BLOGI JA FOTOD: Euromöll jäi üürikeseks! Koit ja Laura ei pääsenud Eurovisioni finaali

 (969)

Täna õhtul leidis aset järjekorras 62. Eurovisioni teine poolfinaal, millest võttis osa 18 artisti. Eestit esindasid Koit Toome & Laura looga "Verona", ent finaali Eesti paraku ei pääsenud. Otse finaali pääsenud suurriikidest saavad teises poolfinaalis oma hääle anda Saksamaa, Ukraina ja Prantsusmaa. Finaali pääsesid Bulgaaria, Valgevene, Horvaatia, Ungari, Taani, Iisrael, Rumeenia, Norra, Holland, Austria.

Nagu 1. poolfinaali puhul, kogunesid ka 11. mai õhtul Publiku toimetajad mõnusasse blogikeskkonda, et jagada lugejatega oma muljeid ja põnevaid tähelepanekuid. Rahvusvahelise näitustehalli ehk lauluvõistluse tänavuse toimumiskoha kohapealset melu olid nii sõnas kui ka pildis vahendamas Publik.ee peatoimetaja Liina Ristoja ja fotograaf Karli Saul (Nende tegemisi saad lähemalt jälgida SIIN).

Publik hoiab kõigel Kiievis toimuval silma peal ning lisaks blogile vahendame Eurovisioni saginat ka oma sotsiaalmeediakanalites (Facebookis ja Instagramis) Püsige lainel ja öelge meie kommentaariumis oma sõna sekka!

Seotud lood:

Eurovision 2017. 2. poolfinaal
Liina Ristoja, Publik: Head lugejad, meie lõpetame ja pakime oma asjad pressikeskuses kokku. Loodame juba õige pea liituda ülejäänud Eesti pressirahvaga. Ega siin nüüd muu ei aita, kui üks pidu maha panna, nagu meil siin veidi nukker nali ütleb.
Liina Ristoja, Publik: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/publiku-video-mart-normet-ei-suuda-valjalangemist-uskuda-ma-ei-tunne-isegi-kurbust-vaid-tohutut-hammeldust?id=78187066
Liina Ristoja, Publik: Üks tore 360-kraadine foto sellest, mis äsja toimus:https://www.facebook.com/publik.ee/photos/a.207504699302986.61491.114346415285482/1346964148690363/?type=3&theater
Liina Ristoja, Publik: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/pressivideo-koit-ja-laura-parast-eurovisionilt-valjalangemist-andsime-endast-parima-midagi-kripeldama-ei-jaanud?id=78186968
Liina Ristoja, Publik: Eesti press hakkab tasapisi toibuma, aga ikka hämming on õhus. 
Ivor Piir: We are lost in semi finaaaal
Leet Thom: Mõtlesin ka kirjutada enda arvamuse sellest kaadervärgist ning anda enda arvamus teemal, miks Eesti edasi ei pääsenud. - Verona on romantikalaul (tundub vähemalt), aga kuna neid on nii palju siis see laul ei tekitanud mullegi erilist vibe, et see just on see Nokia mis peaks edasi saama. Julgus erineda puudus. - Lavashow oli kesine, peaaegu et olematu. Otse kõndimine & kokku saamine on Youtube muusikavideote materjal, mitte otseülekandes miljonitele esinemiseks. - Laura ei tekitanud tunnet nagu ta esineks südamest. Ma ei tea kas see ongi tema välimusest, aga näost oli näha tema äärmiselt tõsist väsimust & tunnet nagu ta ei sooviks seal üldsegi olla. Miks viriseda selle üle, et Eesti asemel sai keegi teine? Kui sai, siis olid nad selle välja teeninud. Kui mitte kehva laulu, siis tugeva esituse poolest. Eurovisioon on lühike, aga piisavalt pikk aeg et endast esmamulje andmiseks. Seda Eesti ei teinud. Kerli laul & lavashow oleks sobinud Eurovisioonile tunduvalt paremini, sest laul on kaasahaarav ja lavashow on meelt lahutav. Aga see on jälle tagantjärele tarkus. Seega võib öelda, et ma valisime vale laulu & nüüd nutame, miks kellelegi see ei meeldinud.
Reet Hussar: Emotsioon on kurb, sest ma nägin midagi väga ilusat meie tiimi esituses :) Ja olen uhke, et nad on meie maa esindajad :D Aga oligi ju väga väike võimalus, sest maad, kes meile tavaliselt punkte jagavad, nemad olid eelmises poolfinaalis. Jah, tuli meelde kohe ka Tanja lugu, mis ometi oli ka väga kõva esitus.... Minu südames on segu kurbusest ja rõõmust. Kurb on nende endi pärast, sest vaeva oli kõvasti nähtud, aga rõõmu tunnen lihtsalt selle üle, et mina tean, et meie laul oli kõige ilusam :D
Liina Ristoja, Publik: Sain nüüd taas arvuti taha. Tegime Eesti pressikonverentsi just, kohe tulemas video. Koit ja Laura olid suutnud end kenasti kokku võtta ja pisaraid meile ei näidatud, kuigi nii mõnigi delegatsiooni liige tuli nuttes pressiruumi. Rääkisime ka delegatsioonijuht Mart Normetiga paar sõna juttu. 
