40 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Aserbaidžaani esindav lauljatar soovib rahvasse süstida eneseusku


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 40 päeva ja tutvumine tänavuste osalistega jätkub. Kuni 1. poolfinaalini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja täna teeme tutvust Aserbaidžaani esindajaga.

Aserbaidžaan tegi oma Eurovisioni debüüdi täpselt kümme aastat tagasi, kui telekanal İctimai Televiziya (İTV) sai EBU aktiivseks liikmeks. İTV oli näidanud võistlust ka varem, ostes EBU-lt edastusõiguse. Aserbaidžaan oli viimane Kaukaasia riik, kes lauluvõistlusega liitus.

Riik on suutnud aastatega hoida laitmatut skoori ja pole veel kordagi finaalist välja jäänud. Aastal 2011 kogusid Aserbaidžaani esindanud Ell & Nikki lauluga “Running Scared” 221 punkti ja koju viidi võit.

Portugalis toimuval Eurovisionil esindab Aserbaidžaani lauljatar Aisel looga “X My Heart”. Aisel sündis 1989. aastal muusikute perre ja on laval veetnud pea kogu oma elu. Ta on avaladanud mitmeid edukaid singleid ja esinenud mitte ainult Aserbaidžaanis, vaid ka Venemaal, Georgias, Türgis, Ukrainas, Iisraelis, Šveitsis, Hollandis ja Itaalias.

Aisel tähendab aserbaidžaani keeles “teed, mis juhatab sind kuuni” ja see on läbivaks temaatikaks lauljatari tänavuses euroloos. Laul võeti salve Londonis ja selle produktsiooni poolel lõi kaasa Ash Howes, kelle koostööde nimistusse kuuluvad One Direction, Dido, The Corrs, Ellie Goulding ja palju teised kuulsad artistid.

Seotud lood:

“Sellest sai minu lemmik lugu hetkest, mil ma seda esimest korda kuulsin. Kui ma seda esitan, siis tekitab selle loo meloodia minus positiivset ja ülendavat tunnet ja selles on jõudu, mis pani mind nautima igat stuudios veedetud sekundit. Tunnen laulu lüürikaga tugevat side, sest eneseusk on aidanud mul üle saada mitmetest raskustest, mis mul elus ette on tulnud. See on sõnum, mida tahan edastada kõigile: endasse uskumine saab sind teha tugevamaks kui kahurikuulid,” lausus Aisel.

Loo “X My Heart” autoriteks on Kreeka produtsent Dimitris Kontopoulos ja Rootsi laulukirjutaja Sandra Bjurman. Mõlemad on autorid on Eurovisionil olnud äärmiselt edukad — Dimitris Kontopoulos oli 2016. aastal rahva hääletuse võitnud Sergei Lazarevi võistlusloo “You Are The Only One” üks autoritest, Sandra kirjutatud “Running Scared” tõi 2011. aastal aga Aserbaidžaanile võidu.

Algselt sahistati, et Aserbaidžaani eurotiimi kuulub tänavu ka Filipp Kirkorov, kuid vene-armeenia megastaar on hoopis üks Moldova euroloo autoritest.

Aisel astub üles Eurovisioni 1. poolfinaalis. Ennustuste kohaselt platseerub ta lauluvõistluse üldarvestuses 20. kohale.

A post shared by Aisel (@aiselofficial) on

@dianaahadpour 💫

A post shared by Aisel (@aiselofficial) on

💫

A post shared by Aisel (@aiselofficial) on

❤️

A post shared by Aisel (@aiselofficial) on