Uus plagiaadiskandaal? Jaagup Tuisu "Eesti laulu" võistluslugu on kahtlaselt sarnane ülemaailmse superhitiga

 (46)
JAAGUP TUISK
JAAGUP TUISKFoto: STANISLAV MOSHKOV, Õhtuleht

Tänavuse aasta "Eesti laulu" võistluslugude ümber on keerelnud skandaalid juba palade väljakuulutamisest saadik. Kui varem on süüdistatud artiste reeglite rikkumises ja isegi onupojapoliitikas, siis nüüd on laetud Youtube'i üles video, kus süüdistatakse Jaagup Tuisku plagiaadis.

Videos võrreldakse "Eesti otsib superstaari" saatest tuule tiibadesse saanud laulja lugu "Beautiful lie" edetabeleid vallutava Billie Eilishi palaga "when the party's over".

Nende kahe loo sarnasust on märganud ka Eurovisioni kuulsaim fännileht Wiwibloggs. Samal lehel on räägitud Tuisust varemgi, kui selleaastase Eesti Laulu favoriidist. "Kui paljud inimesed arvavad, et see laul on inspireeriv, siis paljud teised arvavad, et laul on ise saanud liiga palju inspiratsiooni," seisab artiklis.

Ühiseid jooni kahe pala vahel on tõesti liigagi palju. Näiteks tuuakse välja, et mõlemad palad hakkavad sarnase ümisemisega. Samuti on Tuisu loos inglisekeelne fraas "call me friend but keep me closer", mis on Eilishi loomingu üks kuulsaimaid laulusõnu.

Vaata videot ja võrdle ise!