21 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Läti lauljatar Laura Rizzotto kasutab muusikat üllaks eesmärgiks


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 21 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Läti esindajaga.

Läti tegi oma Eurovisioni debüüdi aastal 2000 ja kokku osaletud vaid üheksa korda. Otsa tegi lahti Brainstorm ja nende kolmandale kohale platseerunud pala “My Star” on ka ilmselt meie lõunanaabrite üks tuntumaid eurolaule. Üürikese Eurovisionil figureerimise aja jooksul on saavutatud korra ka esikoht — Tallinnas 2002. aastal toimunud lauluvõistlusel napsas võidutrofee Marie N looga “I Wanna”.

Sel korral astub Läti eest võistlustulle Laura Rizzotto lauluga “Funny Girl”. 23-aastane laulja, laulukirjutaja ja pianist on sündinud Brasiilias. Tema isa on lätlane ning ema Brasiilia ja Portugali päritolu. Laura kirjutas oma esimese loo 11-aastaselt ja tänaseks päevaks on tema sulest ilmunud üle saja pala.

15-aastaselt hakkas Laura kanda kinnitama Rio de Janeiro muusikaskenes ja juba aasta hiljem sõlmis ta oma esimese plaadilepinguga. Tema debüütalbum nimega “Made in Rio” ilus aastal 2011 ja veidi aega pärast seda kolis Laura Bostonisse, et õppida Berklee muusikakolledžis.

Rizzotto on üles astunud mitmetes kontsertpaikades ja festivalides üle kogu Ameerika ja oma teise stuudioalbumi “Reason To Stay” salvestas ta 2014. aastal Los Angeleses. Laura kasutas oma loomingut, et pöörata tähelepanu äärmisel ohustatud liikide hulka kuuluvale Brasiilia arukaariale, mida kasutatakse tihti muusikaliste instrumentide kasutamiseks. Puu seemned on ka söödavad ja Brasiilias kogutakse neid aastas umbes 3400 tonni ehk koguses, mis ohustab puude järelkasvu.

Seotud lood:

2015. aastal kolis Laura New Yorki, et jätkata oma haridusteed. New Yorgis kirjutas Laura liiklusõnnetuste ohvrite auks loo nimega “Miracle”. Lugu kõlas ÜRO poolt korraldatud globaalsel konverentsil, mille teemaks oli liiklusohutus.

Laura Rizzotto lugu “Funny Girl” kõlab Eurovisioni 2. poolfinaalis ja veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis paikneb Läti hetkel 28. kohal.

Amsterdam ♥️✨🎤 📸 by @mintandmusic

A post shared by Laura Rizzotto (@laurarizzotto) on

Jerusalem ✨☀️✨

A post shared by Laura Rizzotto (@laurarizzotto) on
🍂🕰🍂

A post shared by Laura Rizzotto (@laurarizzotto) on