BLOGI JA FOTOD: Tänavuse Eurovisioni 1. poolfinaali möll nähtud: Favoriidid Rootsi, Belgia ja Portugal pääsesid 10 õnneliku seas finaali, Läti ja Soome jäid paraku kõrvale

 (194)
Loe, kes olid Publiku lemmikud!

Täna õhtul leidis aset järjekorras 62. Eurovisioni esimene poolfinaal, millest võttis osa 18 artisti. 10 õnneliku seas pääsesid finaali Moldova, Aserbaidžaan, Kreeka, Rootsi, Portugal, Poola, Armeenia, Austraalia, Küpros, ja Belgia. Meie naaberriigid Läti ja Soome jäid sel korral paraku kõrvale.

Nagu suursündmuste puhul ikka tavaks, kogunesid Publiku toimetajad täna õhtul taas mõnusasse blogikeskkonda, et jagada lugejatega oma muljeid ja põnevaid tähelepanekuid. Rahvusvahelise näitustehalli ehk lauluvõistluse tänavuse toimumiskoha kohapealset melu oli nii sõnas kui ka pildis vahendamas Publik.ee peatoimetaja Liina Ristoja ja fotograaf Karli Saul (Nende igapäevaseid tegemisi Kiievis saad lähemalt jälgida SIIT).

Publik hoiab kõigel Kiievis toimuval silma peal ning lisaks blogile vahendame Eurovisioni saginat ka oma sotsiaalmeediakanalites (Facebookis ja Instagramis). Püsige lainel ja öelge meie kommentaariumis oma sõna sekka!

Seotud lood:

Eurovision 2017 1. poolfinaal
Liina Ristoja, Publik: Publik soovib kõigile eurofännidele head ööd ning liigub hotelli magama ära. 
Liina Ristoja, Publik: Kõik pressikonverentsi pildid leiab ka siitsamast galeriist.
Liina Ristoja, Publik: Rõõmsad svenssonid.
Liina Ristoja, Publik: Armeenia lippu lehvitamas. 
Liina Ristoja, Publik: Press jagunes arusaadavatel põhjustel kahte – oli õnnetuid ja oli otsatus rõõmujoovastuses ajakirjanikke. 
Liina Ristoja, Publik: Portugal ehk õde-venda Salvador ja Luisa Sobral (loo autor) sisenemas pressikonverentsile.
Liina Ristoja, Publik: Ärge unustage siis 11. mai õhtut endale vabaks võtta, et saaks elada kaasa juba Koidu ja Laura etteastele teises poolfinaalis. Pöidlad pihku!
Liina Ristoja, Publik: Publik jätab nüüd poolfinaaliblogiga hüvasti ja vahendab nüüd järgmised kaks päeva taas Eurovisionil toimuvat meie Kiievi-blogis. Ärge unustage jälgida Publikut ka Instagramis @publik.ee!https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/publik-kiievis-eurovisioni-esimene-poolfinaal-jattis-endast-maha-roomuhoisked-ja-pisarad?id=78141144
Jaane Tomps: Aitäh kõigile, kes täna õhtul siin lobiseda viitsisid :) Kohtume juba neljapäeval!
Liina Ristoja, Publik: Nüüd kohe järgneb edasipääsejate pressikonverents, mida saab otse vaadata siit:https://www.youtube.com/watch?v=yZO53kPHJus
Liina Ristoja, Publik: Soomlastel oli täna küll masendav moment siin meie kõrval. Ootused olid ikka väga kõrgel.
Anne Soosalu: Oli tore õhtu. Ärge siis väga meelt heitke, hullem on alles ees! Head ööd.
Henri Lepa: Lätist on tõsiselt kahju
Marius Aasmaa: Soome ega Läti jäid finaalist välja, jama.
Anne Soosalu: Haa, ma panin 10st 7 täppi. Sealhulgas Poola ja Küpros. Võib endaga rahule jääda.
Heini-Sten Poidjutšenko: Soome ja Läti jäid mõlemad välja. Mis mõttes???
Jaane Tomps: Viimasena pääses finaali Belgia!
Jaane Tomps: 9. finalist on Küpros.
Jaane Tomps: 8. finalist on Austraalia
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nonii. Salvador sai edasi, nüüd võib rahulikult uinuda. Head ööd ja kohtumiseni neljapäeval!
Jaane Tomps: 7. finalist on Armeenia.
Jaane Tomps: 6. pääses finaali Poola.
Jaane Tomps: 5. finalist on Portugal!!!
Jaane Tomps: Nagu oligi arvata - 4. finalist on Rootsi!
