Juhan Paadamit kurvastab Ukraina ja Venemaa tülitsemine Eurovisioni pärast: lauluvõistlust ei tohiks poliitikaga segada

 (28)
Juhan Paadam
Juhan PaadamFoto: Priit Simson

Ukraina otsustas 22. märtsil mitte lubada Kiievi Eurovisionile Venemaa esindajat (Loe lähemalt SIIT) ning lahvatanud skandaal teeb kurvaks ka Eurovisioni kunagise produtsendi Juhan Paadami.

Ühest küljest on tema sõnul kõik Ukraina otsustada, sealhulgas see, kas Vene laulja Eurovisionile pääseb või mitte, kuid teisalt ei tohiks lauluvõistlust poliitikaga segada. "Tegu on väga kurva looga, mille puhul head lahendust leida on väga raske," ütles Paadab Õhtulehele.

Venemaa eest ihkas Eurovisionile ratastoolis lauljatar Julia Samoilova, kes esines 2015. aasta juunikuus Krimmis toimunud festivalil, millega ta Julgeolekuteenistuse sõnul rikkus Ukraina valitsuse regulatsiooni, mis reguleerib välismaalaste sisenemist Krimmi. Ukraina välisminister Pavel Klimkin ütles, et Samoilova valimine Venemaad Eurovisionil esindama on selge provokatsioon.

"Ma arvan, et see on kaks ühes valik. Mõeldakse, et mis siis, et ta on Krimmis esinenud, saadame ta ikka ja vaatame, mis saab. Ma ei tea, kas see on provokatsioon, ma ei olnud kõrval, aga paistab nii küll," ütles Paadab.

Intervjuu Juhan Paadamiga täismahus Õhtulehe veergudel.