43 päeva Eurovisionini | Tutvume tänavuste eurolaulikutega: Albaaniat esindab maailmakuulsate muusikutega lava jaganud rokkar


Mai alguses Lissabonis toimuva Eurovisioni lauluvõistluseni on jäänud 43 päeva ja on paras aeg hakata tänavuste osalistega lähemalt tutvust tegema. Alates tänasest kuni 8. maini välja võtab Publik iga päev luubi alla ühe eurolauliku ja otsa teeb lahti Albaaniat esindav Eugent Bushpepa.

Albaania osales Eurovisioni lauluvõistlusel esimest korda 2004. aastal, kui Anjeza Shahini pälvis looga “The Image Of You” 7. koha. Tegemist oli albaanlaste parima tulemusega kuni aastani 2012, mil Rona Nishliu pala tõi riigile “Suus” viienda koha.

Kohalik rahvusringhääling Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) kasutab oma eurolauliku leidmiseks legendaarset lauluvõistlust Festivali i Këngës. Võistlust on korraldatud juba alates 1962. aastast, kuid Albaania euroloo valimiseks hakati seda kasutama alles 2003. aastal.

Tänavu Portugalis toimuval Eurovisionil astub Albaania eest võistlustulle Eugent Bushpepa lauluga “Mall”. Eugent Bushpepa, kes vahel kasutab lihtsalt nime Gent Bushpepa, on sündinud 2. juulil 1984. Ta alustas laulmist juba varajases eas ning pärast keskkooli lõpetamist kolis ta paariks aastaks Itaaliasse. 2006. aastal kodumaale naastes hakkas ta leiba teenima lauljana kohaliku kommertskanali Top Channel eetris jooksvas jutusaates “Top Show”. Just televisioonist sai ta korralikult tuule tiibadesse ja pärast seda on saanud temast üks Albaania edukaimaid muusikuid.

Seotud lood:

Eugent Bushpepa ülimenukas rokipala ”Maska e Madheshtise” nägi 2007. aastal ilmavalgust muusikakonkursi Top Fest raames. Samast konkursist võttis ta osa ka ansambliga Sunrise, esitades nende pala “Engjell”. Pärast edukat debüüti jätkas ta erinevatel muusikavõistlustel osalemist ja uue loomingu üllitamist. Bushpepa ja tema bänd soojendasid 2007. aasta märtsis Albaanias toimunud ansambli Deep Purple kontserti.

Tema rahvusvaheline karjäär kogus tuure, kui aastal 2011 kutsuti tema bändi soojendama ka Duff McKagani Tiranas toimunud kontserti. Paar aastat hiljem avanes mehel võimalus lava jagada ansambli Guns N’ Roses kitarristi Ron “Bumblefoot” Thaliga.

Eugent on viimase kümne aasta jooksul avaldanud hulganisti singleid, kuid mitte ühtegi albumit. Ta on korduvalt kuulutanud, et töötab oma esimese kauamängiva kallal.

Oma albaaniakeelse euroloo "Mall" on Eugent Bushpepa kirjutanud ise. Muusik astub Albaania eest lavale 8. mail, kui toimub Eurovisioni 1. poolfinaal. Ennustusportaalid aga talle edu ei ennusta — hetkel viibib Albaania terve lauluvõistluse üldarvestuses 38. kohal.#cocacolasummerfest2017 pics by @armejsa

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on

Sot, i ftuar ne Pasdite ne Top Channel. @jonida.shehu ✌🏻

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on


Sonte do shkelqejme ne live se kemi edhe paidhaqen e Denisit 😂😂😂😂

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on


Rockin' the sh*t out of Lissus! @gertihima.jr @himadenis #elbar #festaemiqesise2016

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on


Festa e birrës Korçë 2016

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on


Si dy veriore te devotshem ne pune😆😆

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on

Live @Motofest Tirana #copyrightarmejsakullolli

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on