PUBLIKU VIDEO: Eesti Laulu poolfinalist Ian Karell: ma tahaks, et Eesti publik oleks rõõmsam ja energilisem

 (2)

Eesti Laulu teises poolfinaalis kõlab Close To Infinity featuring Ian Karelli esituses pala nimega "Sounds Like Home", mis jutustab loo koju tagasi jõudnud väliseestlasest. Publik uuris Ianilt ja tema bändikaaslaselt Johanneselt, mis neile selle õige kodutunde tekitavad ja mida nad oma kodumaal juures paremaks sooviksid muuta?

“Ma olin üks semester Itaalias tudeng ja see hetk, kui ma tagasi Eestisse lendasin ja mulle lennukis pakuti Eesti leiba ja ma kuulsin üle poole aasta eesti keelt — siis ma tundsin, et Eesti on see õige,” jutustas Johannes ning musta leiva osas nõustus ka Ian, kes tooks lisaks esile ka Tallinna vanalinna ja mere.

Siinsest ühiskonnast rääkides valdab Ianit vaid positiivne noot: “Ma tunnen pärast kaheksat Eestis veedetud aastat, et kõik läheb järjest paremaks. Ma tunnen, et noored eestlased peavad end rohkem maailma kodanikeks.” Kui ta saaks Eestis ühe muudatuse läbi viia, siis sooviks ta oma esinemistel näha elavamat rahvast: “Võib-olla, kui me kontserte anname, siis ma tahaks, et publik oleks rõõmsam ja energilisem,” mõtiskles ta.

Johannes küll tunneb selle eestlasliku tagasihoidlikkuse ära, ent talle see niivõrd vastumeelne pole: “Mina kusjuures siiski ei muudaks seda, sest mulle see ka tegelikult meeldib, sest see ongi see üks osa Eestist, mis muudab selle minu jaoks koduks.”

Vaata lähemalt videointervjuust!