Eesti Laulu reeglite rikkumises süüdistatud Laura Põldvere polegi patune: segadust külvas ankeet!

 (45)
Lisatud ERR-i täpsustav kommentaar!
LAURA PÕLDVERE
LAURA PÕLDVEREFoto: Kristjan Lepp, Kroonika

Eelmisel nädalal selgus vaid loetud tunnid pärast Eesti Laul 2020 poolfinalistide lugude esmaesitlust, et neli artisti on jäänud vahele raske reeglite rikkumisega ning nad pääsesid rahalise karistusega. Sky.ee-le jäi silma, et ka Laura Põldvere on reglemendist kõrvale kaldunud, kuid ERR-i sõnul tekitas segaduse valesti täidetud ankeet.

Nimelt ei tohi sellest aastast olla Eesti Laulu palal rohkem välismaiseid autoreid, kui kodumaiseid laulukirjutajaid. Kuid Laura võistlusloo "Break me" on kirjutanud Janne Hyöty, Jessica Hyöty ja Laura Põldvere ehk vahekord on 2:1.

Eesti Laulu kommukatsioonijuht Pille-Mai Helemäe kommenteeris Sky.ee-le, et Laura puhul otsustas Eesti Laulu tiim teha erandi, kuid ta jättis vastamata küsimusele, miks otsustati just talle erand teha.

Artikkel refereeritud Sky.ee-st.

Helemäe võttis ühendust Kroonikaga ning selgitas, et segadust on tekitanud hoopis valesti täidetud ankeet ning sisuliselt pole Laura reegleid rikkunud.

"Eesti Laulu reglement viitab muusika autoritele ja täpsustatud andmete kohaselt on Laura lugu reeglitele vastav. Esialgselt võistlusele esitatud ankeedis olid muusika ja sõnade autorid kokku pandud, õige autorite kooslus on järgmine: muusika autoriteks on Janne Hyöty ja Laura Põldvere, sõnade autor Jessica Hyöty," selgitas ta.