EI, AITÄH: Venemaa pole nõus satelliitülekande vahendusel Eurovisionil osalema

 (81)
EI, AITÄH: Venemaa pole nõus satelliitülekande vahendusel Eurovisionil osalema
Foto: Instagram

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) tegi pärast Ukraina otsust mitte lubada Kiievi Eurovisionile Venemaa esindajat venelastele ettepaneku osaleda satelliitülekande vahendusel, kuid suurriik seda pakkumist vastu ei võtnud.

EBU ametlikus teadaandes seisis, et nad on püüdnud leida lahendust, mis päästaks laulukonkursi mittepoliitilisuse põhimõtte ning samas oleks kooskõlas võõrustava riigi seadustega. Nii tehti Venemaa riigitelevisioonile ettepanek Eurovisioni 11. mai teises poolfinaalis osaleda üle satelliidi ning samuti ka juhul, kui lugu peaks finaali edasi pääsema.

"Leiame, et ettepanek kõrvaliseks etteasteks on kummaline ja me lükkame selle tagasi," teatas Kanal Üks, vahendab BBC. "See on täielikult vastuolus võistluse tuumaga."

22. märtsil teatas Ukraina Julgeolekuteenistus, et on ette valmistanud vastavad dokumendid keelamaks Venemaa eurolaulikul Julia Samoiloval Kiievis toimuval Eurovisionil esinemise. Dokumentide järgi kehtestataks naisele ka kolmeaastane Ukrainasse sisenemise keeld (Loe lähemalt SIIT).