Merje Merdik: Haed ööd kõigile! Laupäeval vast taas. Ja uuel aastal laulame Võrust mitte Veronast!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tõmbame ka oma blogiga otsad kokku ja soovin teile omaltpoolt head ööd. Ärge liigselt kurvastage, eestlane on tuntud oma sitkuse poolest. Küll me ka sellest tragöödiast toibume.
Merje Merdik: Mäletan sedasama emotsiooni Tanja esinemise järel Kopenhagenis. See hämming pressiruumis on kirjeldamatu. Nagu ka osaliste oma.
Liina Ristoja, Publik: Hakkame valmistuma nukraks pressikonverentsiks.
Marius Aasmaa: Ei, Horvaatia oli liiga professionaalne võrreldes Eestiga.
Liina Ristoja, Publik: See meeleolu, mis praegu pressikas Eesti lauas valitseb on kirjeldatav vaid ühe sõnaga – mida?
Heini-Sten Poidjutšenko: Horvaatia asemel oleks pidanud Eesti edasi saama.
Marius Aasmaa: Valgevene võttis meilt selle võlu ära.
Merje Merdik: Uskumatu. Ootamatu. Kurb.
Marius Aasmaa: 9/10 õigesti, väga hästi.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Viimane finalist teisest poolfinaalist on Austria.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Üheksandana avas endale finaaliukse Holland.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kaheksas finalist on Norra.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Seitsmes finalist on Rumeenia.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kuues finalist on Iisrael.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Viiendana saab edasi Taani.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Neljas edasipääseja on Ungari.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kolmas edasipääseja on Horvaatia.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Teine edasipääseja on Valgevene.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Esimene edasipääseja on Bulgaaria.
Merje Merdik: Arvestades, et üks saatejuht on meie lipuvärvides riideski, võiks ju loota nüüd ikka edasipääsu!
Liina Ristoja, Publik: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/publiku-videomoll-elav-kommentaar-ja-intervjuu-wiwibloggsi-loojaga-vaata-kuidas-elati-eesti-esitusele-kaasa-pressiruumis?id=78186580
Arnold Oksmaa: Mis juhtus Laura esimese laulu sonadega...kuidagi aru ei saanud, aga Koit Toome sissetulek oli suureparane...mõlemad andsid parima..Super muidu!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Abieluettepanek otse-eetris Eurovisioni poolfinaali ajal!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Seniks kuni pinget keritakse, vaadake Koidu ja Laura etteastet järele siin: https://www.youtube.com/watch?v=NxqPpzWYN1c
Mario Lobanovski: Huvitav, miks on Norras hääletus umbes poole odavam kui Eestis?
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Hääletamine on lõppenud, kohe selguvad tulemused ja karm tõde – kas Eesti saab finaali või ei?
Marius Aasmaa: Pöialt võib ju hoida, aga edasipääs on vähetõenäoline.
Liina Ristoja, Publik: Hoiame nüüd pöialt!
Liina Ristoja, Publik: Selfikas.
Liina Ristoja, Publik: Eestlased green roomis.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/CTSnake/status/862768209270800385
Merje Merdik: Marianne, sa loed mu mõtteid! Ma otsisin just sama asja!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Koit Toome või dramaatiline hamster? https://i.imgur.com/Vzeukqe.gif
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/MrAdamR/status/862765644672110594
Heini-Sten Poidjutšenko: Mina pakun et edasi saavad Austria Makedoonia Rumeenia Ungari Taani Iirimaa Norra Valgevene Bulgaaria Eesti.
Henri Lepa: Minu arvates väärivad edasipääsu Šveits, Taani, Bulgaaria, Eesti, Austria, Holland, Iisrael, Norra, Rumeenia ja Ungari
Marius Aasmaa: Edasi pääsevad: Austria, Rumeenia, Holland, Ungari, Taani, Norra, Šveits, Valgevene, Bulgaaria, Iisrael. (Võib-olla ka Eesti kellegi eelmainitud asemel).
Liina Ristoja, Publik: Kohe on tulemas video eestlaste etteastest koos pressiruumi melu ja Wiwibloggsi intervjuuga. 
Henri Lepa: Iisrael andis show'le vägeva lõpu igastahes
Marianne Ubaleht, Toimetaja: "Vaeseke, ta on oma Corona ära kaotanud." https://twitter.com/CianOMahony/status/862764608834215937
Kristi Helme, EPL-i kultuuriuudiste juht: https://twitter.com/East_/status/862765195499900928
Karoliina Vasli: Juur: raskema töö tegi ära Laura, tantsusamm Koidul ei tule hästi välja. Põhiliselt Koit seisis, Laura laulis. Juur ja Kivirähk kiitsid, et häbi Koit ja Laura Eestile ei teinud. Arvestades nende sarkasmi taset on taoline hinnang ilmselt hea märk. 
