29 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Iirimaad esindab erinevatest talendisaadetest tuntud Ryan O’Shaughnessy


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 29 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Iirimaa esindajaga.

Iirimaa on Eurovisionist osa võtnud alates 1965. aastast. Iirlased võitsid 90ndatel viiest lauluvõistlusest neli ja esimese riigina Eurovisioni ajaloos võidutseti kolm korda järjest. Kokku on Iirimaal seitse Eurovisioni võitu.

Aasta oli 1980, kui Johnny Logani pala “What’s Another Year” tõi iirlastele nende teise Eurovisioni võidu. Ta naasis võistlusele seitse aastat hiljem ja kordas oma edu looga “Hold Me Now”. Sellest aga ei piisanud — 1992. aastal tuli muusik tagasi laulukirjutajana ja oli Linda Martini võiduloo “Why Me?” autoriks. Logan on tänase päevani ainus laulja, kelle vööl on kaks Eurovisioni võitu.

Portugalis astub võistlustulle Ryan O’Shaughnessy looga "Together". O’Shaughnessy sündis 1992. aastal muusikute perekonda. Ryan oli kõigest 8-aastane, kui tal tekkis võimalus kehastada Mark Halpinit RTE kanalil jooksvas teleseriaalis "Fair City". Ta kehastas Damien Haplini nooremat venda pea kümme aastat ja veetis teleekraanil oma teismeea. 17-aastaselt sai tema prioriteediks aga muusika ning ta lahkus sarjast, et karjäärile hoog sisse saada.

2012. aastal, kui Ryan õppis kolledžis laulukirjutamist, valmis tal esimene ports lugusid. See oli tema jaoks tegus aasta, sest ta astus ka üles nii laulusaate "The Voice of Ireland" kui ka talendisõu "Britain’s Got Talent" finaalides. Esimest korda Briti talendisaate lavale astudes, esitas Ryan enda kirjutatud pala "No Name", millest on saanud tänaseks päevaks tõeline megahitt. YouTube'is on Ryani etteastel 45 miljonit vaatamist.

Seotud lood:

Ryan on osavõtnud ka RTÉ poolt korraldatavast laulukirjutamise võistlusest The Hit, kus ta pistis edukalt rinda talle saates "The Voice of Ireland" mentoriks olnud Brian Kennedyga, kes esindas Iirimaad 2006. aasta Eurovisionil. Vaatamata oma noorele eale, on Ryanil olnud au teha koostööd maailma parimate muusikute ja laulukirjutajatega. Viimasel kolmel aastal on O’Shaughnessy tuuritanud tihedalt Ameerikas ja Kanadas.

Iirimaa astub üles Eurovisioni 1. poolfinaalis. Veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis viibib lugu "Together" hetkel 29. kohal.
Bad 0rse tats 🖊

A post shared by Ryan O'Shaughnessy (@ryan_acoustic) on
You can't beat a good morning airport coffee ☕️

A post shared by Ryan O'Shaughnessy (@ryan_acoustic) on