Jaane Tomps: 3. finaalis Kreeka
Jaane Tomps: 2. finaalis Aserbaidžaan
Liina Ristoja, Publik: Kusjuures Eurovisioni kataloogis on kõigi kolme saatejuhi puhul rõhutatud just nende inglise keele head valdamist: kes on õppinud palju, kes lausa õpetab ise inglise keelt.
Jaane Tomps: 1. finaalis Moldova
Jaane Tomps: Jon Ola Sand on vist läbi aegade üks tähtsamaid mehi, keda mul on olnud au intervjueerida.
Anne Soosalu: Ma kardan, et ega nende saatejuhtide inglise keel ja diktsioon vist 2.poolfinaaliks ja finaaliks ei parane...
Jaane Tomps: See gorilla muidugi ka. Ma ju ahvi aastal sündinud :) 
ShadowAmery Black: ootad aasta aega et siis pettuda eurovisioonis
Liina Ristoja, Publik: Niipea kui lood nähtud, lahkus saalist suur hulk rahvast. Punktid väga vist ei huvitanud. 
Anne Soosalu: See gorilla, Jaane?
Jaane Tomps: Ja nüüd on ekraanil minu tänavune lemmik! Itaaliat esindav Francesco Gabbani on mu südame uus omanik <3
Marius Aasmaa: Nõustun.
Jaane Tomps: Jaaa! Jamala ja Trad.Attack! koos oleks üks väga-väga tuus kontsert!
Anne Soosalu: Kuulge, selle Jamala kontserdile täitsa läheks ju. Tundub väga vihane mutt, sünged biidid panevad keha õõtsuma. Tal võiks Trad. Attackiga! ühiskontsert olla. Idee, ei?
Jaane Tomps: Kõige ikoonilisem Ukraina etteaste läbi aegade:
Anne Soosalu: Kui ma enne ütlesin, keda ma tahaks edasipääsejate seas näha, siis nüüd proovin ennustada ka: Rootsi, Gruusia, Austraalia, Belgia, Aserbaidžaan, Portugal, Poola, Tšehhi, Küpros, Läti.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ma arvan, et edasi saavad Portugal, Portugal, Portugal ja siis keegi veel.
Marius Aasmaa: Rootsi, Albaania, Montenegro, Soome, Aserbaidžaan, Portugal, Poola, Island, Armeenia ning Läti pääsevad finaali.
Jaane Tomps: Kui tavaliselt nähakse eelmist Eurovisioni võitjat kohe 1. poolfinaali alguses, siis Jamala hoiti sel korral varuks hääletuse ajaks.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Meenutame Moldova saksofonimehe seksuaalset puusanõksu: https://publik.delfi.ee/news/muusika/video-eepiline-kubemekoreograafia-vaata-kuidas-moldova-saksofonimees-kelmikalt-puusi-noksutab?id=78162974
Anne Soosalu: Ma ei saa pärast Stephen Colberti sketši seda Ukraina võidulugu ilma naermata vaadata, ma väga vabandan. https://www.youtube.com/watch?v=CTP17rWuUMo&t=196s
Merje Merdik: Mina saadaks isiklikult edasi kas loo pärast või euroshow huvides: Rootsi, Belgia, Montenegro, Aserbaidžaani, Poola, Tšehhi ja Läti. 10 kokku ei saagi! Kas ka minu lemmikud edasi said, vaatan hommikul. Tänaseks lõpetan. Neljapäevani minu poolt!
Liina Ristoja, Publik: Edasipääsejad võiksid olla kindlasti Portugal ja teised. 
Henri Lepa: 10 kes edasi pääsevad: Rootsi, Läti, Kreeka, Austraalia, Belgia, Azerbaijan, Moldova, Georgia, Poola, Tšehhi :)
Jaane Tomps: Mina hoian pöidlaid Belgiale ja Portugalile, aga et finaalis lõbusam oleks, siis epic sax guy ja epic pats mees võiksid ka 10 parima sekka jõuda :D 
Anne Soosalu: Aga üldiselt...mulle tundub, et selleaastane tase on üsna mannetu ja äärmiselt palju on lugusid, mille analoogiaid on varem kuuldud. Vähemasti esimese poolfinaali põhjal selline mulje. On mul õigus? Liina, kuidas kohapeal eksperdid hindavad, eelmiste aastatega võrreldes?
Marius Aasmaa: Montenegro peaks edasi finaali pääsema.
Heini-Sten Poidjutšenko: Minu ennustus edasisaajate osas: Rootsi, Austraalia, Belgia, Soome, Aserbaidžaan, Portugal, Poola, Moldova, Armeenia, Läti. Eks paistab palju täppi läheb.
