17 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Alexander Rybak läheb teise võidutrofee järele

 (1)

Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 17 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Norra esindajaga.

Norra on Eurovisionil osalenud alates 1960. aastast, vahele on jäetud vaid aastad 1970 ja 2002. Võidutrofee on koju viidud kolmel korral: Bobbysocks võitis 1985. aastal looga "La det swinge", aastal 1995 Secret Garden lauluga "Nocturne" ja Alexander Rybak aastal 2009 palaga "Fairytale". Hoolimata kolmest eduloost, on Norra saanud kõige rohkem 0 punkte Eurovisioni ajaloos. Samuti kuulub riigile viimase koha rekord, mida on pälvitud lausa üheteistkümnel korral.

Portugalis astub Norra eest võistlustulle Eurovisioni fännide jaoks juba tuttav Alexande Rybak looga "That's How You Write A Song". Alexander Rybak on sündinud Valgevenes, kuid 5-aastaselt kolis ta perega Oslosse elama. Ta alustas viiuli- ja klaveriõpinguid juba varajases eas ning hiljem hakkas ta ka laulma. Rybaki sai tuule tiibadesse pärast 2009. aasta Eurovisioni võitu looga “Fairytale”, millest sai koheselt ka maailma üks enimmüüdud hitt. Lugu avaldati singlina igal poole üle Euroopa ning muusik tõusis edetabelite tipus ja püsis seal mitmeid kuid.

Ta on esimene Norra artist, kes on olnud kahe singliga “Fairytale” ja “Funny Little World” üheaegselt edetabeli tipus ja loomulikult tema sära ei ole jäänud märkamata ka teleprodutsentidel. Alexander Rybaki dokumentaalfilm “Fairytale” nägi ilmavalgust 2009. aasta detsembris ning see kasvatas tema menu veelgi.

Seotud lood:

Rybaki esimene kauamängiv sai suure edu osaliseks ja see paisati müüki rohkem kui kahekümneviite riiki ning see pärjati ka Norras kolmekordse plaatinaplaadi staatusega, Venemaal kahekordse plaatinaplaadi staatusega ja Rootsis kuldplaadi staatusega.

Juba mõnda aega sahistati, et Rybak ihkab taas Eurovisionile. Jaanuari alguseks oli kõlakatel aga lõpp ja Norra eelvooru Melodi Grand Prix kümne finalisti seast leidis ka Alexander Rybaki looga “That’s How You Write A Song”.

Alexander astub üles Eurovisioni 2. poolfinaalis ja veebisait eurovisionworld.com ennustab Norrale hetkel 8. kohta!What to wear in Portugal? Is it very hot there in May? 😳

A post shared by Alexander Rybak (@rybakofficial) onWho’s gonna start the semi final with a BANG?! 😎 #thatshowyouwriteasong

A post shared by Alexander Rybak (@rybakofficial) on