Henri Lepa: Suurepärane esitus!
Jaane Tomps: 18. Iisrael: Imri “I Feel Alive”
Kristi Helme, EPL-i kultuuriuudiste juht: https://twitter.com/bbceurovision/status/862765003304312835
Merje Merdik: Anname au: erinevates ülikondadest sai Koidule selga päris hea lõpptulemus, aga mul on kahju, et Eesti laul nii vähe seda võimsat lavagraafikat ja võimalusi ära kasutab.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Appi see Koidu intensiivne pilgutõste otse kaamerasse. Ma naersin kõva häälega ja pikalt! 
Jaane Tomps: Mis vanim meesartist?
Ketely Pajusalu: Mis Laural esimeste sõnadega juhtus?!
Jaane Tomps: SLAY!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nonii! Selline heliapsakas kohe loo alguses. Kes vastutab?
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Heini, ma lugesin kõik "yeah'd" ära. 49 korda kriiskas Leedu lauljanna "yeah". 
Merje Merdik: Minu meelest oleme me niipalju halvemaid asju kui Leedu laul täna kuulanud, et see tundus mulle lausa hea.
Jaane Tomps: 17. Eesti: Koit Toome & Laura “Verona”
Marius Aasmaa: Liiga palju loodad, Henri. ;-)
Ketely Pajusalu: See on nii halb lugu, et see on peaaegu hea, sest see tekitab nii palju küsimusi. Ma ei saa mitte midagi aru mis laval toimub, mida ta laulab, miks ta laulab, kes ta sinna saatis...?
Liina Ristoja, Publik: Vabandame, laivi täna siiski ei tule. Tehnilised viperused. 
Karoliina Vasli: Kivirähk viitas värvivalikule: Leedu Oudekki Loone... Pani punase kleidi selga, torkas ora läbi pea ja tormas lavale. 
Henri Lepa: Eestile on see loomulikult hea, et nii halb lugu on enne meid, loob kontrasti, ning äkki inimesed hääletavad Eesti poolt.
Jaane Tomps: Nagu kaks tilka vett :) 
Henri Lepa: Eelmine laul oli nii hea, et nüüd tuleb üks väga halb lugu, lihtsalt liiga all-over-the-place minu jaoks
Heini-Sten Poidjutšenko: Leedu on ikka tõsiselt kohutava loo saatnud, samas nende eelvoorud kestsid kolm kuud ja lõpptulemus on see jura. Keegi võiks kokku lugeda mitu korda see laulja ütleb "yeah".
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/evildustbunnie/status/862758068655968258
Jaane Tomps: Leedu veel ära kuulata ja siis Eesti kord!
Jaane Tomps: 16. Leedu: Fusedmarc “Rain of Revolution”
Karoliina Vasli: Kivirähk: häälemurret pole olnud, habe pole kasvama hakanud. Küll aga võiks ta mängida tolle teise poisiga (Iirimaa - toim). Juur: ilmselt hiljem tormab tagaruumi ja joob limonaadi. 
Henri Lepa: Kindlasti selle poolfinaali võitja ning äkki lõpetab ka parima kolme seas finaalis.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kristjan sekundeerib meie Norra-mõtetele. https://twitter.com/CTSnake/status/862758905398648832
Merje Merdik: Seda ennustatakse selle poolfinaali võitjaks lausa portaalides
Max Olen: Juuksuri poolt tagaotsitav!
Ritsikas -: Jõhker laulukarusell ikka see aasta.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Piia, ma olen sinuga täiesti nõus! https://twitter.com/PiiaO/status/862759737892503553
Heini-Sten Poidjutšenko: 17 aastase kohta uskumatult hea häälematerjaliga.
Jaane Tomps: 15. Bulgaaria: Kristian Kostov “Beautiful Mess”
Karoliina Vasli: Kivirähk tõi välja, et nii võinuks välja näha  Stigi ja Elina esinemine, kui nad ka hoogsamad olnuks. Juur lõõpis, et paadi lavale toomise puhul unustati üks asi ära: "Ikka päästevest selga!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Vahvad näevad nad välja küll! Piiga nagu Coachellalt ja Positivuselt korraga otse lavale astunud. 
Heini-Sten Poidjutšenko: Järgmisena selle pooflinaali suurfavoriit Bulgaaria.
raily: Viljandi folgile sobiksid esinema, aga Eurovisioonile küll mitte
Liina Ristoja, Publik: Läheme kohe laivi, aga ainult Wiwibloggsiga – austraallane säutsub Twitteris nii pööraselt, et ei saa end ikkagi arvutist lahti rebida. Leppisime kokku, et teeme eraldi intervjuu. 