Merje Merdik: Musträstaste ja muude kurbade ja uimaste vahele on see lõpp-pauk praegu küll kui hea värske õhk ja veidi midagi vaadata ka peale seisva-õõtsuva daami/härra/duo
Liina Ristoja, Publik: Sloveenia lauljal on patud hingel - tegu olla süüdimõistetud ahistajaga.
Henri Lepa: Läti on kindlasti minu jaoks üks selle finaali favoriite, väga kaasaegne ning raadiosõbralik ja kindlasti nende kasuks räägib see, et nad on veidi teistsugused, heas mõttes
Anne Soosalu: Kui saaks hääletada, siis ma annaks kindlasti mitu häält Portugalile, Belgiale, Tšehhile ja Lätile.
Merje Merdik: Vau! Kahju lausa, et täna hääletada ei saa! Tšehhi ja Läti vääriks küll veidi toetust!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Triana Parki vaatasin 2016. aasta Tallinn Music Weekil ja see on üks mu lahedamaid live-kogemusi. Olin neid ka varasemalt lives näinud ja ja nende show on alati vägev. Eurolugu on neil kahjuks väga läila klubitümm.
Jaane Tomps: 18. Läti: Triana Park “Line”
Liina Ristoja, Publik: Sloveenia lauljal on patud hingel, küllap sellest ka veidi väiksem populaarsus. Tegu olevat süüdimõistetud ahistajaga.
Merje Merdik: Veidi muusikalihõnguline ehk, aga hurmur on, häält veidi ka, Pootsmanni liigutus ka kopeeritud... Täitsa tavaline eurolugu ju! Ei ole nii hull kui kartsin. Oleme minu arvamuse järgi märksa hullemaid juba kuulama pidanud täna!
Henri Lepa: Pean nõustuma, on üks viimaseid ka minu edetabelis, ainult San Marino ja Leedu on tagapool. Sobiks äkki mingisse Disney filmi.
ShadowAmery Black: i like it. sloveenia lugu on parem kui mõnigi eelnev lugu
Heini-Sten Poidjutšenko: Ma olen vist ainuke inimene, kellele Sloveenia lugu meeldib. Fännid viimast kohta ennustavad.
Jaane Tomps: Nüüd siis väidetavalt tänavuse Eurovisioni kõige kehvem lugu, mis kuulutati võistluse üheks halvimaks juba enne, kui kõik 42 riiki oma lood avalikuks olid teinud.
Liina Ristoja, Publik: Green roomist näeme, et Montenegro kutt on suur Armeenia fänn - tantsib püsti ja loobib patsi.
Henri Lepa: Armeenia laulu algus on palju tõotav, kuid siis kahjuks läheb väga imelikuks.
Jaane Tomps: 17. Sloveenia: Omar Naber “On My Way”
Liina Ristoja, Publik: Küprose loo autor oli muuseas sama, kes kirjutas Loreeni võiduloo "Euphoria".
Merje Merdik: Selle poolfinaali vürtsitamiseks oleks kenasti üks Rasmus Rändvee sobinud...seoses väriseva kaadriga lihtsalt meenus kohe minu selleaastane Eesti Laulu üks lemmik.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tänane poolfinaal on nii talumatult igav, erandiks vaid Portugal, et hea meelega läheks magama ära.
Liina Ristoja, Publik: Armeenia lugu tõmbas saali mõnusalt kaasa elama. Võidusoosik, põhjusega.
Henri Lepa: Lugu ja lavaline esitus iseenesest väga lahe, aga sõnad tunduvad kuidagi väga algelised. PS! Finaalis on võimalik kuulata Sia Titaniumi odavat versiooni, vähemalt nii nad väidavad
Liina Ristoja, Publik: Küprose loo autor peaks olema sama, kes Loreeni võiduloo kirjutas. 
Liina Ristoja, Publik: Küprose loo autor peaks olema sama, kes Loreeni võiduloo kirjutas. 
Merje Merdik: Ei ole "Human", ei ole ka muus osas tore kahjuks. Aga Lazarevi show meenub küll väga...odav koopia lihtsalt.
Jaane Tomps: 16. Armeenia: Artsvik - "Fly with me"
Anne Soosalu: Sellel lool on tuus muusikavideo, aga kui lavalt puudub see ilus naine, siis pole küll mitte midagi vaadata. Ega kuulata. Laulja on segu Sergei Lazarevist ja Leemet Onnost. Ma-höra-ma-höra-ma-höra-kein.
Jaane Tomps: Lavasõu meenutab küll Sergei Lazarevi oma...Ei?
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Heinil on õigus. Intro on "Humani" odav rip-off.
Merje Merdik: Heini-Sten tekitas suure eelhuvi, sest "Human" meeldib mulle väga.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kass on igatahes kogu euromöllu mu kõrval jälgides väga skeptiline. 
