30 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Islandit esindab klassikalise laulu haridusega noor talent


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 30 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Islandi esindajaga.

Island tegi oma Eurovisioni debüüdi aastal 1986, kuid senini pole ükski riiki esindanud artist esikohta saavutanud. Aastal 1999 jäi Selma looga “All Out Of Luck” teiseks ja kümne aastat hiljem kordas sama tulemust Yohanna ballaadiga “Is It True?”. Lõviosa Eurovisioni vaatajaskonnast pärineb Islandilt. 2016. aastal võttis lauluvõistlusest osa 42 riiki ja 95.3 % Islandi elanikest jälgis toona suurfinaali.

Portugali Eurovisionil esindab Islandit Ari Ólafsson looga “Our Choice”. Ari on 19-aastane klassikalise laulu haridusega laulja, kes alustas musitseerimist juba väga varajases eas ning tema ingellik hääl ja lavaline sarm tõid talle peaosi Islandi rahvusteatris etendunud muusikalides. Näiteks lõi ta kaasa muusikalis “Oliver”, mille lavastajaks oli 90ndate lõpus Islandit Eurovisionil esindanud Selma Björnsdóttir.

Ari osales aastal 2015 talendisaates “The Voice of Iceland” ja oli möödunud aastal lauluvõistlusel Söngvakeppnin taustalauljaks. Ta on andnud kontserte koos mitmete mainekate kohalike muusikutega. Hiljuti pälvis ta Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia stipendiumi ja alustab saabuval sügisel seal õpinguid.

Seotud lood:

Ólafsson on alati olnud suur Eurovisioni fänn ja unistanud oma kodumaa esindamisest. Ta viljeleb kõiksugu žanre, seal hulgas popi, rocki ja funki. Üheks tema lemmikuks artistiks on Stevie Wonder. Ari on väga andekas parodeerija ning ta on tuntud oma ande poolest matkida erinevaid aktsente ja keeli. Talle meeldib improviseerida nii teatris kui ka muusikas.

Ari astub Islandi eest lavale Eurovisioni 1. poolfinaalis. Veebisaidi eurovisionworld.com suures ennustustabelis paikneb Island hetkel eelviimasel kohal.

Music is love 💕🎹 #söngvakeppnin

A post shared by Ari Ólafsson (@ari_olafsson) on

Afmælisveisla Bergþórs Pálssonar! #eldborg #harpa

A post shared by Ari Ólafsson (@ari_olafsson) on