Marius Aasmaa: Usun, et Valgevene võtab selle Eesti koha finaalis ära, mõlemad ju duetid. Eks näis.
Henri Lepa: Valgevenel on kindlasti üks positiivsemaid esitusi, naeratus tuleb kohe suule.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Whogaux, Karl-Kristjan ja Maian on acid. Lähen teen veel ühe kohvi. Aitab sest naljast.
Jaane Tomps: 14. Valgevene: NaviBand - "Historyja Majho Zyccia"
Heini-Sten Poidjutšenko: Valgevene on minu poolest kindlalt finaalis. Kõige positiivsem lugu selles poolfinaalis.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Jaane, mu kassil on ka ükskõik. Keeras just teist külge ja norskab südamerahus edasi.
Jaane Tomps: Vaatan oma diivanile kerra tõmmanud koera ning imestan, et telekast kostuv kriiskamine pole veel kordagi tema uinakut seganud.
Kristi Helme, EPL-i kultuuriuudiste juht: https://twitter.com/East_/status/862760016092254208
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Anna greenroomis mikker suvalise inimese kätte ja kuuled sealt ainult neid sõnu: love, eurovision, best thing, i love you so much, wow, happy, love.
Heini-Sten Poidjutšenko: Vanilla Ninjast alates pole Šveits nii head kohta saanudki. Eelmised kaks aastat jäädi poolfinaalis viimaseks.
Ritsikas -: Äkki laulis raamatupoest, Apollo :D
Karoliina Vasli: Juur meenutas, et omal ajal esindas Šveitsi ju Vanilla Ninja (aastal 2004): "Näete, mis põntsu pani bändi lahkuminek Šveitsi muusikakultuurile. Peavad oma jõududega hakkama saama!" Juur ja Kivirähk leidsid, et kintsu ju neiu näitas, aga enamat väärtust lool polnud. 
Jaane Tomps: Šveitsi lugu mu lemmikute sekka ilmselt ei küündi, aga vähemalt pani puusa korraks nõksuma.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mulle jääb selgusetuks, kas päikesekollases tualetis neiu laulab jumal Apollost või Apollo kosmoseprogrammist? Mõlemal juhul on ta rongist maha jäänud. 
Henri Lepa: Šveits on üks minu lemmikutest selles poolfinaalis. Laul on meeldejääv ning esitus on ka hea
Marius Aasmaa: See on küll nüüd Disney repertuaarist välja lõigatud, kui juba Disneyst ennist räägiti.
Heini-Sten Poidjutšenko: 24 punkti peaks Šveitsil kotis olema, sest neid esindab Rumeenia lauljatar ja Rumeenia hääletab ka täna,
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Šveitsi lauljanna vist kätega väga palju vehkida ei saa, lendab muidu trepist alla.
Jaane Tomps: 13. Šveits: Timebelle “Apollo”14. Valgevene: Naviband "Historyja majho žyccia" <iframe width="517" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/ElqbLPcTHAI" frameborder="0" allowfullscreen="">
Ketely Pajusalu: Pillimees taustal tuli otse keevitamast, unustas maski pähe.
Karoliina Vasli: Juur: mannetu number! Kivirähk: mulle küll meeldis, kust küll sellise keevitaja maski saaks? Tundus väga innovaatiline. 
Heini-Sten Poidjutšenko: Järgmine aasta võiks Norrat esindada Alan Walker.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ma ei saa aru sellest koledakaabu moest ja üleinimsuuruses lühikese varrukaga triiksärgisuurusest. Ma saan aru, et see on seksikas, kui näitsik kannab suurt triiksärki, sukatripid välkumas. Aga see on nii totter, et maivõi!
Merje Merdik: Teate, tegelikult kõlab see nagu miski Eesti Laulu finaalist, mida rahvas lihtsalt kunagi kohalesõitma ei hääleta!
Marius Aasmaa: Eesti elektroonikaartistid ei küündi nii kõrgele tasemele.
Henri Lepa: Norra lugu väga raadiosõbralik ja kaasaegne, toob jälle lootuse, et äkki see poolfinaal ei olegi nii hull.
Heini-Sten Poidjutšenko: Kui enne olin Norra osas kahtleval seisukorral, siis praegu näeb kogu asi väga vinge välja.
Merje Merdik: Marianne, sinna vahele kohtub veel Karl-Kristjan Kingi kaabu ka nendega, pane tähele :)
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Cartoon kohtub Kraftwerkiga, mis omakorda kohtub Daft Punkiga. Õudus kuubis, seega? Mitte, et Cartoonil midagi häda oleks.
Jaane Tomps: Põhimõtteliselt Norra Whogaux ja Karl-Kristjan - ainult Maiani jätsid nad koju.
Marius Aasmaa: Jeah, Norra kindel edasipääseja.