Jaane Tomps: 15. Kürpos: Hovig - "Gravity"
Heini-Sten Poidjutšenko: Küprose lugu on liiga sarnane Rag'n'Bone Man-i loole "Human", Ja Human mulle ei meeldi, ei usu et ka Küpros edasi saab.
Merje Merdik: See on esimene lugu, mida ma oleks hea meelega nõus ka muul ajal ja kontekstis taas kuulama! Aga ilusa loo kõrvale veel üks tähelepanek: mitte igal riigil pole oma Kaia Triisat. Või on neil usk, et kostüüm võtab tähelepanu meigi puudumiselt? Mitte, et ma eelmise lauljanna meiki igaühelt ootaks, aga igaühes saab parimaid omadusi kenasti välja tuua ehk siukseks tähtsaks õhtuks paari pintsli abil.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tšehhi lauljatari outfitiga on 80ndad tagasi tulnud. Selle kõige halvemas mõttes. 
Anne Soosalu: Ahjaa, see lugu jäi mulle ka meelde. Kusagilt. Nagu midagi ilusat, õrna ja totaalselt mitte-eurovisioonilikku. Väga armas.
Jaane Tomps: 14. Tšehhi: Martina Barta - "My Turn"
Jaane Tomps: Ongi eepiline saksofoni mees!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Lisaks meenutas see Islandi lugu nende kunagist pala "Congratulations". Küll mitte kõlapildilt, vaid lauljanna pisut hullumeelsest silmavaatest.https://www.youtube.com/watch?v=LEos9VLtgFU
Anne Soosalu: Mulle miskipärast seostuvad föönid ja vetsupaberirullid selle esitusega.
ShadowAmery Black: see kõlab midagi demi lovato sarnast...või olen mina ainuke kes kuuleb sarnasust
Anne Soosalu: See Islandi tots on oma tutvustusklipi põhjal nii moodne mutt oma tätoveeringute ja kõige muuga, et ma oleks oodanud midagi hoopis coolimat.
Merje Merdik: See on umbes teine või kolmas klassikalises mõttes eurovisionilik lugu minu jaoks. Hea, et keegi ikka europalagani natuke ka teeb! Teised kaks kategooriat on: ulg armastusest/usust/sõjast ja raadiopopp
Jaane Tomps: 13. Islan: Svala - "Paper"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Liiga vana Gwen Stefani, kes on endale pilapõlle ette sidunud? No see tissipluus näeb täpselt välja, nagu oleks karnevalipoest ostetud odav kummijubin.
ShadowAmery Black: siit tulevad uued tantsu sammud mis karanteerivad et lahkud clubist üksi
Jaane Tomps: Selliseid napakaid ja juustuseid numbreid on Eurovisionile ikka vaja. Teeb lausa tuju heaks, kui eepiliselt halb üks number olla saab.
Jaane Tomps: Ooot-ooot. Kas kunagine eepiline saksimees on tagasi Eurovisionil või on tegemist kõigest tema mantlipärijaga?
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mis.asi.see.on?
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/TheRiddimOne/status/862028764053688320
Anne Soosalu: Aga kõigi puhul, keda iseloomustatakse kui "jazziga tegelevat popmuusikut" kõlab minu jaoks paralleel meie Lauraga, kes ühest küljest üritab olla tõsiseltvõetav muusik ja siis tegelikult laulab hoopis negližee väel Sven Lõhmuse lugusid. Can't have your cake and eat it too.
Heini-Sten Poidjutšenko: Kui Epic sax guy edasi ei saa, siis ma olen pettunud. Laul mulle meeldib.
Jaane Tomps: 12. Moldova: SunStroke Project “Hey, Mamma!”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/TheRiddimOne/status/862024766202535936
Anne Soosalu: Mul just vastupidi - lugu meeldejääv, dramaatiline, suurepärane. Suurepärane vokaal.
Merje Merdik: haier-vaier... kuidagi eriti algelised riimid hakkavad juba mitmendat korda kõrva...Ma ei oota sugugi et keegi võõrsõnade leksikoni ritta seaks, aga 4. klassi luuleoskusest üle vast ikka võiks olla!
ShadowAmery Black: esimene kellel on hääl
Heini-Sten Poidjutšenko: Poola lugu vastuoluline - laulja on suurepärane, aga lugu ise ei jää meelde.
Henri Lepa: Kreeka lugu on mul Spotifys juba kuu aega olnud, kahjuks kõrged noodid ei tule lives väga välja, või on asi minus?
