19 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Moldova loo autoriks on Venemaa superstaar Filipp Kirkorov


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 19 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Moldova esindajaga.

Moldova tegi oma debüüdi aastal 2005 ja Kiievis üles astunud Zdob şi Zdub platseerus kuuendale kohale. Riik on suurde finaali jõudnud üheksal korral ja möödunud aastal viibi SunStroke Project Moldova esimest korda Eurovisioni esikolmikusse. Kümme aastat varem sai ansamblisse SunStroke Project kuuluvast Sergey Stepanovist tõeline fenomen, kui tema saksofonisoolo vallutas terve interneti. Tänase päevani on Stepanovi hüüdnimi Epic Sax Guy.

Portugalis astub üles DoReDoS looga "My Lucky Day". Tegemist on folk-popi trioga, mis tegutseb juba aastast 2011. Nende bändi nimi on tuletatud helirea esimesest kahest noodist. Punti kuulvad Marina Djundiet, Eugeniu Andrianov ja Sergiu Mîța.

Aastal 2017 pani DoReDoS kinni Sotšis toimunud muusikavõistluse New Wave ja jäid silma Vene megastaarile Filipp Kirkorovile, kes on ka nende tänavuse euroloo autoriks. "Pean lunastama oma 17. koha, mille sain 1995. aastal," sõnas Kirkorov hiljuti Eestit väisates. "Pole vahet, kas ma olen produtsent, helilooja, koreograaf või lavastaja, ma saan oma tahtmise, nagu olen alati saanud."

Marina Djundiet on sündinud 15. oktoobril 1986. Tema isa oli kitarrist ja ema tegeles rahvatantsuga. Ta armastab loodust ja loomi ning talle meeldib inimestega jagada positiivset energiat. Martinale ei meeldi agressiivsus ja silmakirjalikkus ning ta eelistab elada tervislikult

Seotud lood:

Eugeniu Andrianov alustas laulmisega 10-aastaselt: "Tahtsin väga laulja ja ainsana uskus minusse minu ema," sõnas ta. Eugeniu armastab autosid ja talle meeldib puhata vaiksetes paikades, kus ta saab oma mõtetega lõõgastuda.

Sergiu Mîța ande avastas tema muusikaõpetaja juba kolmandas klassis ning keskkoolist siirduski mees edasi muusikakolledžisse. Talle meeldib vabal ajal vaadata tähendusrikkaid linateoseid.

Moldova astub üles Eurovisioni 2. poolfinaalis. Veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis viibib riik hetkel 24. kohal.

Vaata Delfi venekeelse meelelahutusportaali Bublik intervjuud!