Karoliina Vasli: Juur Horvaatia solistist: võiks tulla puänt, et tema sisse mahub mitu inimest. See oli ikka pöörane! Kivirähk: see oli rohkem ikka laadanali. Tema võiks Eestisse esinema kutsuda, saaks terve meeskoori ühes isikus. 
Jaane Tomps: 12. Norra: JOWST feat. Aleksander Walmann “Grab the Moment”
Ketely Pajusalu: Mulle meenub selle looga mingil põhjusel Lõvikuninga film, jälle selline Disney materjal
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Päris kurb ja üksildane võib vist olla iseendaga duetti laulda. Oeh.
Henri Lepa: Horvaatia lugu ei ole kindlasti minu tassike teed, ei meeldi see hääle vahetus​.
Merje Merdik: Kõlab nagu 90ndate boybänd (enne ooperiosa) - ja see pole üldse mitte halb. Lisaks siis muidugi boonusena teadmine, et tal on Eestis teisik ka. Populaarne pereblogija Henry Jakobson: https://www.facebook.com/aMidaHenryTeeb/photos/rpp.1526164984331674/1898528887095280/?type=3&theater
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Üks kolleeg tõi välja sarnasuse, mida mina ei osanud ära tabada – Horvaatia lugu kõlab nagu "Let it go" multifilmist "Frozen".
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Horvaatia loo intro retsept: sortsuke läilat + killuke imalat + kamaluga kleepuvat.
Jaane Tomps: Üks väga andekas artist oli vist odavam Eurovisionile saata kui kaks?
Heini-Sten Poidjutšenko: Horvaatia lugu on ikka väga huvitav, üks mees, kaks häältt
Marius Aasmaa: Liiga kriitilised olete. ;-)
Ketely Pajusalu: Hea, et otsa sai. Seda lugu mina enam rohkem kuulda ei taha
Karoliina Vasli: Juur San Marino duost: "Jälle sädelev riie. Tahaks osta küll, aga kust - ei tea." Laulu kvaliteedini Juur ja Kivirähk oma vestluses ei jõudnudki. Ega ilmselt polnudki palju öelda...  
Jaane Tomps: 11. Horvaatia: Jacques Houdek “My Friend”
Heini-Sten Poidjutšenko: See laul on lihtsalt jube, täiesti ebavajalikud helistiku muutused.
Henri Lepa: Üks halvimaid lugusid see aasta, ei sobi kahjuks 21.sajandi Eurovisioonile.
Jaane Tomps: Valentina Monetta vanim naisartist jah - 42.
Merje Merdik: Kui Koit Toome on kõige vanem mees sel korral, siis kas see daam on vanim naistest? Kindel, et see mees laval Koidust vanem ka pole?
Marius Aasmaa: Ei usu, žüriile läheb see laila peale. Tümps ju olemas.
Liina Ristoja, Publik: Valmistume vaikselt laivi minema, seltsiks välisajakirjanikud: raadiohääl Blair Martin Austraaliast ning Wiwibloggsi looja William Lee Adams. Koos räägime veidi juttu ja vaatame Koidu ja Laura etteastet. Orienteeruvalt kell 23:10 oleme eetris. Tehke Facebook lahti ja pange "like", kui pole seda veel teinud – saate kohe teavituse, kui otsepildis oleme. 
Karoliina Vasli: Iiri noormehe vanuse üle aasisid ka Juur ning Kivirähk. Juur: tema käib küll Koit Toome lapsega mängimas ja võtab sülle. Kivirähk: Koidu laps on vaimselt juba üle temast.
Heini-Sten Poidjutšenko: San Marino hakkab Leeduga viimast kohta jagama
Jaane Tomps: 10. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson “Spirit of the Night”
Karoliina Vasli: Ehh, jäin just mõtlema, mis on laste Eurovisionil vanuse ülempiir... Kas osad siinsed osalised pigem sinna ei passi. 
Ketely Pajusalu: Minul hakkas ka natukene kõhe... See mida mu silmad praegu näevad ei lähe kokku sellega mida mu kõrvad kuulevad
Jaane Tomps: Kas see noormees pigem sellel laste Eurovisionil ei peaks lõõritama? Võib-olla olen mina lihtsalt vanaks jäänud, aga kole palju lapsukesi tänavu...
Henri Lepa: Enne Eurovisiooni algust tehti nalja, et Iirimaa ja Belgia lauljate hääled on vahetusse läinud. Laul ja esitus ise on väga võimsad, kuid kahtlen kas edasi pääseb.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: See laul ajab mulle ausaltöeldes hirmujudinad peale ja ma lähen teen ühe kohvi. Ta on nagu majahaldjas Harry Potterist. Armas poiss, aga noh.. Õõv valdab mind.
Jaane Tomps: 9. Iirimaa: Brendan Murray “Dying to Try”
Heini-Sten Poidjutšenko: Nüüd tuleb minu lemmik Iirimaa oma õhupalliga. See hääl on lihtsalt imeline ja see lugu on suurepärane, eriti viimane minut sellest.
