16 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Poolat esindavad mehed on lava jaganud nii Steve Aoki kui ka David Guettaga


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 16 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Poola esindajaga.

Poola ühines Eurovisioni tralliga aastal 1994 ja platseerus teisele kohale, mis on tänase päevani riigi parimaks tulemuseks. Poola pole kunagi võistluse esiviisikusse jõudnud, kuid alates 2014. aastast on igal korral finaali pääsenud.

Riigi tänavuseks eurolooks on "Light Me Up" ning seda esitavad Gromee ja Lukas Meijer. Gromee on Krakovis tegutsev muusik, kelle looming on pälvinud miljoneid kuulamisi. Ta on teinud koostööd mitmete rahvusvaheliselt tuntud lauljatega ning kahasse on kirjutatud küllaga tantsuhitte.

Gromee on välja müüdud festivalide jaganud lava Steve Aoki, Deorro ja NERVOga ning olnud külalisesinejaks David Guetta, Enrique Inglesiase, Alan Walkeri ja Mariah Carey kontsertidel.

Lukas Meijer on Stockholmis tegutsev laulja ja laulukirjutaja, kes peamise osa oma muusikalisest elust veetnud bändi No Sleep For Lucy ridades. Tema suurimaks tugevuseks on kohanduda iga loo emotsiooniga ja hoida seal juures oma tämbri isikupära.

Koos oma bändiga on Lukasel olnud au töötada mitmete muusikatööstuse talentidega. Stevie Aiello (30 Seconds To Mars), Tommy Henriksen (Alice Cooper, Hollywood Vampires) ja Grammy nominent Mark Holman (Daughtry, Three Days Grace) on vaid mõned nimed, kellega ta aastate jooksul koostööd on teinud.

Seotud lood:

Gromee ja Lukas Meijer astuvad üles Eurovisioni 2. poolfinaalis ja veebisait eurovisionworld.com ennustab neile hetkel 33. kohta.