Eurovisioni-ekspert hoiatab: Elina peab Lissabonis eriti ettevaatlik olema!

 (85)
Eesti Laul 2018 finaal 3.märts 2018
Elina Nechayeva Eesti Laulu finaalis.Foto: Andres Putting

Eurovisioni-portaal Escdaily analüüsis oma juhtkirjas Elina Nechayeva, "La Forza" ja ooperilaulu võimalusi üldiselt võita tänavune Eurovision ning hoiatas Eesti esindajat Lissabonis eriti ettevaatlik olema, kuidas oma häält rohketes proovides ja esinemistes kulutab.

"La Forza" asub erinevate kihlveokontorite Eurovisioni pingeridades kolmandal kohal. Escdaily meenutab, et viimati ennustati ooperilaulule niivõrd head kohta 2011. aastal, mil Prantsusmaa esindaja Amaury Vasily jäi lõpuks aga isegi esikümnest välja.

"Üks asi, mida seitsme aasta tagune kogemus näitas: ta andis endast kogu kahe nädala jooksul väga palju. Ooperilaul võtab esinejalt palju, pole võimalik mitu korda järjest vokaalselt veenvalt esineda. Võib-olla kulutas Amaury end proovides ära ega suutnud oma võimsust näidata, kui seda päriselt oli vaja. See on Lissabonis väga suur risk ka Elina jaoks. Eriti, kuna ta laulab täiesti üksinda," arutleb väljaanne.

"Elina peab olema ettevaatlik - rohkem kui teised artistid - ja keskenduma kõige olulisematele esitustele. On väga tõenäoline, et kuigi tema vokaalsed võimed on võimsad, saab ta televaatajatelt kõrgemad hinded kui žüriilt," lisatakse.

Elina Nechayeva esineb Eurovisioni esimeses poolfinaalis 8. mail.