25 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Austraalia saadab Eurovisionile ühe oma edukaima popstaari


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 25 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Austraalia esindajaga.

Austraalia ringhääling SBS on Eurovisionit üle kandnud juba üle kolmekümne aasta ja kohalike seas on võistlus äärmiselt menukas. Seoses 2015. aastal aset leidnud lauluvõistluse 60. aastapäevaga kutsuti Austraalia võistlusel osalema külalisosalejana ning selleks, et mitte võtta ära võimalikku finaalikohta mõnelt Euroopa riigilt, pääses riik ka otse finaali. Kes korra on Eurovisioni maitse suhu saanud, ei saa enam iial sellest loobuda ning Austraalia osaleb tänavu juba neljandat korda.

Jessica Mauboy tegi 2014. aastal Taanis toimunud Eurovisioni lauluvõistluse teises poolfinaalis külalisetteaste. Nüüd saadetakse kaunis lauljatar aga Portugali Eurovisionile riiki esindama.

SBS kinnitas möödunud aasta lõpus, et Jessica Mauboy valiti Austraaliat esindama 2018. aasta maikuus Lissabonis toimuval Eurovisionil. Tema võistluslugu hetkel veel ei avalikustatud. “Laulan Austraalia eest endal südame rinnust. On uhke esindada ametlikult oma riiki ja ma olen ka veidi närvis — peamiselt küll oma kleidi pärast,” sõnas Jessica.

28-aastane Jessica Mauboy on äärmiselt edukas R&B- ja poplauljatar, kes sai aastal 2006 tuule tiibadesse saatest “Austraalia otsib superstaari”. Jessica pälvis saates küll teise koha, ent ta on hilisemalt välja andnud kolm täispikka albumit ja terve hunniku hittsingleid.

Seotud lood:

Jessica jaoks saab olema see teine Eurovision. 2014. aastal osales ta Kopenhaagenis toimunud lauluvõistluse poolfinaali vaheajasõus, kus esitas lugu nimega “Sea of Flags”. Just toona võeti Austraalia avasüli vastu Eurovisionile ja alates järgnevast aastast hakkas riik igal aastal ka võistlusest osa võtma.

Austraaalia astub üles 2. poolfinaalis ja veebisait eurovisionworld.com ennustab hetkel Jessica Mauboy loole 5. kohta. Austraalia on viimased kolm aastat alati finaalis osalenud ja jõudnud alati ka võistluse esikümnesse.

#israelcalling #redcarpet #welcomeevent

A post shared by jessica mauboy (@jessicamauboy1) on