15 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Rumeeniat esindab superpunt The Humans


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 15 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Rumeenia esindajaga.

Rumeenia astus Eurovisionil esmakordselt üles aastal 1994. Algset pürgiti lauluvõistlusele juba aasta varem, kuid toona toimunud eelvoorust edasi ei pääsetud.

Riiki esindanud artistid pole veel ühtegi võitu koju viinud, kuid esiviisikusse on jõutud kolmel korral. Aastatel 2005 ja 2010 platseeruti kolmandale kohale, mis on senini Rumeenia parimaks tulemuseks.

Portugalis astub Rumeenia eest lavale ansambel The Humans looga "Goodbye". Bänd moodustub kuuest täiesti erineva muusikalise taustaga artistist.

Vokalist Cristina Caramarcu jagab oma aega Bukaresti ja Rooma vahel. Ta hülgas oma hiilgava telekommunikatsiooni karjääri, asus laulutunde võtma ning liitus ansambliga Jukebox, kuhu kuulusid ka tänasel päeval The Humansi ridades musitseerivad Adi Tetrade, Alin Neagoe ja Alexandru Matei.

Pianist Alexandru Mate on George Enscu muusikaakadeemia vilistlane. Ta õppis klaverit mängima kuulsa džässmuusiku Marius Poppi käe all. Ta on koostööd teinud kuulsate Rumeenia muusikutega, seal hulgas Andra, Stefan Banica ja Damian Draghici.

Adi Teradele tutvustas trummikomplekti tema vanaisa juba 3-aastaselt. Pärast kooli lõpetamist jätkas ta rütmika õppimist Ungari kuulsa professori Nestor Ivani käe all. Oma karjääri jooksul on Tetrade kuulnud erinevate bändide ridadesse, näiteks Sarmalele Reci, Compact ja Paula Seling's band. Lisaks on mees kaasa löönud ka telesaadetes "Dancing With The Stars", "The Voice Romania" ja "Strictly Come Dancing".

Seotud lood:

Kitarrist Alex Cismaru on samuti George Enescu muusikaakadeemia vilistlane. Tema portfooliosse kuulub hunnik auhindu, seal hulgas George Georgescu rahvusvahelise festivali peapreemia.

Bassimängija Alin Neagoed sütitas kirg muusika vastu asutama bändi nimega Supermarket, mis võitis rohkelt rahvuslikke auhindu. Ta liitus ansamblika Jukebox aastal 2006, kus sai tuttavaks Alex Matei, Adrian Tetrate ja Cristina Caramarcuga. Ta on tulihingeline Fenderi fänn, andes oma kitarridele isiklikku viimistlust.

Bulgaarias sündinud tšellist Corina Matei liitus Varna ooperi lastekooriga kõigest 7-aastaselt. Kolm aastat hiljem kolis ta Rumeeniasse, kus alustas tšelloõpinguid. Ta on õppinud ka kommunikatsiooni ja avalikke suhteid, sidudes oma PR-oskusi muusikaga.

The Humans astub üles Eurovisioni 2. poolfinaalis. Veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis paikneb riik 36. kohal.
The humans at ITB Berlin ❤️#eurovision2018 #esc2018 #escromania #thehumans #luvthehumans

A post shared by The Humans (@thehumans.eurovision) on