Austria osales esimest korda Eurovisioni lauluvõistlusel 1957. aastal Bob Martini looga “Wohin, kleines Pony?”, mis jäi viimasele kohale. Kokku on riik võistlusest osa võtnud viiskümmend korda. Esimene võit viidi koju 1966. aastal ja järgmise võidu tõi austerlastele kurikuulus habemega drag queen Conchita Wurst alles 2014. aastal. Austriale kuulubki siiani rekord kõige pikema perioodi (48 aastat — toim.) üle võitude vahel. Kui tavaliselt on kombeks Eurovisionit võõrustavat riiki punktidega ülle külvata, siis 2015. aastal sai Austriast esimene riik, mis oma pealinnas Viinis peetud finaalis null punkti pälvis.
Aegade jooksul on Austria kasutanud oma euroloo valimiseks erinevaid meetodeid. Varasemalt korraldas rahvuslikku konkurssi telekanal ORF, kuid 2014. aastal tehti valik kitsamas ringis ja kuulutati, et riiki sõidab esindama Conchita Wurst palaga “Rise Like A Phoenix”.
Portugalis astub sel kevadel Austria eest võistlusesse Cesár Sampson, kes on oma kodumaal tuntud tegija. 17-aastaselt asus ta mööda laia ilma ringi tuuritama. Ta on olnud Austria kõige kuulsamate alternatiivbändide solistiks, nagu näiteks Kruder & Dorfmeister, Sofa Surfers ja Louie Austen. Hiljem astus ta aga rambivalgusest eemale, et tegeleda rohkem muusika kirjutamise ja produtseerimisega. Ta on leiba teeninud ka sotsiaaltöötajana.
Cesár on juba eelnevatel aastatel saanud Eurovisionil edu maitsta. Symphonix Internationali liikmena kuulus ta Viinis tegutsevasse produtsentide punti, mis tõi Bulgaariale nende ajaloolised neljanda ja teise koha aastatel 2016 ja 2017 toimunud Eurovisioni lauluvõistlustel.