22 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Ungari eest astub võistlustulle eriti karm metalbänd AWS

 (2)

Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 22 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Ungari esindajaga.

Ungari osales esimest korda Eurovisionil aastal 1994. Riik proovis võistlusele pääseda juba aasta varem, kuid idabloki riikide jaoks korraldatud kvalifikatsiooniringist ei pääsetud edasi. Ungari on võistlusel osalenud juba 15 korda, ent ühtegi võitu pole veel koju viidud. Ungarlaste seniseks parimaks tulemuseks on esimesel aastal pälvitud 4. koht.

Alates 2012. aastast on Ungari oma euroloo selgitamiseks kasutanud telesaadet “A Dal” ning alates 2011. aastast on igal korral pääsetud poolfinaalist edasi ka finaali.

Looga “Viszlát Nyár” esindab Ungarit sel korral AWS, kes kirjeldab end kui hoiakuga modernset metalbändi. Punt pandi kokku aastal 2006 Budapestis ning sinna kuulusid Bence Brucker, Dániel Kökényes, Örs Siklósi ja Áron Veress, kes olid toona vaid teismelised. Hiljem liitus nendega Soma Schiszler.

Bändi loomingut iseloomustavad mitmekesine, jõuline esitus ja ootamatused. AWS segab oma loomingus nii metalit, psühhedeeiat, alternatiivi kui ka post-rocki. Nende muusikavideotes näeb tihtipeale kaadreid vägivallast ja staaridest, mille abil tõmmatakse tähelepanu hetkel maailmas valitsevatele probleemidele.

Seotud lood:

AWS on kohaliku metalskene üks nõutumaid live-bände — 12 aastat on tuuritatud nii Ungaris kui ka mujal, välja on antud 3 täispikka albumit ja ohtralt muusikavideoid.

Nende looming on lai spekter emotsioone, mis algab raevu ja lõppeb joovastusega. AWS kirjutab oma muusikat ungari keelest, sest mehed usuvad, et nii kanduvad nende mõtted edasi kõige selgemalt. Nad seisavad vastu staarikultuurile ja annavad endast paima, et tuua oma kuulajate kõrvu head muusikat, mõtteid ja tõelisi emotsioone. Oma euroloo “Viszlát Nyár” kirjutas AWS ise.

AWS astub lavale Eurovisioni 2. poolfinaalis ja veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis paikneb riik hetkel 31. kohal.


Amsterdam calling.

A post shared by AWS Official (@awsofficial) on


Szia @veressaron , vár rád a zenekarod! 😶

A post shared by AWS Official (@awsofficial) on