36 päeva Eurovisionini | Teeme tutvust tänavuste eurolaulikutega: Horvaatiat esindav Franka unistas juba 2-aastaselt Eurovisionil osalemisest


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 36 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Horvaatia esindajaga.

Horvaatia on Eurovisionil osalenud alates 1993. aastast. Varasemalt osalesid Horvaatia artistid võistlusel Jugoslaavia lipu all ja tegemist oli Eurovisioni kõige edukama Jugoslaavia vabariigiga.

Riigi eurolaulik selgitati vahemikus 1993-2011 välja festivali Dora raames. Tegemist oli iga-aastase üritusega, mida korraldas Horvaatia rahvusringhääling Hrvatska radiotelevizja (HRT). Tänasel päeval tehakse valik ringhäälingu siseselt. Horvaatia parimaks seniseks tulemiseks on 4. koht, mis on pälvitud nii 1996. kui ka 1999. aastal. Riik pole veel ametlikult Eurovisionit võitnud, kuid Jugoslaavia ainuke võitja Riva oli horvaat ning tänu sellele toimus 1990. aasta lauluvõistlus Zagrebis.

Horvaatiat esindab tänavu 1992. aastal sündinud laulja ja laulukirjutaja Franka. Ta alustas 3-aastaselt laulmist Minicantanti kooris, kus ta oli solist ja esines mitmetel festivalidel nii Horvaatias kui ka mujal.

Koolis olles laulis ta St Andrija koori ridades ja osales solistina kristlikel muusikafestivalidel. Ta õppis klaverid ja mängib lisaks ka kitarri. Peale laulmise on Franka suureks kireks ka reisimine ja võõrkeeled. Ta õppis muusikat ja laulukirjutamist Bostonis asuvas Berklee muusikakolledžis. Hetkel õpib ta Zagrebi ülikoolis juurat.

Seotud lood:

Frankale tõi kodumaal kuulsuse telesaate "Showtime" võit aastal 2007. Ta on Eurovisionile pürginud ka aastatel 2009 ja 2010, kuid edutult. Aastal 2009 võidutses ta koos Ištvan Vargaga saates "Tantsud tähtedega".

"Seisin 2-aastaselt televiisori ees ja hoidsin mikroni asemel pulti ning laulsin Tony Cetinski 1994. aasta eurolugu "Nek' ti bude ljubav sva". See tüdruk pole unistamist kunagi lõpetanud ja nüüd on see unistus teoks saanud," on Franka Eurovisioni eel elevil.

Franka astab looga "Crazy" üles Eurovisioni 1. poolfinaalis. Veebisaidi eurovisionworld.com suurest ennustustabelist leiab Horvaatia hetkel 33. kohalt.☀️ = happiness

A post shared by F R A N K A (@frankaofficial_) onWHAT A NIGHT 🖤 @porinhr

A post shared by F R A N K A (@frankaofficial_) on