Jaane Tomps: 11. Poola: Kasia Moś “Flashlight”
Merje Merdik: Tõeline europopp - uimane algus, siis käimaminek ja poolpaljad poisid neidise ümber väänlemas. Kõigile midagi. Mitte küll head, aga siiski midagi!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Anne, ma sekundeerin su mõttekäigule. Keep lawyering. Vahel ei ole mingitest asjadest loobumine sugugi nõrkuse, vaid pigem tugevuse märk.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/Vahtra/status/862026330820550657
Anne Soosalu: Mul oleks hea meel, kui see Kreeka neiu nüüd advokaadiameti peale üle läheks.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/PiiaO/status/862022236496158721
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/evildustbunnie/status/862027314770694144
Jaane Tomps: 10. Kreeka: Demy “This Is Love”
Henri Lepa: Kahjuks Portugali lugu pole minu lemmikute hulgas. See aasta on väga palju rahulikke laule, sooviks midagi tempokamat.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/TheRiddimOne/status/862029585558450179
Merje Merdik: Ma pean nüüd küll nentima, et ei mõista teie vaimustust. Ilmselt on küll asi selles, et lugu pole halb, vaid see koht sellele loole ei tundu mulle õige. Disney stuudios soundtracki ei vajata kuskil? Uuele Avatarile ehk?
Jaane Tomps: Salvador jäi omal ajal Rootsi staarisaates seitsmendaks. Tulihingelistele fännidele ka üks retroklipp:
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Minu portugaallasest hea sõber Arthur ühmas Salvadori peale vaid, et kutt on jube tüütu ja tema Salvadoris midagi võluvat ei näe. Aga mulle tundub, et asi on pigem kadeduseussis, sest eurohärra näol on tegu ikka äärmiselt võluva inimesega.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: SALVADOOOOOOOOR!!! Kuulake seda looversiooni, milles ta vaid klaveril end saadab. Oeh! https://www.youtube.com/watch?v=ffqIa1L4TBE
Jaane Tomps: Ilmselt tänase õhtu kõige imelisem number. Minu süda kuulub küll suures osas Itaalia eurolaulikule, kuid Salvador on suutnud seal samuti oma koha leida.
Liina Ristoja, Publik: Portugali jaoks pandi spets tulukesed põlema ja ekraanid lülitati saalis välja. Aplaus oli uskumatu ning on iga kord kui Sobral laval. Rahvas on temast väga võlutud, seega võiduennustused omal kohal. Lugu on teistmoodi ja just see kõigile meeldibki - lihtne, meloodilune, uinutav isegi. Maagiline!
Heini-Sten Poidjutšenko: Portugal pole saatnud kunagi võistlusele sellist lugu, mis mulle meeldiks, aga see aasta on neil suurepärane lugu. Võimalik et teeb läbi aegade parima tulemuse Portugali eest, seni see neil kuues koht.
Anne Soosalu: Nonii, meie ühine lemmik nüüd, jah? Kas ma olen ainus, kellele Salvador Sobral Mick Pedajat meenutab?
Jaane Tomps: 9. Portugal: Salvador Sobral “Amar pelos dois”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: See lugu on nagu Sia, kes kohtub 16aastase emo-minaga. Natuke ajab muigama. Lauljanna ise oli ka nii punasel vaibal kui seninähtud intervjuudes küllaltki külm ja jättis pigem mulje, et "mis te minust tahate, ma tulin hipster olema".
Jaane Tomps: Kusjuures fännid on juba kuid kurtnud, et tänavune Eurovision on erakordselt nõrk.
Merje Merdik: Ma olen viimased kolm lugu juba nõutu. Montenegro võttis sõnatuks, Soome andis võimaluse tuua soolapähklid ja nüüd vaatan midagi, mis paneb mõtlema, et kuidagi lahjad on sel aastal need lood.
Jaane Tomps: Mileyle kohane kentsakas lavashow kah...
Jaane Tomps: Aserbaidžaani Miley Cyrus - ei, jaa?
Jaane Tomps: 8. Aserbaidžaan: Dihaj “Skeletons”
ShadowAmery Black: lordi tuli ja voitis aga see on rohkem nagu unelaul
Liina Ristoja, Publik: Soome sütitas saalis tuled.
Heini-Sten Poidjutšenko: Soomel see aasta üks parimaid lugusid läbi aegade, ehk isegi parem kui Lordi.
Liina Ristoja, Publik: Soomlaste lugu on tänavu üllatavalt kõrgele kohale ennustatud, isegi Eestile teeb ära. 
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ma ikka imestan meie põhjanaabrite fantaasiavaegust. Võtta kõige kaunima biitlite loo "Blackbird" pealkiri ja siis teha üks igav indie-soigumine. Meh.
Jaane Tomps: 7. Soome: Norma John “Blackbird”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Slavko etteaste meenutab aastatetaguseid pidusid Angelis, KAPPis ja mujal kentsakates geilounge'ides.