Marius Aasmaa: Enamjaolt küll, mõni erand: Malta, Leedu (kindlad mitteedasisaajad).
Karoliina Vasli: Taani laulu osas on Kivirähk ja Juur isegi harjumatult leebed. Ühine seisukoht: Taanile see neiu häbi ei tee. 
Triin Kapp: Vähemalt on Taani esinejal punane kleit ;)
Henri Lepa: Taani laul on tüüpiline Eurovisiooni ballaad, hääl on tal hea.
Merje Merdik: Ma olen täna vist veidi magamata ja pahas tujus. Või siis kriitilisem, sest kõik on Eestile konkurendid?
Jaane Tomps: Taanist on pärit suurem osa mu kõige lemmikumaid artiste, ent Eurovisionil peale Olsen Brothersi ma väga ühtegi tõeliselt head lugu ei mäletagi kahjuks...
Karoliina Vasli: Juur: esimesed seitse laulu on hoopis teistsugused kui varasemate Eurovisionite lood. Laadaromantika, kummalised paksud naised ja tursked habemega mehed.
Karoliina Vasli: Kivirähk Ungarist: "Siuke arstist võiks esineda laatadel. Ühtlasi teha rammuetteasteid, istuda näiteks kõrvitsaid laiaks." 
Marius Aasmaa: Žürii viib meid edasi finaali, ilma nendeta me ei pääseks.
Jaane Tomps: 8. Taani: Anja Nissen “Where I Am”
Henri Lepa: Ungari on viimastel aastatel väga head taset näidanud, ning ega ka see aasta.
Merje Merdik: Muide, teatakse mul kõrval rääkida, et meie edasipääsutõenaosus on erinevate kihlveokontorite andmeil pea 80%. Seda kõike kuulates, suurendaks ma numbrit veelgi. Aga tuleb au anda kõigile, kes oma emakeeles laulma vaevuvad veel, isegi kui nad seda kehvasti teevad.
Liina Ristoja, Publik: Ungari Joci Papai on minu üks soosikuid algusest peale. Juba esimesel õhtul sebisin selfi põhjamaade peol.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ma kahtlustan, et mitte piima, Kristjan... ;) https://twitter.com/CTSnake/status/862753672945684480
Karoliina Vasli: Kivirähk vaadates saatejuhte ja osalisi: "Varem oli ikka homopidu, nüüd on muutunud hipsteripeoks." 
Heini-Sten Poidjutšenko: Ungaril väga kummitava jääv viisijupp loos, kindel edasisaaja.
Henri Lepa: Kas ainult mulle tundub või see aasta on kuidagi vähem artistidega suhtlemist Green Roomis
Jaane Tomps: 7. Ungari: Joci Pápai “Origo”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Lugeja Austria lavakujundusest: https://twitter.com/PiiaO/status/862748525578399745
Karoliina Vasli: Kivirähk: "Laul on kole, aga vähemasti saab Holland järgmisel aastal ka esineda. Kui nad just Venemaa kombel sõdima ei hakka."
Henri Lepa: Kõrvad puhakavad kohe selliste hääle peale.
Karoliina Vasli: Juur ja Kivirähk lõõpisid eelmise joodeldamis-laulu kohta, et vähemasti on Ukrainal sest kasu - laval olnud suurtükk jääb vast Ukraina armeele. Juur: "Ma ei saanud aru, kas näen tütarlast. Näidati teda, aga siis läks kaamera klouni peale. Benny Hilli puhul oli sama probleem. Tal olid kenad tüdrukud, aga näidati paksu Hilli."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Hollandi lugu annab pisut vaese mehe Destinys Childi muljet, aga mitte keegi pole kahjuks Beyoncé. "Veits sassy'm võiks olla," kommenteeritakse mu kõrval.
Heini-Sten Poidjutšenko: Holland - keskpärase laulu päästavad imelised hääled mis väga hästi kokku kõlavad. Ei pruugi see neid aga edasi viia.
Merje Merdik: Loodan, et räppar Tommyboy ei pahanda, et siinkohal tsiteerin tema reaktsiooni Rumeenia loole: mis kuradi sõnnik see on?!
Jaane Tomps: 6. Holland: O’G3NE “Lights and Shadows”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: No kui püstol on lavale toodud, siis etenduse lõpuks teeb ta ka pauku. Kuhu Rumeenia pauk jäi...? Meie pere on pettunud.
