18 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Montenegro eest astub võistlustulle Vanja Radovanović

 (1)

Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 18 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Montenegro esindajaga.

Montenegro tegi oma debüüdi aastal 2007. Varem oli riik lauluvõistlusel osalenud Jugoslaavia (nii Jugoslaavia Sotsialistliku Föderatiivse Vabariigi 1961–1991 kui ka Jugoslaavia Föderatiivse Vabariigi aastal 1992 toim. ) koosseisus ning Serbia ja Montenegro koosseisus (2004–2006).

Esimest korda pääses Montenegro suurde finaali aastal 2014 ja kordas oma edu ka aasta hiljem, kui riiki esindanud Knez tegi ka nende ajaloolise parima tulemuse - lugu "Adio" platseerus finaalis 13. kohale.

Tänavu esindab Montenegrot Vanja Radovanović looga "Inje". Aastal 1982. sündinud Vanja on muusikatööstuses figureerinud juba üle neljateistkümne aasta nii laulukirjutaja kui ka artistina. Mehe karjäär sai hoo sisse aastal 2004 toimunud Budva Music Festivalil, kus tema kirjutatud pala "Dripac" pälvis parima debüüdi auhinna.

2007. aasta lõpus avaldas muusik uue singli "Pričaj dodirom" ja mõned kuud hiljem järgnes tema samanimeline kauamängiv, mis oli Montenegros tohutult menukas.

Viimase aastakümne jooksul on Vanja tootnud palju muusikat nii endale kui ka teistele artistidele, andnud loendamatu arvu kontserte ja hakanud solistina tegutsema ka ansamblis VIII2. Mullu ilmus tema teine sooloalbum "Svi životi moji".

Seotud lood:

Moldova astub üles Eurovisioni 2. poolfinaalis ja veebisaidi eurovisionworld.com suures ennustustabelis viibib riik hetkel 24. kohal.

Business class heroes. @deban_deban

A post shared by Vanja Radovanović (@vanjadragomije) on