38 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Belgiat esindab kaunis lauljatar Sennek


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 38 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Belgia esindajaga.

Belgia on kuulsa lauluvõistluse üks asutajariikidest, mis on Eurovisionist osa võtnud juba 1956. aastast. Kuna Belgias on kaks ringhäälingut, VRT ja RTBF, siis saab riigi eurolaulu valida üks ringhäälingutest üle aasta.

Riik on võistlusel osalenud 51 korral, jättes kehvade tulemuste tõttu vahele ainult aastad 1994, 1997 ja 2000. Belgia on Eurovisioni võidu koju viinud vaid aastal 1986, olles viimane algkoosseisu kuulunud riik, kes võistluse võitis. Kastanid tõi tulest välja 13-aastane Sandra Kim looga "J'Aime La Vie". Kuna tänaseks päevaks on võistluse reglementi muudetud ja osalejate minimaalne vanus võib olla 16, on Sandra näol tegemist noorima Eurovisioni võitjaga läbi aegade.

RTBF ja VRT on mõlemad kasutanud Belgia euroloo valimiseks nii väikest ringkonda kui ka riiklikku konkurssi. Viimastel aastatel on varem üsna kehvalt esinenud riigi jaoks tuul pöördunud ja viiel korral neljast on poolfinaalist edasi finaali pääsetud.

Sel korral astub Belgia eest lavale Laura Groeseneken ehk Sennek looga "A Matter Of Time". 1990. aastal sündinud lauljatar on kaasa löönud mitmetes mainekates projektides, seal hulgas esinenud James Bondi saaga 50. juubeli tähistamiseks korraldatud suurejoonelisel kontserdil.

Seotud lood:

Alates 2014. aastast on Sennek esinenud koos Ozark Henryga ja üles on astutud Belgia suurimatel festivalidel. Hetkel nokitseb Sennek oma soolokarjääri kallal ja kirjutab endale ise lugusid. Ta teenib leiba Rootsi ettevõttes IKEA ja tegutseb oma kodulinnas Leuvenis ka hääletreenerina. Sennek jumaldab Belgia moodi ja Skandinaavia disaini.

Eurovisioni 1. poolfinaalis kõlava loo "A Matter Of Time" autoriteks on lisaks Sennekile ka Belgia artist Alex Callier ja Prantsuse produtsent Maxime Tribeche. Sennek ja Alex Callier on ka varem kahasse kirjutanud: koos kirjutati ansambli Hooverphonic jaoks pala nimega "Gravity", millest sai tänu moebrändi Cacharel reklaamikampaaniale rahvusvaheline hitt.

Veebisaidi eurovisionworld.com suures ennustustabelis paikneb Belgia hetkel 4. kohal.

Stripey #zebra

A post shared by SENNEK (Laura Groeseneken) (@sennekmusic) on