23 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Georgia eest astub võistlustulle etno-fusion bänd Iriao

 (5)

Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 23 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Georgia esindajaga.

Georgia liitus Eurovisioni tralliga 2007. aastal ja on võistlusel osalenud kümme korda. Pärast oma debüüti pääses riik kuni 2012. aastani igal korral suurde finaali. Georgia parimaks seniseks tulemuseks on 2010 ja 2011 aastatel pälvitud üheksas koht.

Oma euroloo leidmiseks on Georgia kasutanud nii ringhäälingu sisest valikut kui ka riiklikku võistlust. Tänavu osutus valituks Iriao palaga "For You".

Iriao on Thbilisit pärit etno-fusion bänd, mille repertuaari kuuluvad Georgia polüfooniline muusika ja harmoonia, mida küllastavad džässi ja kaasaegse muusika elemendid. Bändi nimi on tuletatud fraasist "Iriao-uruao", mis pärineb kuulsast joodeldamise stiilist "Krimanchuli".

David Malazonia on Iriao eestvedajaks ja ta oli üks esimesi heliloojaid, kes sellist muusikastiili Georgias tutvustas. Iriao tegi oma lavadebüüdi aastal 2013 ning bänd on kogunud rahvusvahelist kiitust tänase päevani.

Aastate jooksul on Iria osa võtnud mitmetest tähtsatest muusikafestivalidest üle kogu maailma. Esinetud on Indoneesias, Malaisais, Ukrainas, Austrias, Poolas ja ka Baltikumis.

Iriao lugu "For You" kõlab Eurovisioni 2. poolfinaalis ning veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis paikneb Georgia hetkel 36. kohal.