Liina Ristoja, Publik: Nüüd juhtus küll huvitav asi – kogu pressiruum koondas oma kaamerad eestlaste laua juurde, kes joodeldasid hullemini kui rumeenlased. Ei saa öelda, et ma seda poleks algatanud:D
Jaane Tomps: Keegi võiks remixi teha:
Henri Lepa: Rumeenial on kindlasti edasipääsu võimalus olemas, midagi teistsugust võrreldes teistega. Iga päev seda ei kuulaks, kuid Eurovisioonile sobib ideaalselt
Merje Merdik: Eelmise otsa vähemalt äratav! Ka graafikas on muinasjutulisuse kõrval päris muhe selline lapsemeelsus laval vahelduseks. Ma homme lasen seda laulu oma 1,5-aastasele, kellele see ilmselt meeldib väga. Mulle siiski mitte.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tundub, et kui see Rumeenia neiu natuke vähem jalad harkis seisaks, siis kukuks ilmselt hirmust upakile.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Õde kangestus hirmust: "Miks mul külmavärinad on..." Tundub, et ilmselt alateadvuses talle see lugu meeldib.
Marius Aasmaa: Mis siin vihata, kütab käima küll.
Jaane Tomps: Huuh...Nüüd tuleb see lugu, mida ma kõige enam vihkan....
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/PiiaO/status/862750549585874948
Henri Lepa: Maltale võib saatuslikuks saada esinemine nii vara, laul lihtsalt ei ole kahjuks meeldejääv.
Jaane Tomps: 5. Rumeenia: Ilinca feat. Alex Florea “Yodel It!”
Karoliina Vasli: Malta laul Juurele ja Kivirähule eriti ei istu. "Ilus see laul ei ole," hindas Kivirähk. Juur torkas, et üldiselt esineb Malta kõrgel tasemel, ent siin silma ei torka. 
Ketely Pajusalu: Malta lugu sobiks mõnda Disney filmi aga eurolaval pole sellega midagi peale hakata...
Heini-Sten Poidjutšenko: Rumeenia - sa kas vihkad seda või armastad. Laval on kahurid aga vähemalt proovis need pauku ei teinud. Äkki nüüd?
Merje Merdik: Kui drag queen teeks Celine Dioni, oleks see tulemus umbes selline...
Heini-Sten Poidjutšenko: Malta edasisaamine äärmiselt ebatõenäoline. Aga hääl on lauljataril võimas.
Marius Aasmaa: Holland või Bulgaaria võtavad kindlasti võidu sellelt poolfinaalilt.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tundub, et Laural on valge kleidi osas ikka päris ränk konkurents. Iga järgnev valge kleit eurolaval on umbes sama nagu kõik teised pärast Michali valget kampsunit Mihkel Raua saates. 
Jaane Tomps: 4. Malta: Claudia Faniello “Breathlessly”
Henri Lepa: Nõustun sellega, et stuudio versioon on võrreldes praeguse esitusega kindlasti 100 korda parem.
Karoliina Vasli: Kivirähk lohutab praeguse näitsiku taustal: "Kui pole häid laule saata, saatke vähemalt ilusaid tüdrukuid!" See neiu tema hinnangul ses kategoorias kvalifitseerus. 
Liina Ristoja, Publik: Makedoonia näitsik olevat lapseootel:)
Merje Merdik: Selline Beyonce'likkus sobiks Liis Lemsalule tuhandeid kordi paremini kui sellele lapseootel daamile
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Õde mu kõrval võttis Makedoonia esinemise kokku ühe sõnapaariga: saabastega kass.
Jaane Tomps: Meenutab pigem Makedoonia Elina Borni - ei?
Heini-Sten Poidjutšenko: Makedoonia lugu on stuudioversioonis nii üles vuntsitud, et ükski tema laiv esitus pole selleni küündinud.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Makedoonia piiga ütles, et naeratus pole tema suult hetkekski kadunud pärast enda riigi finaali võitu. Ma vaid kujutan ette, kui valusad ta põsed olla võivad. 
Jaane Tomps: Reikop reklaamib, et järgmine näitsik on Makedoonia Kylie Minogue - no vaatame veel seda asja...
Karoliina Vasli: Ma eurovõhikuna (väheseid lugusid kuulnud) - imestan, kas tõesti peaks selle poolfinaali kvaliteet kõrgem olema? Algus on kuidagi nadi. :) 
Jaane Tomps: 3. Makedoonia: Jana Burčeska “Dance Alone”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Austria poiss tegi Rolfi, aga feilis pisut.
Merje Merdik: Kutsikas kuukaarel, kommenteerib sõbranna. Pean nõustuma. Terjerid meenuvad ja mõte läheb rändama. Hea Õllesummeri taustamuusika oleks see.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Huvitav, kui kokku panna kõik Eurovisioni lood, mis kuhugi jooksmisest räägivad, siis kui pika playlisti saab? Neiud, teie ennustused?
Jaane Tomps: Vaatasin ka mõned päevad tagasi selle 2. poolfinaali nimistu läbi ja peab nentima, et põhifavoriidid laulsid oma laulud juba teisipäeval ära ning neljapäeva peale on jäetud veidi nõrgem seltskond (kui meie Koit ja Laura muidugi välja arvata :) ).
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Sellist sädelevat diskokuul-kuud tahaks endalegi. Mida sellega peale hakata... Noh minna järgmisel aastal Eurovisionile ja hõljuda kah punases pilvekeses. 