Heini-Sten Poidjutšenko: Montenegro - minu arvates selle poolfinaali viimane koht. Ei aita ka see patsiga vehkimine.
Jaane Tomps: Fännide sõnul võib Slavko olla selle poolfinaali must hobune....Huumori eesmärgil võiks ta ju kümne parima sekka saada küll
Anne Soosalu: Ooo, kas ta on gei? :D
Liina Ristoja, Publik: Montenegro saab juba lava paikasättimise ajal ovatsioone. See mees on kõigi siia kohale sõitnud geide märg unenägu, kellele lausa tormi joosti.
Jaane Tomps: Tähelepanu: järgnev number on Enrique Inglesiase poolt kiidusõnu saanud!
Merje Merdik: See kleit on õrnale neiule liiast. Lugu ise aga paneb kuulama, sest meenutab nii paljut ja samas ei midagi konkreetset päris. Lava kohta aga jagub vaid kiidusõnu: väga ilus vaadata kaugelt ja lähemalt ja pakub mänguvõimalusi, nii et vast ei hakka ka kahe saate peale veel igav!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Belgial läbi aegade üks õudsamaid laule, mida laval vaadata. Uhh. Traagiline. 
Anne Soosalu: Marianne, kui sulle eelmine lugu ei meeldinud, siis nüüd peaksid küll olema igati rahuldatud.
Jaane Tomps: 6. Montenegro: Slavko Kalezić “Space”
Heini-Sten Poidjutšenko: Belgia lugu stuudioversioonis oleks esiviisikus kindlasti, laivis aga ei tea kas üldse finaalikohta väärib. Lauljatar on laval nii kohkunud olekus.
Liina Ristoja, Publik: Rahvas on Belgiast pöördes. Metsik möll!
Anne Soosalu: Mulle tundub, et ta pigem ikka ei vappu hirmust, vaid lihtsalt ongi selline tundeline ja veidi nutuse olemisega. Ja taotluslikult kõike muud kui need muud printsessid, kes kõiki teisi riike esindavad.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: See neiu ju lausa vappub hirmust. Kahju vaadata ja veits jube kuulata ka.
Jaane Tomps: Belgia lugu kuulub kahtlemata mu lemmikute hulka.
Anne Soosalu: Milline värskendav tagasihoidliku välimusega naisterahvas. Ilus. Aga on see lugu siis plagiaat või mitte?
Liina Ristoja, Publik: Muideks, valgussponsor Osram tegi toreda asja - Eurovisioni äpis saab lugude poolt värviskaalal hääletada ning vastavalt keskmisele valgustatakse ära Kiievi tähtsad hooned, ooperimaja ja linnavalitsus. Skaala läheb jahedast sinisest tulise punaseni. Austraalia sai kokku rohelise. Veebikaamerast saab äpi sees vaadata.
Jaane Tomps: Kohutavalt palju verinoori muusikuid on tänavusel võistlusel...Varsti pole seda laste Eurovisionit enam vajagi.
Jaane Tomps: 5. Belgia: Blanche “City Lights”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Jube igav laul. Lähen teen kassile hoopis vannitoakraani lahti, et ta oma lemmikpoosis jooksvat vett juua saaks.
Liina Ristoja, Publik: Lava kohta ei saa ühtegi halba sõna öelda. Saalist on võimas vaade, sest valgustus ja taustavisuaalid venitavad selle eriti pikaks. See üks viga oli, et algselt poolemeetrine ning hiljem kitsamaks tehtud kaamerakraav tekitas oma 18le inimesele siin kergemaid ehmatusi kuni vigastusi. 
Anne Soosalu: Neiu Lindita näeb välja nagu Punamütsike pannkoogikorvita.
Merje Merdik: Kui Birgiti "Et uus saaks alguse" loost oleks tehtud õudusfilmiversioon, oleks see välja näinud just nii!
Anne Soosalu: Liina, on lood kõik juba pähe kulunud?
Anne Soosalu: Aga ma märkan seda ka, et tavapärasest väikem informeeritus nendest lugudest annab mulle isiklikult küll väga tunda - ühe korraga ei jõua korraga lugu kuulata, kommenteerida ja vaadata. Siis on seda aga väga lihtne teha, kui oled läbimängudes kõiki esinejaid poolfinaalide ajaks juba 100 korda kuulanud.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mul on Austraalia pärismaallasest noormehest pisut kahju. Vokaalselt pigem ebaõnnestunud esitus. Aga küllap on pinge suur ja närvid vedasid alt.
