32 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Makedooniat esindab nende kõige tuntum poprock'i punt


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 32 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Makedoonia esindajaga.

Endine Jugoslaavia Vabariik Makedoonia üritas Eurovisionist osa võtta juba 1996. aastal, kuid paraku ei õnnestunud riigil eelvoorust edasi saada. Kvalifikatsioon toimus audio-põhjuselt ja lisaks Makedooniale jäi veel kuus mittekvalifitseerunud riiki võistluse ukse taha.

Oma debüüt tehti Eurovisionil alles 1998. aastal, kuid võitu pole senini suudetud koju viia. Makedoonia parimaks tulemuseks on hetkel 2006. aastal pälvitud 12. koht. Riigile kuulub ka üks veider rekord — Makedoonia pole küll kunagi pääsenud Eurovisioni esikümnesse, kuid tegemist on kõige rohkem finaali kvalifitseerunud riigiga.

Lauluvõistlust üle kandev Makedonska Radio Televizija (MKRTV) on vahelduva eduga kasutanud riigi eurolauliku leidmiseks festivali Skopje Fest. Sel korral korraldati avalik konkurss ning lõplik otsus langetati ringhäälingu siseselt.

Kuna MKRTV on suurtes võlgades, pidi Makedoonia esindaja esialgu Eurovisionil sel korral mitte osalema, kuid viimasel hetkel muudeti siiski meelt. Portugalis toimuval Eurovisionil esindab Makedooniat ansambel Eye Cure looga “Lost And Found”.

Eye Cue on üks Makedoonia menukaimaid poprock’i bände, kes on tegutsenud juba kümme aastat. Senini on nad avaldanud kaks albumit ja loendamatu arvu hitte. Punti veab kitarrist ja vokalist Bojan Trajkovski ning lauljaks on Marija Ivanovska. Parasjagu käes olevate projektidega muutub bändi liikmete arv, kuid tihti tehakse koostööd trummar Ivo Mitkovskiga.

Seotud lood:

Aastate jooksul on Eye Cue võitnud mitmeid muusikaauhindu (seal hulgas esikoht festivalil Skopje Fest 2015) ja osalenud Makedoonia suurimatel festivatel. Bänd on varem üritanud ka Eurovisionile pürgida, kuid edututlt.

Tänavusel lauluvõistlusel astub Eye Cue üles 1. poolfinaalis. Veebisaidi eurovisionworld.com ennustustabelis paikneb Makedoonia hetkel 29. kohal.

Posing 📷 @eurovision #lostandfound #lisbon #portugal #macedonia #openingparty

A post shared by Eye Cue Official (@eyecueofficial) on