Karoliina Vasli: Üks mu tuttav, kes hetkel saalis publiku hulgas, märkis: "Pigem kehitati Serbia laulu peale õlgu - ei kala ega liha". Raadioeetris oli Andrus Kivirähul aga hoopis omapärane arusaam: "Laval oli priske Serbia velsker, kes vaatas üle noormeest." 
Merje Merdik: Algus küll just muusikaliselt paljulubav pole. Samas toidab meie lootust finaalile iga hetkega aina enam kui nii jätkub
Jaane Tomps: 2. Austria: Nathan Trent “Running on Air”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: No jessuke, minge keegi sellele epilepsiahaigele poisile seal laval appi!
Heini-Sten Poidjutšenko: Serbia loole saab saatuslikuks esimene stardipositsioon. Laul pole midagi erilist.
Liina Ristoja, Publik: Rolf, Dagmar ja Karmel lava taga. 
Jaane Tomps: 1. Serbia: Tijana Bogićević “In Too Deep”
Karoliina Vasli: Õhtust ka minu poolt! :) Saan tüüpilise uudistereporterina (põhiteemad poliitika ja krimi) viimaks ka käe valgeks pisut värvikamas valdkonnas. Et irooniameel ei hääbuks kuulan kõrvale ka R2 Juure-Kivirähu muljetamist. Sealsed särtsakamad palad toon ka siin välja. 
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Pean tunnistama, et see "Euphoria" versioon sümpatiseerib mulle rohkem kui originaal. ;) 
Jaane Tomps: Vanad eurohitid Ukraina kastmes
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tere euroõhtust! No nagu ikka viimastel aastatel Eurovisionil olnud – loodame parimat, aga valmistume halvimaks.
Jaane Tomps: "Pole paha!"
Jaane Tomps: Silm lausa puhkab seda triot vaadates: 
Merje Merdik: Tere ka minu poolt taas! Pöial pool päeva peos olnud, nüüd vabastasin siin kirjutamiseks just :) Loodan, et on põhjust ka laupäeval ikka vaadata. Viva la "Veronaaaa!"
Jaane Tomps: Juhhuuu! Lähebki lahti - on kõigil ikka pöidlad korralikult pihus? :)
Liina Ristoja, Publik: Fännitsoonis läheb täna küll palavaks. 
Liina Ristoja, Publik: Taanlased lõõritavad lava taga nii, et kõigil pressikeskuses kummitab juba.
Liina Ristoja, Publik: Vaade saalile. Täna saab loodetavasti saal ikka täis, mitte nagu üleeile.
Liina Ristoja, Publik: Kontserdihalli juures siinsamas kõrval koguneb publik ning on märgata paljusid Eesti lippe.
Liina Ristoja, Publik: Tervitused Kiievist, Eurovisioni pressikeskusest, mis on ootamatult rahvast pungil täis saanud. Lärm ja elevus võtab maad ning kõik valmistuvad kaasaelamiseks. Eesti press poolfinaaliks valmistumas:
Jaane Tomps: Viimane võimalus veel õhtuks sooja teha: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/teeme-sooja-kuula-milliste-lugudega-peab-tanases-2-poolfinaalis-rinda-pistma-meie-verona?id=78183608
Jaane Tomps: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/pressivideo-enesekindlad-koit-ja-laura-parast-labimangu-ja-enne-zuriidele-esinemist-oleme-eurovisioniks-taielikult-valmis?id=78173908
Jaane Tomps: Vaata, kuidas Koit ja Laura tänaseks sooja tegid: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/fotod-kiievis-tehti-sooja-2-poolfinaaliks-vaata-kuidas-sarasid-laval-koit-ja-laura?id=78171666
Jaane Tomps: Miks just Verona? Miks mitte Berliin, Helsingi või Jõhvi? Teeme sotid selgeks! https://publik.delfi.ee/news/eestilaul2017/videospikker-eurovisioniks-sotid-selgeks-mis-asi-ikkagi-on-verona-millest-koit-ja-laura-laulavad?id=77491980
Jaane Tomps: Nostalgiliseks neljapäevaks hea materjal, mida sirvida: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/fotod-ja-videod-meenuta-kuidas-koit-toome-ja-laura-poldvere-esmakordselt-eurovisioni-maitse-suhu-said?id=77447440
Jaane Tomps: Täna näeme me lõpuks ka postkaarti, mis mõni aeg tagasi Eestis purki võeti: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/fotod-eurotrall-kogub-vaikselt-tuure-koit-toome-ja-laura-poldvere-tiim-vottis-purki-eesti-lugu-tutvustava-klipi?id=77831386
Jaane Tomps: Tervist sõbrad! Ongi kätte jõudnud see tähtis õhtu, kui Koit ja Laura astuvad Eesti eest Kiievi Eurovisioni võistlustulle. Meenutame korraks võimsat etteastet, mis neile Eesti Laulu võidu tõi: