tähelepanu hoopis tanstijatele. Tekib tunne nagu meie silme ees oleks kolm täiesti erinevat etteastet korraga ja üldine tervik puudub. Maian oleks pidanud stiilinõu ehk Karl-Kristjanilt ja oma tantsijatelt küsima, keda me šiki välimuse eest kiita tahame.

Karl-Kristjan ja Maian Foto: Karli Saul