Jaane Tomps: 4. Albaania: Lindita “World”
Merje Merdik: Ma pean tunnistama, et ei meenu isegi Austraalia varasemad lood. Ilmselt see sinu mainitud sarnane kõlasus on aga turvaline algajate valik siis :)
Jaane Tomps: Austraalia on oma esindajatega tõesti liiga turvaline...Igav hakkab juba. Isaiah ise on nunnu, aga lugu meenutab sellist keskpärast raadiost kõlavat pisarakiskujat.
Anne Soosalu: Austraaliast tuleb suht ühesuguse kõlaga popmuusikat igal aastal, kas teile ei tundu?
Liina Ristoja, Publik: Marianne, kubemele orienteeritud koreo alles tuleb. Montenegro mees on selles mõttes ikka ületamatu:)
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Sõbranna just pööras tähelepanu huvitavale tõigale – eelmise aasta võidulugu mõjutab alati vähemalt ühte järgmise aasta osalejat. Tänavu on selleks Georgia, kelle esindaja laulab sarnaselt Jamalale väga keerulisest teemast. "Hoidkem usku!" on siiski väga sügavamõtteline slogan arvestades riigi lähiajalugu. Lisaks  võib öelda, et Georgia lauljanna pakub oma lavakleidiga Laurale tugevat konkurentsi!
Jaane Tomps: 3. Austraalia: Isaiah “Don’t Come Easy”
Anne Soosalu: Oo, mäletate veel, mida grusiinid eelmisel aastal tegid? Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz oma epileptilise küttega. Mõnes mõttes on protestihõnguline tänavunegi lugu, aga meeldib ilmselt palju suuremale massile muusikasõpradele. Võimas. Ja kleit oleks nagu Riina Põldroosi nõelasilmast tulnud.
Merje Merdik: Ohoh! Kas Kristina Viirpalu on suurema tööotsa Eurovisioniga seoses kohe saanud? Sedalaadi tikand ihuvärvi võrgul on väga temalik käekiri, mis kodumaistelt punavaipadelt vägagi tuttav. Õnneks ilmselt mitte, sest sellist kleidi allosa ta endale pigem ei lubaks. Laulust jätan siinkohal rääkimata parem. Öeldakse ju ikka, et kui midagi head öelda pole, ära ütle midagi.
Liina Ristoja, Publik: Gruusia proua lasi täna lähedalasuvas restoranis teiste klientide silme all endale kurgukontrolli teha. Ilmselt siis oli häälemure.
Jaane Tomps: 2. Gruusia: Tamara Gachechiladze “Keep the Faith”
Merje Merdik: Ma just vaatan, et kui paljud eurolood kuidagi dikteerivad sageli ülikonda (eriti Eesti omad juba u 5 aastat), siis antud hetkel oleks soovinud ehk milleski vabamas seda noormeest näha. Lugu ise aga ju tipptopp-popp - aga võitja? Need teised KÕIK peavad ikka päris kehvad siis olema!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Oma olemuselt meenutavad lugu ja laulja pisut Uku Suvistet. See altkulmu silmavaade ja kubemele orienteeritud koreograafia. Kas see võlub aga euroopa naised ära? Seda ei tea. Mulle ei mõju.
Anne Soosalu: Minugi kõrvadest pole selle laulu refrään lahkunud viimase kuu aja jooksul. Aga sellega on tõesti nii, et mida rohkem kuulad, seda rohkem pähe hakkab. Algul tundusid need laulusõnad ja jooksulint suisa tobedad.
Liina Ristoja, Publik: Rootslaste tegelik tulemine. Juhin ka tähelepanu helendavale megavippide lounge'ile, kus bossid inspekteerivad, et kõik oleks bro.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mulle meeldib Rootsi taustalaulukuttide riietus. Näen, et on Jüri Pootsmanni pulloverilembus ülikonnapintsaku all üle võetud. Vahva!
Jaane Tomps: Tunnistan ausalt, et Rootsi eurolaulik ja tema lugu käivad mulle kohe kuidagi eriliselt närvidele, aga pärast Liina intekat pole ma suutnud selle loo ümisemist ja kuulamist kuidagi lõpetada....
Anne Soosalu: Liina, see intervjuu rootslasega oli megatuus! Hästi laulad.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tõele au andes, tulevad ikkagi külmavärinad, kui saatejuhid esimese laulu välja kuulutavad. Euromöll ongi päriselt kohale jõudnud!
Liina Ristoja, Publik: Saatejuhtide trio on saanud eriti šarmantne. Nad ise muidugi naljatavad, et on säästuvariant - kolm naist oleks ju palju suurem väljaminek oma kleitide ja grimmidega.
