13 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Venemaad esindab rasket haigust põdev lauljatar Julia Samoilova


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 13 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Venemaa esindajaga.

Venemaa on Eurovisionil mõõtu võtnud alates 1994. aastast. Riiki on aegade jooksul esindanud mitmed mainekad nimed, seal hulgas Filipp Kirkorov, t.A.T.u., Serebro ja Dima Bilan.

Dima Bilan saavutas lauluga "Never Let You Go" aastl 2006 2. koha, kuid see meest ei rahuldanud. Kaks aastat hiljem naasis ta võistlustulle ning pala "Believe" Bilan Venemaale ka esimese võidu.

Sel aastal Venemaad looga "I Won't Break" esindav Julia Samoilova on 1989. aastal sündinud laulja ja laulukirjutaja. Lapsena diagnoositi tal seljaaju lihaste atroofia ja on selle tõttu viibinud pea terve oma elu ratastoolis.

Aastal 2013. jäi Julia talendisaates "Faktor A" teiseks. Järgneval aastal esines talvise paraolümpia avatseremoonial. Ta pälvinud ka auhinna Alla kuldne täht, mis on oma nime saanud Venemaa megastaar Alla Pugatšova järgi.

Samoilova valiti möödunud aastal samuti Venemaa esinejaks Eurovisionil, ent Ukraina julgeolekuteenistus näitas punast tuld, talle määrati riiki sisenemise keeld. Põhjendati, et lauljatar esines Krimmis ühel propagandaüritusel.

22. märtsil teatas Ukraina Julgeolekuteenistus, et on ette valmistanud vastavad dokumendid keelamaks Venemaa eurolaulikul Julia Samoiloval Kiievis toimuval Eurovisionil esinemise. Ukraina keelas Julia Samoiloval kolm aastat riiki siseneda, sest lauljanna osales pärast Krimmi annekteerimist seal toimunud propagandaüritusel.

Seotud lood:

Samal ajal, kui möödunud kevadel toimus Kiievis Eurovision, andis Julia Samoilova Krimmis uue kontserdi ning esitusele tuli ka tema Eurovisionil kõlamata jäänud ballaad "Flame Is Burning".

Ta ütles toona, et kavatseb uuesti Eurovisionile pürgida ja nii ka läks. Ratastoolis muusik esindab Venemaad tänavu mais Portugalis toimuval Eurovisionil.

Venemaa astub üles 2. poolfinaalis ja veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis paikneb riik hetkel 25. kohal.