Jaane Tomps: Läheb lahti! 1. Rootsi: Robin Bengtsson “I Can’t Go On”
Merje Merdik: Tore hoogne algus saatele ja kogu trallile! Paistab esialgu, et ka kolm meest juhtimas toovad teatavat värskust ekraanile küll seniste kohalike diivade klieidtrallide asemel, kuigi need kohustuslikud naljad ja viisakused ei muutu soost hoolimata!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tere õhtust ka minu poolt! Ehkki tänases poolfinaalis Koit ja Laura ei võistle, peaks põnevust jaguma kamaluga. :)
Liina Ristoja, Publik: Tervisi meie armsatele blogijatele! Oleme saalis, kus koos meiega huilgab kaasa tuhandeid inimesi. Saal päris täis ei ole, aga vast 8000 kindlasti.
Jaane Tomps: Avaetteaste teeb Ukraina poplaulja Monatik.
Anne Soosalu: Otseülekannet oodates vaatasin ära ka kultuurisaate "OP", kus lõpusõnades juhatas Margit Kilumets sisse Eurovisioni ja lõpuloona lasti itaaliakeelset versiooni "Veronast". See on vist küll esimene kord, kui Koit Toome selle saate lõpulugu laulab.
Jaane Tomps: Täna on veidike ka ajalooline õhtu, sest esmakordselt lauluvõistluse ajaloos astub lavale mehine trio. Õhtujuhtideks valiti sel korral Oleksandr Skitško, Volodõmõr Ostaptšuk ja Timur Mirošnõtsenko, kes on Ukraina televaatajate jaoks juba ammu tuntud näod.
Jaane Tomps: Anne ja Merje - rõõm teid näha! Vana Publiku gäng jälle koos :)
Merje Merdik: Tere ka minu poolt! Pean tõdema ausalt, et ma ei ole sel aastal ühtegi lugu (Verona erandiga) kuulnud ega kuulanud, seega alustan täna täitsa puhtalt lehelt ja reostamata kõrvadega ning eelarvamustevabalt kuulamist!
Anne Soosalu: No tervist, armsad kaasvõitlejad! Ei saa salata, et olen täiesti häbitult kuulutanud kõigile juba pikemat aega, kuidas mulle Eurovision meeldib ja jälginud huviga Liina ja Karli tegemisi Kiievis. Küll aga olen ma pigem eemale hoidnud lugude kuulamisest - kõrva on jäänud meeldivalt Portugal ja Belgia, suisa häirivalt kummitama hakanud Rootsi ning eluohtlikke naerukrampe tekitanud Rumeenia. Olen põnevil.
Jaane Tomps: Trofee ootab juba kannatamatult omanikku: https://www.instagram.com/p/BT3NKgiFGQg/?taken-by=eurovision
Jaane Tomps: Nüüd pole artistidel jäänud küll enam midagi muud üle, kui lihtsalt oodata. Luisa ja Salvador löövad näiteks aega parajaks soomlaste eurolugu lõõritades: https://www.instagram.com/p/BT4GRjFFStg/?taken-by=luisasobral&hl=en
Jaane Tomps: Möödunud nädalal asendas Salvadori Eurovisioni lavaproovis hoopis aga tema õde Luísa, kes loo puhtalt ära laulis. Ehk naasevad nad järgmisel aastal võistlusele duona? https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/mis-juhtus-portugali-lauljat-asendas-lavaproovis-tema-ode?id=78065806
Jaane Tomps: Liinal õnnestus rajalt maha võtta ka Portugali laulja Salvador Sobral, kellel on kuulduste kohaselt pääs finaali juba ammu kotis: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/publiku-video-tervise-tottu-proovidest-puudunud-portugali-voidusoosik-salvador-sobral-saabus-lopuks-kiievisse-sain-just-aru-et-jain-vist-veidi-hiljaks?id=78135362
Jaane Tomps: Vaata, milliseid graafilisi lahendusi, valgust ja pürotehnikat erinevad osalejad kasutavad! https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/suur-galerii-milliseid-graafilisi-lahendusi-ja-purotehnikat-toob-eurovisioni-esimene-eelvoor?id=78148826
Jaane Tomps: Esimesena astub täna õhtul lavale rootslaste ülimenukas eurolaulik Robin Bengtsson, kellega Publikul õnnestus mõned päevad tagasi veidi lähemalt tuttavaks saada:https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/publiku-videojamm-rootslaste-ulimenukas-eurolaulik-robin-bengtsson-raagib-kes-tema-liigutused-valja-motles-ja-miks-ta-voiduennustusi-ei-usu?id=78135328
Jaane Tomps: Õhtust sõbrad! Hakkame vaikselt sooja tegema ja kuulame 1. poolfinaali võistluslood kiirelt üle: https://publik.delfi.ee/news/eurovision2017/teeme-sooja-need-18-pala-votavad-omavahel-mootu-tanases-eurovisioni-1-poolfinaalis?id=78160430